Не знаєте, де набратись вражень на весь день? Сходіть за своєю субсидією. І справа зовсім не в чергах – вони не значні, а працівники соцзахисту швидко та якісно виконують свою роботу. Емоції викликають «роздруківки» призначеної субсидії з «сюрпризом» від українського уряду.
Журналісти «БН» поспілку-вались з людьми, які виходили з кабінету управління праці та соціального захисту населення міськради під враженнями від щойно отриманих субсидій. Так, наприклад, несподіванкою стало те, що жовтнева субсидія призначена не з початку місяця, бо опалювальний сезон для тих, хто має індивідуальне опалення, стартував з середини жовтня. Проте дехто встиг напалити на «пристойні» суми. Хоча для українця середнього рівня достатку будь-яка сума сьогодні значна.
- Як би ж я знала, що так буде, хіба ж би я топила у прохолодні жовтневі дні? – запитується Марія Степанівна та додає, - живу на одну пенсію, розраховувати мені немає на кого. Завдяки справедливій пенсійній реформі отримую тепер аж на цілих двісті гривень більше, куди їх діти тепер, так швидко навіть не вигадаю…
Ще одна жіночка, яка забажала залишитись анонімною, назвала субсидію на новий опалювальний період «якимось знущанням!». Розповіла, що у зв’язку зі зменшенням соціальних норм на споживання газу їй компенсуватимуть витрати в меншому обсязі. Наприклад, раніше субсидія житла близько 60 метрів квадратних покривала близько 330 кубометрів газу, тепер нарахована лише на 250, а за решту доведеться доплачувати.
У черзі пролунала думка щодо монетизації 700-т гривень, яка не зовсім-то й заохочує людей менше використовувати ресурси. Та й економити тепер особливо немає на чому.
- Людей змушують кидатися із крайнощів в крайнощі, кілька років тому споживачам відмовляли в субсидії, коли ті не використовували певний обсяг газу. Щоб вибрати норми, відчиняли взимку вікна-двері. Може, краще було б прив’язати субсидії до реальних показників лічильників? – запитується отримувачка субсидії.
Справді, якби монетизація складала оті реально зекономлені суми у понад 10-16 тисяч гривень, які «висіли» в особистих кабінетах, то люди змогли б використати їх на утеплення будинку, заміну вікон чи дверей, придбання котлу, а в подальшому це скоротило б рахунки і призвело б до економії. А з сімомастами гривень, які й не всі отримали, можна лише разів п’ять сходити в магазин по хліб з маслом.
Звичайно ж, є й позитивний момент від нововведень в нарахуванні субсидій – соціальна норма для непрацездатних збільшилась. Для пенсіонерів, інвалідів, інших людей, які не працюють з об’єктивних причин, норма допомоги збільшується з 49-ти квадратних метрів до 75-ти.
Ще одна новинка від нашого «європейського» уряду в призначеннях субсидій на новий опалювальний період – надання такої пільги людям, які не зареєстровані, але проживають у садових будинках чи дачних кооперативах і сплачують комунальні послуги. Раніше через відсутність офіційної реєстрації місця проживання такі люди не могли реалізувати своє право на субсидію. Це, до речі, призводило до порушення Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
З екранів телевізорів, щодня слухаючи про покращення життя, українці відчувають на собі наслідки цих поліпшень. Отож готуємось до «спекотної» зими з гарячими тарифами…
Орися ЛАДАТКО.
|