Викладачі та учні першої школи рік тому долучилися до Всеукраїнського руху «Нуль відходів», запровадили культуру сортування сміття не лише у своєму навчальному закладі, а також в інших по всьому місту, нині ж – влаштували екологічний фестиваль «Zero Waste Faste», який пройшов у Центральному парку Синельникового.
Обігріте вересневим сонцем свято екологічної культури тривало впродовж чотирьох годин, які пролетіли, наче мить. Це й не дивно, адже долучитися кортіло до кожного з численних тематичних проектів, майстер-класів та смуг перешкод. Гості заходу отримали паспорти учасників з восьми квестами, успішно пройшовши які – отримували подарунки на згадку.
Спершу учасники фесту познайомилися з мистецтвом країни вранішнього сонця – Японії. На станції «кінусайга» виготовляли емблему еко-заходу із клаптиків тканини, а в локації «орігамі» виробляли паперові скульптури. Український сакральний оберіг – ляльку-мотанку також дітвора навчилася робити під час проходження квесту. Окрім того, що фестивальники долали смуги перешкод, вони ще сортували відходи та запускали саморобні мильні бульбашки.
Мандрувати Містечком майстрів виявилося не менш цікаво, аніж брати участь у змаганнях. Учасники та керівники гуртків Центру дитячої та юнацької творчості, народні майстри, усі талановиті й креативні представили свої вироби, які познайомили з ідеями ресайклінгу – другим життям речей.
До дефіле у костюмах, виготовлених із вторинної сировини, долучилися не лише дівчатка, а й хлопчики. Вони чудово впоралися і з ролями моделей, і модельєрів, підібравши для своїх еко-вбрань паперові, фольгові, плівкові матеріали, з яких вийшов креативний одяг з відходів.
Головна натхненниця руху «Нуль відходів» у Синельниковому й організатор екологічного фестивалю Юлія Березенська розповіла, що без підтримки міського відділу освіти, спонсорів, небайдужих людей, майстрів, ініціативної молоді, педагогів інших шкіл та школярів цей екологічний захід не вдався б, тож всім їм вона висловлює слова вдячності і сподівається, що еко-фестиваль стане традиційним у нашому місті.
По завершенню цього екологічного оупен-ейру інші школи отримали у подарунок сертифікати на придбання сортувальних баків.
Екологічний фестиваль – це не одноразова акція від активістів руху, вони продовжують втілювати свої еко-просвітницькі заходи, самі виходять на толоки, запрошують небайдужих – усе це робиться заради об’єднання всієї громади навколо спільної мети – зробити місто та всю планету чистими!
Орися ЛАДАТКО.
|