Днями міський клуб вишивальниць «Муліне» відзначив свій 10-річний ювілей!
На святі зібралися винуватиці торжества – майстрині, які не тільки вишивають, а й займаються іншим рукоділлям, творчі люди, серед яких Ігор Білий, Петро Філоненко, колектив «Срібні джерела» на чолі з Володимиром Фоменком. Розділити радість ювілейного торжества завітали міський голова Дмитро Зражевський та начальник відділу культури Надія Красюк.
І всі приходили на святковий вогник до іменинниць з подарунками: мер з сертифікатом на стенд, який дуже потрібний вишивальницям для виставок, з тортом у вигляді вишитої сорочки та подякою, артисти з душевним концертом, Ігор Білий з віршем-посвятою майстриням та пишним букетом осінніх квітів з корінням, який ювілярки вирішили висадити на клумбі рідного міста.
Фундатор клубу за інтересами Катерина Іванющенко 10 років тому згуртувала навколо себе трудящих й талановитих жіночок Синельникового. Гідно продовжує розпочату справу у творчій майстерні Людмила Сальченко – нинішній наставник клубу вишивальниць. Їй добре вдається не лише опановувати нові техніки, а й організовувати зустрічі, поїздки, участі у виставках.
Багацько виробів декоративно-ужиткового мистецтва зберігається в облаштованому власними силами музеї, де й збираються рукодільниці, щоб поділитися досвідом, опанувати нові методики та просто задушевно погомоніти. А скільки вишиванок, рушників, серветок, килимів, картин, ікон та іншого рукотворного добра у творчих скарбничках кожної з майстринь – не перелічити.
Так, Катерина Іванющенко вишила понад 30 вишиванок, одну з яких, придбав Дмитро Зражевський, про що похвалився на святі. Килими, рушники і картини – стихія Анни Гопки. Любов та вміння до вишивки у родинах Віри Кулаковської та Людмили Соловецької передається з покоління в покоління по жіночій лінії. Речі, в які закладена копітка праця, залюбки дарує та передає у музеї Валентина Люлька.
Справжній музей портретів видатних діячів та образів святих – в домі у Надії Колісніченко. Роботи Нелли Захолодило стали експонатами багатьох міських музеїв. Мрія Раїси Солом’яної вишити сукню, яка викликатиме захват та приковуватиме заздрісні погляди. І шиє, і в’яже, і плете гачком Людмила Давидова, а ще – вдосконалює навики вишивання.
Хист до легкого та швидкого відтворення різних цікавинок має Валентина Лобикіна. Валентина Твердохліб до ремесла дотична не так давно, а вже вишила для себе сорочку та ікону. Вишиті хрестиком та бісером роботи Тетяни Фісун – неповторна прикраса будь-якої виставки. Тетяна Литвин виробляє рушники, серветки, подушки, ляльки-мотанки та інші «витребеньки», як їх жартівливо називає сама жінка.
Серед інших не менш талановитих, вправних та «золоторуких» майстринь – Світлана Мелешко, Лариса Квасова, Світлана Журавель, Валентина Кожуріна, Людмила Ревуцька, Зоя Панащенко, Любов Кащенко, Людмила Дем’яненко, Алла Мнухіна, Лідія Ковтуненко, Валентина Гудзенко, Наталка Вовченко.
Клуб «Муліне» об’єднав жінок з небайдужими серцями, які зберігають та примножують українські традиції. Допоки творять неспокійні золоті руки народних вишивальниць, доти матимемо змогу насолоджуватись мистецтвом, в якому зашифровано генетичний код нації.
Орися ЛАДАТКО.
|