Перша цьогорічна нарада квартальних мала надзвичайно актуальну тематику, а саме - зміни, які сталися у наших платежах за використаний газ.
За словами провідного інженера Синельниківської дільниці служби експлуатації систем газопостачання Павлоградського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз» Марка Волобоя, послуга з доставки газу завжди була закладена до тарифу. Тепер вона відокремлена і, як стало зрозумілим з реакції квартальних, виявилася справжнім головним болем для абонентів, особливо, людей похилого віку. По-перше, слід уважно додивлятися, чи вірний рахунок вказано на платіжці (адже за спожитий газ і за його доставку вони різні). По-друге, і це обурює найбільше – висока вартість банківської квитанції: від 20 гривень.
Квартальні, як жителі приватного сектора, намагалися отримати відповідь на питання, чому люди повинні оплачувати доставку газу по трубах, які часто-густо купляли за власні гроші, самі займалися їх монтажем. Відповідь банальна: газовики обслуговують газопровідні мережі, і це є підставою для нарахування абонплати. Саме тому людину зобов’язують платити, навіть якщо вона вже кілька років взагалі не користується газом, ба більше – доступ до оселі блакитного палива перекритий пломбою. За словами Марка Миколайовича, єдиним законним виходом для «звільнення» від абонплати є від’єднання від газової мережі за допомогою зварки.
Йшлося на засіданні про те, як різняться тарифи на доставку в різних областях і населених пунктах. І знов, як і у поясненнях щодо захмарних у порівнянні з обласним центром тарифів на воду, голови квартальних комітетів почули: чим на більшу кількість людей «розкидається» послуга – тим нижче її вартість. От і виходить, що для висоток Дніпра тариф завжди буде нижчим, ніж для сільського населення. Та й постачальники послуги в обласному центрі та населених пунктах Дніпропетровщини різні. Що ж до поганої якості газу, на яку також скаржилися квартальні, то газівники запевнили, що перевірки на калорійність здійснюються щомісяця, і весь час демонструють відповідність стандартам.
Начальник відділу збуту газового господарства Ірина Петрищук зазначила, що для бюджетних та госпрозрахункових підприємств вже сьогодні діє ринок, на якому вони можуть обирати постачальника газу, є надія, що незабаром це буде доступно і пересічним громадянам. Крім того, Ірина Миколаївна повідомила, що сума, яка нараховуватиметься за доставку газу, також «підпадатиме» під субсидію вже найближчим часом.
До речі, квартальні збиралися обговорити і нагальні питання щодо води і її ціни, але перенесли цю тему на початок березня, коли вже пройдуть громадські обговорення з приводу підвищення тарифу.
Оксана ЛЕНДА.
|