22 травня у нашому місті святкують храмовий день у Свято-Миколаївському храмі. 20 років промайнуло з часу створення нової будівлі церкви, змінювалися настоятелі храму, проте сила віри не покидала людей.
З благословення єпископа Дніпропетровського та Запорізького Гліба в 1990 році була зареєстрована православна громада. Тоді на пожертви віруючих людей придбали приватний будинок, який переобладнали під тимчасовий храм, де відбувалися богослужіння. У тому ж 1990 році почалося будівництво церкви на честь святителя Миколая. З великим бажанням парафіяни взялися за благоустрій нового Божого дому. Допомагали, хто чим міг, - і вже за короткий час золоті куполи з хрестами звелися в небо.
Потім у 1994 році закінчили усі внутрішні роботи і 22 травня цього ж року храм освятив архієпископ Іріней. У 1997 році будування вже повністю завершилося. До речі, церкву розписували віруючі майстри з міста Рівне.
За всю свою історію Свято-Миколаївська церква мала кілька настоятелів.
З моменту заснування з 1989 по 2010 роки благочинним був прото-ієрей Микола Фесенко.
З 30 грудня 2010 року Дніпропетровським митрополитом та настоятелем Павлоградського храму був призначений Іоанн Кийко. Тоді ж благочинним Синельниківського округу став протоієрей Сергій Лукін.
Сьогодні настоятелем Свято-Миколаївської церкви є протоієрей Віктор Власов (на фото), якого 8 травня призначили благочинним Синельниківського округу. До цього о. Віктор був служителем храму Усіх Святих у Дніпропетровську.
Хоча ми і спостерігаємо зміни у нашій церкві, та церковна школа „Семицвіт” продовжує діяти. Заняття в ній проводить отець Віктор. Отець Петро, який раніше працював з дітьми, тепер є благочинним у храмі в Новоолександрівці. Зараз діти у недільній школі вже закінчують навчальний рік. На літо плануються паломницькі поїздки до Харкова чи Сумщини. Куди і коли точно - ще невідомо, оскільки ситуація у нашій країні не зовсім стабільна. Проте навчання, як і потрібно, з першого вересня у недільній школі розпочнеться.
Зі слів настоятеля храму зрозуміло, що в нього склалося лише позитивне враження про прихожан.
Що ж, будемо сподіватися, що наш Свято-Миколаївський Храм знайшов свого благочинного, який буде розвивати й надалі духовність наших жителів.
Євгенія ЛЕБІДЬ.
|