У понеділок, 23 червня, у міськвиконкомі начальник управління праці та соціального захисту населення Олена Шекерська повідомляла про роботу, яка проводиться з громадянами, котрі прибули зі східних регіонів України.
Так, на черговому засіданні міського штабу з питань тимчасового розміщення громадян, які переселяються зі східних регіонів України, АР Крим та м.Севастополь визначили відповідальних осіб за транспортне забезпечення перевезення переселенців. Ними стали: заступник директора підприємства ВАТ «АТП-11215» Михайло Єфімов, начальник управління ЖКГ та комунальної власності Володимир Вісіч та начальник управління праці та СЗН Олена Шекерська.
Поспілкувавшись більш детально з Оленою Леонідівною, ми дізналися, що станом на 23 червня на території нашого міста прийнято та розміщено 21 сім’ю, всього 58 осіб, з них 26 дітей. Ці люди є переселенцями з таких міст: Краматорськ, Слов’янськ, Сніжне, Краснодон, Дружківка, Сєвєродонецьк та Жданівка. Дві сім’ї мають статус багатодітних (в одній родині троє дітей, а в іншій – четверо). 8 родин звернулись за призначенням державних допомог сім’ям з дітьми. До речі, багатодітній сім’ї вже призначена допомога та буде виплачена в липні, іншим нарахування здійснять після надходження електронних особових справ та довідок-атестатів. Одна людина потребувала забезпечення кімнатним інвалідним візком, який надали на наступний день після звернення.
Серед громадян зі східних областей призначення пенсій потребують 9 осіб, працевлаштування - 7, з яких лише одна звернулася до Центру зайнятості. Чотири сім’ї висловили бажання влаштувати дітей до дошкільних закладів освіти, що зараз вирішується.
Для тимчасового проживання сімей переселенців надають житло небайдужі синельниківці. На 23 червня в місті і в районі доступним було 24 об’єкти для розміщення 414 осіб, з яких у 2 будинки заселено 7 осіб, в тому числі двох дітей. Але слід враховувати, що більшість з цих домівок потребують певної підготовки для приведення їх у стан, придатний для проживання. Всі інші переселенці (16 родин) проживають разом з рідними та знайомими, 2 родини самостійно винаймають житло.
Звернула увагу Олена Шекерська і на проблеми, які стоять на першому місці: надання тимчасового житла для родин, особливо тим, які прибувають із дітьми; забезпечення продуктами харчування, засобами гігієни та побутовою хімією; забезпечення необхідними меблями родин, в тому числі для тих, які самостійно винаймають житло (дитячі та дорослі ліжка, шафи, полиці, тумби). Також родини потребують постільної білизни, подушок, простирадл, дитячого взуття, одягу, іграшок, посуду.
Приємно відзначити, що до проблем переселенців виявилось багато небайдужих мешканців, які не тільки надають гуманітарну допомогу, а й приймають у свої родини біженців зі сходу. Не залишились осторонь і підприємства: ТОВ «Южспецконструкція», ТОВ «Інтерфом Дніпро», ДП «Пасажирське депо Синельникове», Управління праці та СЗН міської ради, Управління ПФУ в м.Синельниковому та Синельниківському районі.
Нам вдалося порозмовляти з одним переселенцем зі сходу нашої країни. Він попросив не називати ім’я, бо боїться за своє життя, але поділився тим, що відбувається у його рідному Краматорську. Цей чоловік приїхав до Синельникового разом зі своєю матір’ю та сім’єю брата. З собою брали лише найнеобхідніше, що помістилося до однієї сумки, позичили грошей на дорогу, бо готівки не мали. Жити ж в зоні бойових дій не змогли.
Там відбуваються дуже страшні події: підірвали дитячий садок «Катюша», людей, які віддані Україні – вбивають. Так, переселенець із Краматорська поділився випадком, який там стався. Чотири людини із місцевого заводу розклеювали листівки за Україну, в результаті їх піймали і що далі з ними сталося – невідомо. Інший інцидент стався, коли власник одного магазинчика пофарбував бордюр у жовто-синій колір. Хоча ці кольори не в такому порядку, як на прапорі, однак його все ж взяли під арешт, але згодом відпустили. До речі, мати мого співбесідника дуже довго не хотіла від’їжджати з рідного міста, але коли у четвер, 19 червня, підірвали дев’ятиповерхівку – згодилась.
Чому приїхав саме до нашого міста, чоловік пояснив так:
- Із Краматорська можна поїхати у двох напрямках: до Харкова і Дніпропетровська. До Харкова дорога йде через Слов’янськ, тому, зрозуміло, що безпечно дістатися туди неможливо. А до Дніпропетровська – у протилежний бік. Ми проїжджали через чотири блокпости: три сепаратистських та один український. Нам пощастило, що нас не дуже сильно перевіряли, бо здогадалися поставити табличку «Діти» на лобове скло. Тому коли на пунктах перевірки заглядали до салону і бачили дітей -пропускали далі. Сьогодні ж, розмовляючи зі своїми друзями по мобільному телефону, дізнався, що чоловіків вже не випускають.
Нам також було цікаво, чи бачив він у Краматорську так званих «бандерівців»? На це чоловік нам розповів, що не зустрічав. Місцеве населення знаходиться під впливом російської пропаганди, оскільки усі українські телеканали вимкнені, а працюють лише російські.
Стосовно першого враження від нашого міста сказав, що Синельникове йому сподобалося. Він дякує тим чуйним людям, які допомагають, а зараз намагається знайти роботу.
Євгенія ЛЕБІДЬ.
|