Чергове засідання робочої групи майбутньої Раївської об’єднаної територіальної громади пройшло у приміщенні Михайлівської школи і було присвячене обговоренню перспективного плану розвит-ку новоутворення. Складений він був з пропозицій сільських голів і включав у себе найбільш нагальні проблеми територій. Щоб дотриматись паритету, плани домовились складати на два найближчі роки з внесенням до них по парі соціальних об’єктів, доріг, водомереж та ін. А вже під час обговорення визначали першочерговість робіт та строки.
Важливо наголосити, що сільські голови відмовились від принципу концентрації коштів для черговості робіт. Тобто, в усіх сільрадах роботи вестимуться паралельно і кошти розподілятимуться пропорційно.
Почнуть з об’єктів водопостачання, список яких виявився найдовшим. Тому є надія, що нарешті дочекаються спорудження водогону мешканці села Андріївка Миролюбівської сільради, а в решті населених пунктів проведуть їх капремонт, капітально відремонтують водомережі на території Новогнідської сільської ради, замінять водонапірну башту та пробурять свердловину у Рудево-Миколаївці Шевченківської сільради, з’явиться свердловина у селі Березнуватка Луб’янської сільради, відновиться водопостачання Панасівки Новоолександрівської сільради та ін. Наголошуємо, що це лише частина запланованих робіт по забезпеченню надійного водопостачання сіл громади. Детальні обговорення ще мають пройти у кожній сільраді.
Фінансуватимуться проекти з різних джерел: як за рахунок державних коштів на розвиток інфраструктури, так і за гранти, за рахунок місцевих бюджетів. Голова районної ради Юрій Мартиненко наполягав та тому, щоб уже нинішнього року було виготовлено не лише проекти на „водні” об’єкти, а і розпочато їх реалізацію.
Значні зусилля будуть спрямовані на будівництво і ремонт доріг, у чому громади покладають великі надії на наших обласних депутатів. Заплановані також ремонти дошкільних навчальних закладів, заміна у них систем опалення та переведення на альтернативні види палива. Хоча саме ця пропозиція викликала немалі спори серед сільських голів, частина яких продовжують вважати газ найнадійнішим джерелом тепла в садочках:
- Не всім так пощастило, як Михайлівській сільраді, де є фермер Віктор Бібік, який безкоштовно надає соняшникове лушпиння для опалення дитсадка. Коли ж розраховувати на дрова з лісосмуг – то не буде ні тепла малечі, ні дерев. Тому в школі і дитсадках має бути лише газ, а от на клуб можна і альтернативу шукати, - як завжди емоційно висловлювалась Василівський сільський голова Наталія Пасько. Її підтримав колега Петро Краснопольський, який підтвердив, що дрова стрімко ростуть у ціні і скоро будуть не дешевші від газу.
- Давайте не забувати, що твердопаливні котельні – це ще й створення нових робочих місць та енергетична незалежність. А щодо ціни, то я готовий і Василівській школі безкоштовно давати лушпиння для котельні, - прокоментував керівник ТОВ „Гарант-Агро” Віктор Бібік.
До речі, і інші фермери готові й надалі надавати допомогу громаді. Так, керівник С(Ф)Г „Анастасія” Андрій Усов спільно з сільським головою Анатолієм Поляковим давно, ще коли ніхто й не чув про децентралізацію, розробили власну програму соціального розвитку територій і уже кілька років без зайвого марнословства роблять діло. Цього року черга має дійти до утеплення школи, а, може, і до даху.
- Але без власного дитсадочка нашій громаді не обійтися, бо батьки чомусь не хочуть возити малечу до Кислянського ДНЗ (з 38 дітей його відвідують тільки 2). Вихід вбачаю у створенні на базі школи НВК, - висловив свою думку Андрій Петрович.
Не обійшли увагою і штатний розклад майбутнього управлінського апарату ОТГ. Він має бути якомога компактніший і без бюрократичних посад, але щоб громада не відчула погіршення надання кількості та якості послуг. Тому думки членів робочої групи знову розділились і в результаті вирішили цю тему відкласти на пізніше, коли уже буде „добро” від кабміну на створення Раївської ОТГ.
В роботі засідання взяв участь також депутат обласної ради Василь Астіон, який проінформував про обласні програми. Наприклад, на обласні автошляхи цього року виділяється 4 мільярди гривень, і завдання депутатів від Синельниківщини „вибити” кошти на свої округи. Також кожному депутату з обласного бюджету виділено власні фонди по 7 мільйонів.Це досить немалі кошти, які також треба витратити з толком.
То ж аналізуючи все вищесказане, можна надіятись, що Раївська громада буде ефективною і дієвою.
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: робоча група за роботою.
|