Соціальна підтримка
Депутати внесли зміни до Програми соціального захисту окремих категорій громадян, додавши до неї кошти на виплату матеріальної допомоги у розмірі прожиткового мінімуму членам сімей загиблих в АТО. Таких в місті, за словами в.о. начальника управління соцзахисту Раїси Чорної, 17 чоловік.
Розширили й перелік категорій учнів, які отримають безкоштовне харчування. Таким чином, з 1 січня 2018 року діти з багатодітних сімей харчуватимуться за 50% вартості. Діти учасників бойових дій, загиблих, із сімей переселенців, діти-сироти та які лишилися без батьківського піклування, із сімей, які отримують допомогу як малозабезпечені, діти з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах, а також учні перших класів матимуть безкоштовне харчування у школах та НВК.
Зарплати з конфліктом
Міському голові до посадового окладу затвердили надбавки за ранг та вислугу років, за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, щомісячне та до свят преміювання у розмірі 130% посадового окладу з урахуванням всіх зазначених надбавок, а також матеріальну допомогу та допомогу на оздоровлення при наданні щорічної відпустки. Іншим же працівникам (секретарю ради, заступникам міського голови, посадовим особам) всі надбавки надаються за розпорядженнями міського голови та наказами керівників самостійних управлінь та відділів.
Рішення були прийнято одноголосно, за виключенням самого міського голови та тих депутатів, які є працівниками виконкому. За свої зарплати вони не голосували, як було пояснено, через «конфлікт інтересів».
Бюджет під оплески
Головне питання сесії та життя всього міста в наступному році. «Берег надій» детально проаналізує цифри міського бюджету в подальших номерах. Зараз же назвемо головні показники: 276 млн. 834,6 тис. грн. – стільки становить доходна (і відповідно видаткова) частина. У структурі видатків майже половина, 44,2% (122 453,7 тис. грн.) спрямовано на соціальний захист населення, освіта – 31,1% (85 952,9 тис. грн.), охорона здоров’я – 10,2% (28 210,1 тис. грн.), культура – 0,4% (1 042,7 тис. грн.), фізична культура і спорт – 0,7% (2 084,9 тис. грн.). Витрати на житлово-комунальне господарство, будівництво, транспорт становлять 6,6% (18 279,8 тис. грн.), державне управління – 6,4% (17 662,5 тис. грн.).
Прийняття бюджету, ну просто тобі як у Верховній Раді, ознаменувалося оплесками.
Житло для воєнкома
Рішенням депутатів військовий комісар отримав у безоплатне користування (позичку) квартиру на мікрорайоні. Депутат Віктор Бутліменко при цьому зауважив, що житло воєнкомам та прокурорам має надаватися як службове. Він запропонував розробити критерії, за якими в Синельниковому надаватимуть житлову площу силовикам.
Нерухомість потрібна?
Депутати прийняли рішення, згідно з яким приватизації через аукціон у 2018 році підлягають:
- незавершене будівництво теплопункту по вул. Музична, 51-а;
- будівля гуртожитку на вул. Ватутіна, 17;
- гараж та майстерня по пров. Сонячний;
- господарча група по вул. Щабельського, 19.
Депутати також затвердили співпрацю з громадською організацією «Енергетичний альянс». Предметом угоди є співробітництво в галузі розробки та реалізації на території міста програм та пілотних проектів в області енергетичного аудиту, ефективності та термомодернізації будівель і споруд.
Оксана ЛЕНДА.
|