Як у них?
Турецький гід повідомив українським туристам, що з хвилини на хвилину з’явиться автобус, і під час поїздки він розповість багато цікавого про країну. В цей час до групи під’їхало авто швидкої допомоги.
- Вчора мав відвідати лікаря – хворію на діабет. Однак цього не зробив. Ось швидка й приїхала перевірити, чи все гаразд, - відповів гід на зацікавлені погляди туристів. – У нас медичне обслуговування нині на високому рівні. А раніше… Раніше було, як у вас.
Ціни на ліки
Що зробити, аби не звертатися до аптеки? Відповідь проста й зрозуміла – не хворіти. Однак вдається це далеко не кожному. Ось і тягнемося з усіх сил, рахуємо копієчку до копієчки, щоб придбати ліки. Але від їхньої вартості очі на лоба лізуть. Ще зовсім недавно за йод платили 7 гривень, тепер – 16, як і за маленький пакетик борної кислоти.
Лікар виписала хворому ліки, а ціна на них в аптеці – 1500 гривень. Хвора, отримавши пенсію, може, й придбає їх. Правда, доведеться протягом місяця жити на хлібі й воді. Ну, і на отих дорогих ліках. Про яку комуналку вже тут казати!..
Якось поважний пан по телевізору роз’яснював, що ціни на ліки підвищуються з об’єктивних причин: великих грошей вимагають митниці, податки… Правда, виступаючий не уточнив, як же бізнесмени стають мільйонерами. Адже стільки витрат, стільки витрат!..
Добірку підготувала
Ася МАРИНЕНКО.
|