Молодий і завзятий Олександр Бібік закінчив Дніпропетровський аграрний університет за спеціальністю «маркетинг», відслужив у Збройних Силах України і сьогодні є продовжувачем хліборобської династії, працюючи заступником директора ТОВ «Гарант-Агро».
Рідне село Михайлівка останніми роками перетво-рюється на очах: тут ремонтуються дороги і будівлі, проводиться загальний благоустрій, і в цьому неабияка заслуга саме базового господарства і його керівництва.
- Ми працюємо в тісному контакті з сільською радою, - каже Олександр Бібік. - Кожне питання, яке виникає, вирішуємо спільними зусиллями. Так, наприклад, нещодавно надали нового вигляду місцевому храму: утеплили фасад, відремонтували покрівлю, встановили паркан, виклали подвір’я плиткою - словом, повністю змінили на краще його обличчя. Адже церква - це місце, де відпочиває душа, і людина має почуватися тут комфорт-но в усіх відношеннях.
Такий комплексний всебіч-ний підхід до вирішення проблем характерний для ТОВ «Гарант-Агро». Батько й син, Віктор Гаврилович та Олександр Бібіки почуваються відповідальними за територію, односельців, розвиток інфраструктури, встигаючи при цьому збирати гарні врожаї і стабільно посідаючи заслужене місце серед найбільш передових господарств Синельниківщини. Завжди поруч надійне плече ще одного сина й брата – Віталія Бібіка, який є активним депутатом районної ради.
Перераховувати все, що зробили разом Михайлівська сільська рада та агроформування, можна довго. Дитячі гірки на майданчику дитсадка, скажімо, наче не така вже й видовищна й надсучасна розвага, але ж скільки радості вона викликає у малечі! Та й набагато безпечніше, ніж оті пресловуті механізми-каруселі, які час від часу ламаються, призводячи до справжніх трагедій.
Та найбільш містким і, як вже згадано вище, комплексним завданням Олександр Бібік вбачає переведення опалювальних приладів усіх установ соціальної інфраструктури на твердопаливні котли.
- Наразі ми плануємо заживити від маслоцеха остаточне тепло в амбулаторію, щоб зекономити бюджетні кошти. Школу вже переведено на твердопаливний котел, чекаємо лише кінцевих дозволів на його пуск. Після ретельних розрахунків ми переконалися, що такий спосіб опалення в рази дешевше ніж газ. Судіть самі: скажімо, на опалення садка потрібно 18 тонн відходів соняшника, що (навіть якщо купляти весь обсяг, а ми ж і самі вирощуємо!) коштує 10 тисяч гривень. Газу ж, як доводить практика, витрачається тисяч на 250. А це ж все бюджетні кошти, які можуть піти на інші цілі, щоб поліпшити життя михайлівців. Ми взагалі завжди думаємо, як зробити так, щоб в сільському бюджеті залишалося якомога більше грошей, адже потреб у громади багато, і всі вони потребують витрат, - розповідає Олександр Вікторович.
Так, вболіваючи за добробут і належні умови життя односельців, працює династія Бібіків. Вони звикли все робити якісно, на совість. І це той самий випадок, коли не лише батько відповідає за сина, а й син несе відповідальність за те, щоб не підвести батька. І це йому вдається.
Оксана ЛЕНДА.
|