Хто з нас у дитинстві не будував халабуди? І в будинку, і на вулиці із підручних матеріалів – стільців, ковдр та подушок – виходили пречудові й затишні хатки. Сьогодні фахівці одного з дитячих садків впроваджують халабудну педагогіку для своїх маленьких вихованців. Про це далі у нашому дописі.
Міські дитячі садки вийшли з карантину 9-го червня. Нині всі дошкільні заклади працюють в адаптивних умовах та готові розпочати новий навчальний рік, продовжуючи дотримуватись протиепідемічних заходів. Готовність дитячих садків проінспектувала комісія у складі представників міського відділу освіти, Держпродспоживслужби, міськрайонного відділу ДСНС разом із міським головою Дмитром Зражевським.
По всіх дитсадках, як і по школах, облаштовано окремі кімнати для ізоляції потенційно хворих на коронавірус. Крім цього, оновлено медкабінети, створено місця для обробки рук, а ледь не на кожному кроці – інформаційні куточки з вичерпною інформацією про підступний ковід.
Так, ізолятор та медичний кабінет з нуля силами батьків та працівників закладу звели у садочку №1. Переобладнавши складське приміщення, там оснастили відокремлений медичний блок з сучасним ремонтом та усім необхідним для надання медичної допомоги.
На умовах співфінансування з міського та обласного бюджету цього року в повному обсязі завершено капітальний ремонт частини покрівлі дитсадка №12, альтанок та козирків закладу. Це грандіозне оновлення дахів втілено в життя завдяки перемозі в обласному конкурсі проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування, ініційованого головою Дніпропетровської обласної ради Святославом Олійником.
Повністю оновленими металопластиковими вікнами виблискує на сонці дошкільний заклад №3. Їх стовідсотково замінено коштом громадського бюджету. Тож тепер садок стане не лише сучаснішим, а й значно теплішим.
Поки дозволяють погодні умови, діти переважно перебувають на свіжому повітрі. Наприклад, у ДНЗ №5 альтанки максимально пристосовані, аби дозвілля та навчання дітей проходило ефективно. До того ж, територія по периметру освітлена вуличними ліхтарями, які живляться як від сонячних батарей, так і від електрики.
На подвір’ї 11-го дитсадка продемонстрували доріжку здоров’я, яка складається з гальки, шишок, піску з мушельками тощо. У групах зроблено косметичні ремонти, а вентиляційну систему у харчоблоці замінено згідно з приписом.
У садочку №10 вирішено ряд господарських питань, серед яких придбання газонокосарки для впорядкування території та нового бойлеру, бо старий вийшов з ладу. Готуються у закладі до опалювального періоду, тож тут утеплили теплотрасу.
Яскравий оновлений хол зустрічає тепер маленьких відвідувачів дитячого садка №4. Тут також відремонтовано санвузол у молодшій групі.
Халабудну педагогіку впроваджують у дошкільному закладі №2. Просто неба на подвір’ї закладу педагоги разом з дітьми власноруч будують халабуди, які стають осередком для творчості та розваг малечі. Вабить неперевершеним ароматом куточок цілющих трав, та й взагалі чудово озеленена територія так і манить повертатися сюди знову і знову.
У дошкільному підрозділі НВК, який капітально відремонтовано та оснащено належним чином, продовжують доосучаснювати простір. Так, у холі з’явилася велика плазмова панель для проведення тематичних заходів.
Дитсадок №8, що на східному боці міста, завжди виокремлювався серед інших величезним ігровим осередком на подвір’ї, тож його продовжують поповнювати, впорядковувати, фарбувати, аби він ставав ще цікавішим для малюків. В самому закладі зробили косметичні ремонти по групах, закупили нові постільну білизну, посуд та стільці для старшої групи.
Коштом міського бюджету для закладів дошкільної освіти придбано дезінфікуючі і антисептичні засоби, безконтактні термометри, маски, захисні щитки, респіратори, гумові рукавички, паперові рушники. Також реалізовано проєкт від громадськості – «Чисте місто», тож тепер у садках, школах, ЦДЮТ, ДЮСШ встановлені баки для сортування сміття.
Слід зазначити, що в усіх дошкільних навчальних закладах за благодійні кошти зроблено і косметичні ремонти, і впорядковано прилеглі території, і оснащено різноманітними розвивальними осередками, і втілено багато іншого.
Орися ЛАДАТКО.
Цифра
Освітянська мережа Синельникового складається з 6-ти загальноосвітніх шкіл та 1 навчально-виховного комплексу, 9-ти дошкільних навчальних закладів, дитячо-юнацької спортивної школи та центру дитячої та юнацької творчості, де здобувають освіту близько 6-ти тисяч дітей під наставництвом майже 380-ти педагогічних працівників.
|