Традиційний серпневий об’їзд дитячих садків розпочали цього року з ДНЗ №4. Охайне подвір’я, на якому відтепер з’явилася не лише міні-метеостанція, зроблена з підручних засобів, а й бігові доріжки і навіть невеличке футбольне поле – такою ми побачили «Лелеку». Цього року саме подвір’я зазнало найбільших змін, що добре позначилося на загальному вигляді території. Крім того, тут провели косметичні ремонти по групах, замінили два кухонні столи, плиту, унітаз. Отже, враження від садка залишилося приємне.
Далі комісія заглянула до 11-го садочка, в якому сьогодні 213 дітей. Для їхньої зручності тут цього року поставили нові двері на кухні (тут же замінили 35 метрів водопроводу та 30 – каналізаційних труб), придбали пилосос, паронагрівач, принтер. Звичайно, члени комісії на чолі з міським головою Дмитром Зражевським поцікавились, як почуваються малюки, які перейшли сюди з 9-го садочка, як ставляться батьки. За словами завідувачки та вихователів, задоволені і перші, і другі. Працевлаштований і колектив колишнього ДНЗ №9.
Маршрут – до десятого садочка, який сьогодні є другою домівкою для 179 дітей. В садку придбано нову постільну білизну, частково замінено ліжечка, посуд, рушники, бачки для унітазів. Для окремих кімнат придбано гардини, килимові покриття, у музичній залі оновили шпалери. А на подвір’ї з’явилася ну майже справжня шахова дошка.
До 12-го садочка був особливий інтерес, адже за кілька днів перед тим батьки вихованців закладу виклали у соцмережах фотографії плям, які «прикрашають» приміщення групи. Як пояснила завідувачка Валентина Шевченко, плями ці – через те, що протікає дах, і вже цього вересня має бути проведено ремонтні роботи. За її словами, батькам про це казали, але вони вирішили розпочати ремонт в групі, не очікуючи лагодження покрівлі. І поки що приміщення групи так і стоїть – з обідраними шпалерами і плямами. Завідувачка ДНЗ також подякувала за те, що цього року на подвір’ї садка видалено старі аварійні дерева, які несли потенційну загрозу.
П’ятий садочок вразив тим, що абсолютно всі дітки разом з вихователями прийшли цього дня у вишиванках, адже день об’їзду співпадав зі святом нашого прапора. Українські пісні, музика, веселі посмішки, галас – одразу видно, що малюкам тут весело і приємно. А потрапляєш в садочок наче крізь казкові ворота – так талановито розфарбували паркан самі співробітники ДНЗ. Щодо оновлення матеріальної бази - придбано нову стінку, спеціальний стіл для ясельної групи, мийку.
ДНЗ №1 – маленький і затишний, і подвір’я таке ж – невеличке. Але з якою любов’ю та фантазією оформлене! Безліч квітів, які ростуть, здається, на кожному кроці. Всі вони – у саморобних «вазонах», розмальованих вручну. Неподалік – справжнє підсобне господарство, де визрівають помідори. У садочку проведено капремонт коридору, придбано нові чохли на дивани, гардини, а ще – реставровано подушки.
У другому садку, теж одноповерховому і затишному, на подвір’ї дітвора зацікавлено спостерігала за черепахою, яка поважно повзала на дні басейну. Інша частина юрбилася біля власної «метеостанції», з’ясовуючи прогноз погоди, та сонячного годинника, визначаючи, чи не пора вже обідати. А дорослі розповідали членам комісії про відремонтовані двері і вентиляцію, а ще продемонстрували лампу на сонячних батареях, яка освітлює вхід до садочка.
У ДНЗ №3, який об’єднав близько ста малюків, цього року придбано шафи для посуду і столове обладнання, сантехніку в групи, замінено 40 метрів теплотраси. А за ініціативи батьків тут запрацював буккросинг, в якому тата й мами обмінюються дитячими книжками.
Завершився об’їзд у 8-му садочку, де виховується 130 дітей. З нових придбань тут – меблі, бактерицидні лампи для медичного кабінету, пилососи для кожної групи, гардина для музичної зали. Крім того, збудовано новий павільйон, для старшої групи відкрито футбольний майданчик, пофарбовано паркан.
Словом, в кожному із синельниківських дитячих садків було що показати. Члени комісії, серед яких були медики й рятувальники, уважно оглядали також дотримання вимог безпеки та санітарії. Зауважень озвучено не було.
Оксана ЛЕНДА.
Післямова:
Що спільного у таких різних дошкільних закладів міста? По-перше, дуже значна частина того, чим поповнюється матеріальна база – це заслуга батьків. Схоже, без їхньої допомоги функціонування садків (та й шкіл) поки неможливе. По-друге, сумно, що педагоги відзначають зростаючу кількість дітей, які потребують допомоги логопеда. По-третє, на сьогодні в міських дитсадках 71 вільне місце, тобто за потреби хлопчиків і дівчаток можуть прийняти ще дві групи. Добре це чи погано? Ми чекаємо на вашу думку, шановні батьки. Поділіться з нами своїми враженнями від садків, які відвідують ваші дітки.
|