Щосерпнева педагогічна конференція, за доброю традицією, скликала вчителів та вихователів Синельникового та району для підведення підсумків розвитку освіти у минулому навчальному році та для окреслення планів на майбутнє.
Робота педконференції за участі педагогів міста, до якої долучилися міський голова Дмитро Зражевський, його заступник Тетяна Кучерук, секретар міськради Олена Заіка та представники інших служб, була спрямована на окреслення пріоритетних напрямків розвитку освітньої галузі міста відповідно до концепції «Нової української школи».
На мультимедійному екрані учасники заходу переглянули відеофільм під назвою «На шляху до Нової української школи», який наочно продемонстрував незначну частину досягнень педагогів та учнів міських шкіл. Також педагогічні колективи міських освітніх закладів представили учасникам учительські роботи. Вихованці позашкільного закладу – ЦДЮТ продемонстрували свої творчі доробки, які виробляють під час занять у гуртках.
Ласкаво запрошуючи до співтворчості, оплесками, квітами та напутніми словами привітали молодих колег: практичного психолога 4-ї школи Любов Чорну, соціального педагога ЗНЗ №1 Анастасію Чернишову та культорганізатора ЦДЮТ Анастасію Полякову. Зі сцени учасників конференції поздоровили вихованці ЦДЮТ – українські джентльмени, які продекламували свої дотепні віршовані гуморески про буремне шкільне життя.
Обговорюючи нагальні освітні проблеми та шляхи їх вирішення, своїми баченнями з колегами поділились доповідачі: вчитель початкових класів школи №2 Світлана Сочило, заступник директора з НВР 1-ї школи Світлана Буря, методист відділу освіти Любов Балала, директор НВК Галина Сіроух. Свої спічі учасники доповнювали презентаціями з фотослайдами, графіками, таблицями тощо.
Міський голова подякував педагогічним колективам міста за важливу працю – виховання підростаючого покоління та за «вкладання душі» спільно з батьківськими громадами в освітні заклади. Також Дмитро Іванович квітами та подяками відзначив кращих педагогів. На цій оптимістичній ноті педагогічна конференція завершилась, а навчальний рік – розпочався. Тож нехай він буде сповнений новими успіхами, досягненнями та здобутими знаннями!
Представники освіти району взяли участь у педагогічній конференції, до якої долучилися заступник голови РДА Сергій Бірюков, начальник відділу освіти райдержадміністрації Алла Юрцевич та голова профспілки працівників освіти Синельниківського району Валентин Журавський.
На початку очільниця районного відділу освіти підвела підсумки та окреслила стратегічні пріоритети розвитку освітньої галузі регіону на майбутнє. Почавши свою доповідь із функціонування мережі дошкільних навчальних закладів у районі, зазначила, що у всіх дитячих садочках покращено матеріально-технічну базу: оновлено твердий і м’який інвентар, придбано сучасні дитячі меблі, ігрові модулі, оргтехніку, обладнано майданчики, встановлено тіньові павільйони тощо. Найбільша проблема, пов’язана з дошкільними освітніми закладами – черговість до них, яка становить близько двохсот дітей, перевантаження груп, неукомплектованість штатів.
В ході педконференції обговорили проблеми та радощі, пов’язані з навчанням учнів початкової, середньої та старшої шкіл. Цього року різними видами навчальної діяльності з підготовки до школи охоплено 296 дошкільнят, що становить 70 відсотків від загальної кількості майбутніх першокласників.
Якість освіти залежить від компетентності вчителя. Майже 90 відсотків педагогів районних освітніх закладів з вищою освітою, 107 вчителів мають звання «старший учитель», 41 – звання «учитель-методист», 30 нагороджено знаком «Відмінник освіти України», один – Заслужений учитель України. Проте відділ освіти прагне оптимізувати віковий склад педагогічних працівників, адже понад 40 відсотків педколективів складають учителі пенсійного та передпенсійного віку. Цей факт не впливає на якість надаваної освіти, але віковий розрив між поколіннями ускладнює процес спілкування учнів та вчителів.
Висвітлено важливу тему охорони дитинства та соціальний захист дітей різних соціально-незахищених категорій, навчання дітей з особливими освітніми потребами, організовуючи інклюзивну освіту для «особливих» учнів. Розглянуто актуальність фізичної культури та спорту у житті школярів, проаналізовано роботу з профілактики розповсюдження інфекційних соціально-небезпечних захворювань. Окреслено роль шкільної бібліотеки для усієї шкільної родини, поповнення бібліотечних фондів новими підручниками.
Актуальні проблемні питання та шляхи їх вирішення у своїх доповідях висвітлили методисти відділу освіти РДА Галина Бахтєєва та Людмила Безгласна, заступник директора з НВР Зайцівської школи Інна Левада, вчитель початкових класів Раївської школи-інтернат Марія Грищенко, вчитель фізики та трудового навчання Славгородської школи Олена Єрмак, директор районної ДЮСШ Сергій Жулін.
Педагогічні колективи презентували свої навчальні заклади, демонструючи здобутки та напрацювання, творчі доробки учнів, грамоти та нагороди. Плідно попрацювавши у минулому навчальному році, повні сил, ідей та задумів приступили до нового!
Орися ЛАДАТКО.
|