Днями для вихованців 4-Б класу Синельниківської ЗОШ №1 був оголошений конкурс під назвою «Я люблю своє місто». Умови не обмежували творчого розмаху фантазій учасників і розмаїття представлених робіт на конкурсі вражало.
Почали з оповідань Ніни Сорокіної, Валерії Ракітіної, Олі Стельмах, в яких зовсім не дитячі роздуми. Крім того, дівчата доповнили текстову частину художнім матеріалом - малюнки, аплікації, вітражна картина. Був змайстрований макет міста майбутнього (автор Ілюша Базарнік) з дитячим кафе і з будиночком для… що б ви могли уявити? З будиночком, де можна було б займатись та тренувати своїх домашніх улюбленців! Це ж просто неймовірна пропозиція. Думаю, було б чимало охочих прийти зі своєю тваринкою. Діти набагато чуттєвіше відчувають матерії природи, живого, прекрасного світу.
Учні говорили про те, що в Синельниковому затишні вулиці – це так гріло серце. Як вони бачать красу в тому, що дорослі не помічають? Учасниця конкурсу Ірина Сідун була найкреативнішою та в номінацію представила герб Синельникового. Всі присутні були настільки вражені майстерністю, що в прямому значенні слова були готові з’їсти роботу Іринки. І таки наприкінці змагання кожен скуштував по шматочку. Бо це був неймовірної краси герб-торт. Хоча ні, це не торт, це витвір мистецтва.
Ростислав Хлистун зробив цілий парк з високими деревами та школою. І це дійсно так, саме школа для їх вікової категорії є центром всесвіту. Ярослав Свалявин підготував стінгазету зі світлинами краєвидів міста та з написом: «Я люблю своє місто, бо тут живуть мої друзі». Не впевнена, що хоча б комусь з дорослих могло прийти на думку дати таку відповідь.
А виявляється, таки є за що любити Синельникове. Апогеєм конкурсу став виступ юної скрипальки Настусі Цибулі. Неймовірна рожева сукня, рожева скрипка, навіть локони підтанцьовували під час виконання її соло на скрипці, вона наче маленька вітальна валентинка подарувала всім присутнім музичну композицію з кінострічки «Вам и не снилось». Мелодія лунала класною кімнатою, торкаючись серця кожного. Під час виконання музичного твору уява малювала вулиці Синельникового, промені сонця, зелень, квіти!!! Настя здобула перемогу і гран-прі у розмірі ста гривень. Більшість голосів (голосували учні, віддаючи жетон-сердечко за своїм вподобанням) діти віддали Настусі.
Дітям необхідно добре знати історію свого міста і своєї Батьківщини, щоб пишатися успіхами наших предків і не повторювати наших помилок. Навчимо малечу берегти те, що створено. А ми будемо вчитись у наших дітей не тільки бачити прекрасне в тому, що маємо, а й любити. Чи кохати? А ви якої думки?
Оксана СВАЛЯВИНА.
|