Під час засідання прийнято 67 рішень. Депутати затвердили звіти за 2018 рік щодо виконання понад 20 міських програм, спрямованих на забезпечення економічного і соціального розвитку усіх галузей міського господарства. Схвалили ряд комунальних та земельних питань. Прийняли до комунальної власності територіальної громади м. Синельникове дорогу по вул. Новоукраїнська.
У розділі «Різне» депутати заслухали звіт про роботу Синельниківської місцевої прокуратури за 2018 рік, який представив виконуючий обов’язки керівника Тарас Тарковський. За його словами, за минулий рік в місті працівниками прокуратури було розкрито 42% злочинів. У структурі скоєних злочинів найбільш питому вагу склали злочини проти власності – близько 70% (зареєстровано 351 кримінальне провадження: крадіжки, грабежі, розбійні напади, шахрайство), інші – у сфері безпеки руху та експлуатації транспорту, у сфері обігу наркотичних засобів.
Провідний інженер з експлуатаційної діяльності Синельниківської дільниці служби експлуатації систем газопостачання Павлоградського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз» Анатолій Терещук доповів про роботу підприємства зі споживачами, ознайомив зі змінами в законодавстві, наголосив про необхідність укладання угод з технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання.
Депутат міськради Іван Чубур вкотре порушив питання щодо донарахування в платіжках споживачів коефіцієнту – додаткових обсягів природного газу за приведення до стандартних умов. Анатолій Терещук роз’яснив, що це нарахування проводиться ПАТ «Дніпропетровськгаз» відповідно до затвердженої методики і до його компетенції не входить. Міський голова Дмитро Зражевський повідомив, що на підставі звернення газети «Берег надій» до керівництва країни щодо законності застосування таких формул, міська рада направила листи ще й до ПАТ Дніпропетровськгаз». Залишилось дочекатись від них відповіді. («БН» вже отримала роз’яснення, читайте в наступному номері).
На депутатське звернення Віктора Бутліменка стосовно звільнення двох лікарів-гінекологів міського ЦПМСД надала відповідь головний лікар Олена Сачко. Зокрема повідомила, що в рамках медичної реформи сьогодні центр став некомерційним підприємством і уклав угоду з Національною службою здоров’я України. Згідно з договором, тепер у центрі не повинно бути вузькопрофільних спеціалістів. Кошти НСЗУ спрямовує на оплату роботи сімейних лікарів, терапевтів та педіатрів. Лікарі-гінекологи належать до медицини другого рівня. В свою чергу сімейні лікарі пройшли двотижневі курси і тепер мають право вести вагітність та проводити огляди на кріслі.
Для того, щоб при центрі залишити гінекологів, необхідно віднайти кошти з інших джерел фінансування. Міський голова Дмитро Зражевський запропонував підготувати та направити від міської влади звернення до обласного управління охорони здоров’я щодо виділення коштів для оплати праці лікарів коштом обласного бюджету. Також запропонував розробити міську програму щодо підтримки медиків, в тому числі молодих спеціалістів, яких так не вистачає.
Орися ЛАДАТКО.
|