4 травня перед початком чергової сесії перед приміщенням міської ради зібралися синельниківці, яким вже набрид сміттєвий «безпредел» на вулицях.
«Наше місто – не смітник», «Вивіз сміття – під суворий контроль», «Синельникове – львівський варіант?» - з такими плакатами прийшли вони під стіни мерії. А жителька мікрорайону Надія Клімчук – з порожнім новим відром. Таким чином Надія Миколаївна намагалася привернути увагу ще й до якості питної води в Синельниковому.
До учасників акції вийшли мер Дмитро Зражевський, його заступник Володимир Яковін, секретар міськради Олена Заіка. Їм було передано звернення з вимогою створити тимчасову депутатську комісію, яка б знайшла відповіді на слушні питання: чому не виконується договір про своєчасне вивезення сміття Дніпрокомунтрансом, не дезінфікуються контейнери, чи проводитиметься перерахунок за той час, що побутові відходи не вивозилися, куди дівається сміття від прибирання вулиць та з особистих контейнерів мешканців, якщо офіційний сміттєполігон в Синельниковому закритий тощо.
Крім того, збирали підписи ще під одним зверненням – до народного депутата від нашого округу Дмитра Яроша. «Вважаємо, що «сміттєве» питання країни потребує негайного вирішення на державному рівні. Виходячи з цього, ми, виборці, даємо Вам наказ про ініціювання державної програми з будівництва сміттєпереробних підприємств», - йдеться в зверненні.
Дмитро Зражевський запросив усіх присутніх до сесійної зали, щоб обговорити питання разом з депутатами та представниками «Дніпрокомунтрансу», зокрема, комерційним директором підприємства Олександром Цукановим.
І знов почалися емоції. Надавач послуг вважає, що він навіть перевиконав свої зобов’язання, вивізши з квітня по квітень при нормі 1,3 кубометри на жителя фактично 1,8. Присутні в залі мешканці Синельникового, серед яких було кілька голів квартальних комітетів, натомість чітко перерахували, скільки разів на тиждень на тій чи іншій вулиці насправді вивозилися контейнери замість передбачених в угоді трьох. Лунали різні пропозиції: збільшити кількість контейнерів або частоту вивезення, повернутися до старої системи роботи трактору раз на місяць…
Говорили про недоско-налість укладених угод. Є договір ДКТ з мерією, крім того, підприємство підписує угоди окремо з ЖЕКами, окремо – з кожним жителем приватного сектору, і жоден з цих договорів не передбачає ніякої міри відповідальності Дніпрокомунтранса за невиконання зобов’язань. Участь в обговоренні взяв також депутат обласної ради від сільської частини Синельниківщини Володимир Хорішко.
Чи має гора йти до Магомета, чи все ж таки Магомет повинен наближатися до гори? Це стосовно вимоги ДКТ не просто підписання угоди з кожним жителем, а ще й щоб кожен синельниківець сам для цього прийшов в абонвідділ. Наскільки це зручно і прийнятно для самих жителів, особливо стареньких й немічних, якось не наголошувалося.
На щастя, у вирі емоцій не загубилося головне, для чого зібралися синельниківці: мета зібрання – не усунути від виконання послуги «Дніпрокомунтранс», а досягти того, щоб місто було чистим. Тому до черги денної сесії внесли питання щодо створення тимчасової контрольної комісії і одноголосно прийняли рішення, затвердивши її склад, до якого увійшли, зокрема, голови всіх постійних депутатських комісій. До 31 травня ця комісія має всесторонньо вивчити питання щодо своєчасного і несвоєчасного вивозу, причин зривів тощо і відзвітувати перед міською радою та громадськістю.
Після такого бурхливого двогодинного обговорення якось непомітно пройшло голосування з інших питань черги денної. Депутати своїм рішенням створили в місті житловий фонд соціального призначення, до якого увійшло дві квартири по вул. Гвардійській та Виконкомівській, затвердили перелік об’єктів, що є власністю територіальної громади, куди включено й реконструкцію водопровідних мереж міста тощо.
Оксана ЛЕНДА.
|