Інтернет-версія газети Берег Надій

Форма входу

Логін:
Пароль:

Категорії розділу

Новини міста
Регіональні новини
В Україні
Політика
Актуально
Проблема
Погляд
Спорт
Здоров’я
Зворотній зв’язок
Кримінал
Фотофакт

Пошук

Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Регіональні новини

Марихуана по кукурудзі та підстрелений агроном
Про одноосібників, наповнення бюджету та комунальників,
або судний день для голови виконкому
27 січня відбулося чергове засідання колегії Синельниківської райдержадміністрації під головуванням Сергія Лященка. На самому початку зібрання він звернувся до усіх присутніх керівників і закликав їх не порушувати діюче законодавство, адже є інформація, що деякі посадові особи, а також вчителі та працівники культури в робочий час займалися агітацією за того чи іншого кандидата на пост Президента України.
- Якщо ти вчитель – то виховуй дітей, а після роботи чи у відпустці – займайся агітацією, - пояснив Сергій Лященко.
Перше ж питання черги денної – про звіт голови виконкому Шевченківської сільської ради щодо виконання делегованих повноважень – викликав такий вихор емоцій, що його обговорення затяглося майже на дві години.

Виконати «невиконуване»
З доповіді Шевченківського сільського голови Володимира Цьося:
«Недостатність коштів у бюджеті сільради не дозволяє в повному обсязі реалізовувати виконання виконкомом повноважень, у тому числі і делегованих.
У 2009 році сільрада перебувала у досить складному фінансовому становищі. Вичерпавши усі можливості бази оподаткування, а саме до такого висновку прийшла комісія в складі представників фінансового управління, податкової інспекції та управління АПК, виконком так і не зміг забезпечити 100% виконання дохідної частини бюджету.
…В листопаді-грудні 2009 р. за ініціативою і при участі першого заступника голови РДА Тарана А.М., за особистої участі і дієвої підтримки начальника фінуправління Макаркіної Т.С., інспектора податкової інспекції Терновенко Т.А. та керівника управління АПК Малюкова М.С. виконком провів певні заходи в роботі з платниками податків, внаслідок чого до бюджету надійшло додатково понад 15000 грн., з них майже 4 тис. – до бюджету ради.
Вищесказане говорить про недоліки методики планування бюджету за існуючим формульним розрахунком. … Я говорю це тому, що розрахункова дохідна частина бюджету Шевченківської сільської ради на 2009 рік співставна з дохідними частинами сільрад, які втричі більші як за площею, так і за кількістю населення… Розміри клубів і ФАПів практично однакові, але опалені та відремонтовані вони мають бути лише на ту кількість громадян, які їх відвідують. Чи справедливо це? Я вважаю, що ні. І ні сільська рада, ні виконком, ні адміністрація в цьому не винні. Ми є заручниками діючих законодавчих норм.
Отже, питання про виконання делегованих повноважень за таких умов фінансування звучить не досить логічно.
…Делеговане повноваження про розгляд і узгодження планів підприємств, установ та організацій, що не належать до комунальної власності відповідних територіальних громад, здійснення яких може викликати негативні соціальні, демографічні, економічні та інші наслідки, підготовка до них висновків і внесення пропозицій до відповідних органів. Саме така ситуація і виникла в 2007 році, коли постало питання про переукладання договорів і збільшення розміру орендної плати за земельні частки та надання послуг, а також про надання робочих місць місцевим жителям та орендодавцям. Орендар проігнорував рекомендації виконкому, які базувалися на вивченні вимог власників паїв. Що, як виявилося, було значним стратегічним прорахунком. Почався відтік орендодавців. І більша їх частина вирішила самостійно обробляти свої земельні ділянки… І лише особисте втручання начальника управління АПК Малюкова М.С. дещо розрядило ситуацію. В результаті орендна плата була збільшена на 30% від запропонованої орендарем спочатку».

Довідка «БН»:
Шевченківська сільрада в цифрах
Загальна площа – 4290,7 га, з них: сільськогосподарські угіддя – 4055,328 га, в т.ч. рілля – 3484,98 га, населені пункти – 304,8 га.
До складу сільради входять 5 сіл: Шевченківське, Котляревське, Рудево-Миколаївка, Мажари, Дніпровське.
Населення: 520 чоловік, з яких 116 пенсіонерів; працюючих 116 осіб, не працює – 105, 16 – на обліку в центрі зайнятості.
На території ради працюють 86 чоловік, 30 – поза її межами.
Дітей до 6 років – 24, школярів – 61.
За 2009 рік народилися 4 дитини, померли 6 чоловік, за межі сільради виїхали четверо.
В особистих селянських господарствах в 2009 р. утримувалося 222 голови ВРХ (з них 114 корів), 119 свиней, 23 кози, 3 коней, 2500 птиці.
Функціонує 19 суб’єктів різних форм власності, серед яких: 6 С(Ф)Г, 4 сільгосппідприємства, 2 ПП, 1 риборозведення.
Із земель колишнього КСП ім. Тельмана виділено 295 паїв, на 294 видані державні акти, розмір 1 паю – 8,92 га.
Розмір орендної плати: по АПК ЛТД – 2300 грн. (після відрахування податку на прибуток, плюс 0,6 га обробітку городів, 1 т. соломи, 1 т. силосу), по структурних підрозділах АФ «Степова» - 2700 грн., а з другого півріччя 2009 р. – 4427 грн.

Є резерви для наповнення бюджету
Співдоповідач з даного питання начальник управління агропромислового розвитку райдержадмініст-рації Микола Малюков висловив свою точку зору на проблему. На його думку, в Шевченківській сільраді, як і на інших територіях, є чималі резерви для поповнення бюджету. Серед них – чіткий контроль за використанням сільськогосподарських угідь (вчасне укладання договорів оренди, висока орендна плата), укладання договорів на всі наявні пасовища та землі водного фонду, реєстрація усієї придбаної сільгосптехніки та проведення технічного огляду, нарощування поголів’я ВРХ.
- Зрушила з мертвої точки робота з одноосібниками: втілюється в життя ініціатива виконкому щодо того, щоб вони також сплачували 4% від вартості землі, яку вони обробляють, - зазначив Микола Степанович.

Марихуана по кукурудзі та підстрелений агроном
Виявилося, що конфлікт, про який повідомив у своїй доповіді Володимир Цьось, виник між шевченківцями та керівником АФ «Степова» Леонідом Рисіним, котрому також надали можливість висловитися.
- Ми працюємо на території Шевченківської сільради протягом восьми років. Проблеми з орендодавцями почалися в нас 3 роки тому, коли почала різко підвищуватися урожайність зернових і дехто став «пускати слину» на наші заробітки. Більше двох з половиною тисяч гектарів землі ми тут викохали, не вирізали жодної свині, зараз закінчуємо будівництво комплексу на 52 тис. голів свиней, - розповів Леонід Рисін. – Ми починали ремонтувати приміщення місцевого дитячого садка, пропонували зайнятися опаленням клубу, але Володимир Цьось не дозволив нам цього зробити. Спочатку ми навіть платили за воду, що використовувалася усім селом, але коли запропонували поставити лічильник – люди відмовилися і почався скандал.
З’явився фермер, котрий почав забирати собі людські паї. Але зараз він не сплачує орендної плати, самі паї належним чином не зареєстровані, це можна легко перевірити. Наразі сьогодні 30 орендодавців хочуть знову повернутися до «Степової».
Від прийдешнього фермера на адресу керівника «Степової» почалися телефонні погрози. На полі кукурудзи виявили посіви марихуани, а нашого агронома підстрелили та залякали. Так що ми будемо вирощувати: марихуану чи зерно?! Дайте нам, порядним людям, працювати!
Коли закінчувався термін оренди земельних паїв на території Миролюбівської сільради, ми разом із сільським головою Анатолієм Варавою зібрали людей, пояснювали їм усі переваги від того, щоб їхні землі обробляло потужне сільгосппідприємство, а не фермери та одноосібники. Та все марно – кількість наших орендодавців тут зовсім не збільшилася.
Чому так сталося? Чому не вигідно мати на своїх територіях крупні агропідприємства? Бо вже дійшло до того, що вам нікому пам’ятники фарбувати! Мешканці сіл не хочуть працювати. Все розкрадається.
Великі агроформування платять багато податків, поповнюючи бюджет, а одноосібники та фермери чомусь можуть платити менше, не оформляти працюючих, оренду землі. Думаю, мене можуть підтримати Георгій Колпак, Андрій Усов, Володимир Хорішко, Юрій Жулєй, Володимир Петрушак.

Треба думати про людей. І владі теж
Член колегії райдержадміністрації керівник ВСК «Україна» Георгій Колпак, господарство якого знаходиться поряд з землями, що обробляються АФ «Степова», також висловив свою точку зору:
- Зараз триває перетягування землі та розподіл сфер впливу на території Шевченківської сільради. Це зрозумі-ло, але треба і про людей подумати. З одного боку, я розумію позицію Леоніда Рисіна, бо на власні очі бачу, як багато коштів вкладає «Степова» в землю, в якому прекрасному стані там завжди перебувають посіви. Боляче буде віддавати комусь землю, та й як можна вносити туди дорогі добрива, котрі працюватимуть протягом, приміром, п’яти років, якщо її можуть відібрати вже завтра?
Але й не можна сказати, що Володимир Цьось нічого не робить. Навпаки, він опікується проблемами місцевої громади, і до мене часто по допомогу звертається – так вже ми звикли, допомагати одне одному. На щастя, на території нашої сільради (Великомихайлівської – прим. ред.) подібних конфліктів не було. Переконаний, що для вирішення усіх проблем в першу чергу повинна бути порядність, тоді все можна подолати.
А коли йдеться про вирішення земельних питань, Микола Малюков не має залишатися виключно стороннім спостерігачем (цією фразою Георгій Колпак викликав овації серед усіх сільських голів в залі). На мій погляд, проблеми у цій сфері трапляються через те, що ми не впливаємо на «рух» земель від одного господаря до іншого.
Тому пропоную не виносити сьогодні Володимиру Цьосю незадовільну оцінку за роботу виконкому, а дати йому час до кінця першого кварталу виправити усі винайдені недоліки. А ми, разом із Миколою Малюковим, могли б разом вивчити ситуацію із землею.
Не зміг змовчати і Миролюбівський сільський голова Анатолій Варава, про якого в своїй емоційній промові згадав керівник АФ «Степова»:
- Я не думаю, що ви настільки наївні, щоб вважати, що хтось із сільських голів не мріє про потужне сільгосппідприємство. Але не треба забувати про людський фактор. По-перше, кожен громадянин – власник свого майна, і сільський голова в жодному разі не може вказувати людям, куди їм здавати їхні паї. По-друге, «Степова» дуже «відірвана» від народу, про що я вже казав Леоніду Рисіну. Тобто немає якоїсь особи – керівника структурного підрозділу, який би завжди був у селі, щоб до нього люди могли прибігти за допомогою: чи на поховання, чи на весілля, чи коли дитина захворіла. І хоча дрібні фермери платять орендодавцям менше, але вони завжди поряд, за сусіднім парканом: свої, рідні.
Колегу підтримала і Раївський сільський голова Ніна Мерцалова:
- Можливо, спершу треба розібратися, чому у Цьося так сталося. Якби у президента країни було таке коло обов’язків, як у сільських голів, то і вся країна жила б, напевне, по-іншому. Дуже прошу: допоможіть моєму колезі!
- На жаль, немає такого закону, щоб примусити тих самих одноосібників платити за землю більше, - додала Іларіонівський селищний голова Людмила Богомол.

Рішення остаточне. Оскарженню не підлягає
Після довгих суперечок і обговорень члени колегії ухвалили остаточне рішення, згідно з яким робота виконкому Шевченківської сільської ради була оцінена як незадовільна тільки у частині виконання місцевого бюджету. Також було рекомендовано голові виконкому Володимиру Цьосю розглянути дане рішення на розширеному засіданні та визначити план заходів щодо усунення виявлених недоліків. А в порядку контролю повторно розглянути питання про виконання делегованих повноважень виконкомом Шевченківської сільради в березні поточного року на засіданні колегії РДА.
Як бачимо, час для «виправлення» у Володимира Цьося та членів виконкому сільради є. Хоча, звичайно, за цей термін ні законодавство в плані формування бюджетної політики докорінно не зміниться, ні ситуація з розбіжностями між потужними сільгоспвиробниками та дрібними фермерами і одноосібниками не ви-правиться. Адже, з одного боку, крупні агроформування дійсно сплачують до бюджету значно більше за дрібніших колег, але й ті, в свою   чергу, не одержують від держави тієї допомоги, що їхні «старші брати». Це стосується і дотацій по тваринниц-тву та рослинництву, і компенсації за придбання солярки, добрив, насіння тощо. Напевне, було б справедливим зрівняти ці дві групи сільгоспвиробників як в сфері їх обов’язків, так і прав, тоді б говорити було ні про що.

Статус – районний, сфера діяльності – селищна?
Також перед присутніми на колегії про виконання районної Програми соціально-економічного та культурного розвитку за 2009 рік виступила начальник управління економіки РДА В.В. Щербакова, а начальник ОКРВ Т.В. Кулакова розповіла про стан до-тримання фінансово-бюджетної дисципліни у селекційно-дослідній станції, виправній колонії та ЖКП «Віра», які перевірялися пртягом четвертого кварталу минулого року.
Про фінансовий стан районного ЖКП «Віра» доповіла начальник підприємства Валентина Миронова та зачитала перелік багатоквартирних будинків Іларіонового, які найбільше заборгували за отримані послуги (загальна сума заборгованості населення сягнула майже 160 тисяч гривень).
За інформацією Валентини Миронової, ЖКП «Віра» працює з великими збитками, одна із основних причин цього, окрім боргів споживачів, – необхідність сплачувати НДС не з тієї суми, яка сплачується користувачами послуг, а із їх нарахованої вартості. Також Валентина Нікіфо-рівна дорікнула Іларіонівському селищному голові Людмилі Богомол, що «сміття ми не вивозимо, бо людям, котрими ви керуєте, подобається викидати його в балку».
Натомість Людмила Богомол дорікнула очільниці комунальників, що    на одному тільки ЖЕКу гроші заробити неможливо, а інших послуг вони чомусь населенню не пропонують. І коли в одному з будинків прорвало трубу, то мешканцям довелося по допомогу звертатися саме до селищної ради, бо у ЖЕКу їм відмовили.
А Раївський сільський голова Ніна Мерцалова акцентувала увагу присутніх на самому статусі ЖКП «Віра»:
- Якщо це підприємство вважається районним, то, напевне, одержує якісь кошти з районного бюджету, а послуги надає тільки Іларіонівській селищній раді. Чому так?
Наостанку Сергій Лященко запропонував створити спеціальну робочу групу для вивчення даного питання, адже якщо комунальне підприємство є, то його потрібно забезпечити роботою. Якщо воно, звичайно, Синельниківщині потрібне.
Світлана КАДОШ.
Категорія: Регіональні новини | Додав: Анастасия (03.02.2010) | Автор: Світлана КАДОШ.
Переглядів: 980 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статті

[07.07.2021]
Футбол, ковзанка, автоголФутбол, ковзанка, автогол

[07.07.2021]
Петро і Павло – учні ХристовіПетро і Павло – учні Христові

[16.06.2021]
Літній відпочинок  маленьких славгородцівЛітній відпочинок  маленьких славгородців

[16.06.2021]
Тиждень в історіїТиждень в історії

[16.06.2021]
Зростають ціни, зарплати і… тарифиЗростають ціни, зарплати і… тарифи

[16.06.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[16.06.2021]
Людина – як дивоЛюдина – як диво

[16.06.2021]
СпортСпорт

[09.06.2021]
Скільки коштуватимуть міські тротуариСкільки коштуватимуть міські тротуари

[09.06.2021]
Тиждень в історіїТиждень в історії

[09.06.2021]
Туалети в парку будуть, коли він стане власністю містаТуалети в парку будуть, коли він стане власністю міста

[09.06.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[09.06.2021]
Новини з громад

[09.06.2021]
Один з тридцятиОдин з тридцяти

[09.06.2021]
Заячий след в историиЗаячий след в истории

[09.06.2021]
СпортСпорт

[09.06.2021]
Розкрадання автодору: розслідування триваєРозкрадання автодору: розслідування триває

[02.06.2021]
Велике будівництво: чи є в ньому місце для малих сіл?Велике будівництво: чи є в ньому місце для малих сіл?

[02.06.2021]
Течу в колодязі ліквідує «Дніпро-Західний Донбас»Течу в колодязі ліквідує «Дніпро-Західний Донбас»

[02.06.2021]
Урочисті лінійкиУрочисті лінійки

[02.06.2021]
Утримання дітей в садках стає дорожчимУтримання дітей в садках стає дорожчим

[02.06.2021]
Минулий тиждень в історіїМинулий тиждень в історії

[02.06.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[02.06.2021]
Заячий след в историиЗаячий след в истории

[02.06.2021]
Старість вдома не застане

[02.06.2021]
Напишу віршовану картинуНапишу віршовану картину

[02.06.2021]
Цікава несподіванка під кінець рокуЦікава несподіванка під кінець року

[02.06.2021]
СпортСпорт

[26.05.2021]
ПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬ

[26.05.2021]
ПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬПОЛКОВОЙ СТАРШИНА РУДЬ

[26.05.2021]
Життя наче на сповідіЖиття наче на сповіді

[26.05.2021]
Призначено заступника голови райдержадмiнiстрацiїПризначено заступника голови райдержадмiнiстрацiї

[26.05.2021]
Купальний сезон на старті: на Синельниківщині пляжів немаєКупальний сезон на старті: на Синельниківщині пляжів немає

[26.05.2021]
Нові правила призначення субсидії  з травня 2021 року: кому треба подавати заяву

[26.05.2021]
Увага: виліт  яблуневої плодожерки!Увага: виліт  яблуневої плодожерки!

[26.05.2021]
ЖЕКи підвищують вартість своїх послугЖЕКи підвищують вартість своїх послуг

[26.05.2021]
Занапащена доля Синельниківського райавтодоруЗанапащена доля Синельниківського райавтодору

[26.05.2021]
У півфіналі Кубку Перемоги

[26.05.2021]
Вогнеборці ліквідували пожежу  у житловому будинкуВогнеборці ліквідували пожежу  у житловому будинку

[26.05.2021]
У розмаїтті барв та творчостіУ розмаїтті барв та творчості

[26.05.2021]
У протистоянні коронавірусуУ протистоянні коронавірусу

[19.05.2021]
Пенсії працюючим пенсіонерам перерахують у червні

[19.05.2021]
СпортСпорт

[19.05.2021]
Як все булоЯк все було

[19.05.2021]
Нове  – завжди цікавоНове  – завжди цікаво

[19.05.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[12.05.2021]
На честь героївНа честь героїв

[12.05.2021]
Кубок пам’яті Віктора МаксимоваКубок пам’яті Віктора Максимова

[12.05.2021]
З повагою й вдячністюЗ повагою й вдячністю

[12.05.2021]
То був могутній талантТо був могутній талант