Інтернет-версія газети Берег Надій

Форма входу

Логін:
Пароль:

Категорії розділу

Новини міста
Регіональні новини
В Україні
Політика
Актуально
Проблема
Погляд
Спорт
Здоров’я
Зворотній зв’язок
Кримінал
Фотофакт

Пошук

Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Регіональні новини

Дмитро Екзархов: «Вчуся не боятися змін»

Першими самостійними кроками, радощами та переживаннями, планами на майбутнє новоствореної Іларіонівської громади, яка утворилася внаслідок злиття з Мар’ївською сільською радою, ділиться її голова Дмитро Екзархов.

- Дмитре Івановичу, адресуємо Вам одне з найзадаваніших питань в циклі інтерв’ю «БН» з головами новостворених формувань: чи справдились ваші сподівання, коли очолили Іларіонівську громаду?
- Найбільші мої сподівання були на самовіддачу нових членів колективу громади. Переживав, щоб вони влилися в нашу течію і рухалися в одному напрямку. Дуже хотілося, щоб з перших хвилин об’єднання якісно запрацювали і депутати, і апарат виконавчого комітету селради, адже термін на його організацію був дуже маленький. Пройшло трохи більше ста днів, і мої надії справдились.
- Штат виконкому уже укомплектований?
- Ще не вистачає десятьох чоловік. Загалом працює 37 осіб, в тому числі іларіонівців – 20-ро, з Синельникового – 6-ро, з Мар’ївки – 2-є, із селища Первомайське – 7-ро.
- Можливо, є такі праці-вники, якими можете похвалитися?
- Всі працюємо наполегливо. Але в першу чергу задоволений своїми заступниками – Лідією Денисенко, Тетяною Без’пятою та керуючою справами Тетяною Землянко. Заступників я не ділив на першого, другого – вони рівноцінні, на обох покладено найважливіші сфери життя нашої громади.
- Серед депутатів є активісти, ініціатори, опозиціонери?
- Депутати Вадим Білухін, Микола Яхновець, Валентина Панкратьєва, Олександр Одіяк, Анатолій Субота, Тетяна Чех, Інна Антонюк, Олена Біла завжди знаходять вільний від роботи час і присвячують його громаді.  Загалом же усі 26 депутатів проявляють великий інтерес до громадського життя, явка дуже висока не лише на сесії, а й на комісійні виїзди та  обговорення. Щодо опозиціонерів, то  нам пощастило, у нас одна команда.
- Як збираєтеся розподіляти фінанси між двома колишніми радами?
- У нас такий підхід – обговорити все детально, подискутувати, а потім прийняти спільне рішення і вже нікуди від нього не відходити. Але перед цим обов’язково  виїжджаємо комісіями, щоб побачити все на власні очі. Лише в іларіонівському напрямку працювати не будемо. Хоча в цьому році більше зробимо в самому селищі, бо капітальний ремонт Іларіонівської опорної школи, який очікується через місяць, це проект 17-го року, так само як і будівництво дитячого садка, кап-ремонт Центральної вулиці – проект 16-го року.
- Дороги – наболіле питання для всіх. Як Ваша громада його вирішуватиме?
- Зараз тривають перемовини з облдержадміністрацією, якій з січня цього року до відділу інфраструктурного розвитку передано на баланс дороги місцевого значення. Маємо дев’ять доріг, які не ремонтувалися капітально, мабуть, з моменту їх прокладання. Отож написали звернення на капремонт трьох шляхів та поточний ямковий – двох. Очікуємо на капітальний ремонт доріг по вулицях Янтарна та Каштанова за сприяння депутата обласної ради Володимира  Роя. Також розраховуємо на власні сили. В квітні-травні розпочнемо поточні ремонти, в яких не останню роль відіграє КП «Іларіонівський комунгосп». 

- Маєте ще якісь ідеї та плани з благоустрою територій?
- Цей процес триватиме все життя. В цьому році приділимо увагу пішохідним доріжкам та зонам.  Добудуємо шестигруповий садочок на 115 місць. Ним закриється вся потреба дітей в дошкільній освіті. До того ж, цей заклад забезпечить не менше 30-ти додаткових робочих місць. Хоча, як засвідчує щорічна демографічна статистика, відслідковуючи дані про народжуваність в нашій громаді, до 2023 року нам знадобиться ще один заклад дошкільної освіти. Це позитивна тенденція!
- Отож у Вашій громаді живе союзний лозунг «Все краще дітям»?
- Фундамент нашої громади – це діти, підлітки, молодь. Я дуже тішуся з приводу того, що депутати та небайдужі батьки підтримують нас в цьому напрямку. Ми намагаємося зробити так, щоб найближчим часом для дітей було ще більше доступу до творчих гуртків та спортивних секцій, і років через три-п’ять збудувати сучасний спортивний комплекс з басейном.
- Спортом збираєтеся відволікати молодь від пагубного боку технічного прогресу та шкідливих звичок?
- Спорт – один з напрямків, в якому працюємо спільно з молоддю. Коли ми відкрили дитячо-юнацьку спортивну школу в своїй  громаді, там виховувалося трохи більше двохсот дітей, зараз майже триста. Головне - мати приміщення для повноцінних занять спортом.
Я пропонував очільникам інших громад представницьку діяльність нашої спортшколи на їхніх територіях за трьома напрямками – волейбол, футбол і дзюдо. Поки що вони підтримують цю ідею лише на словах.
- А Ваша громада вже має спортивні здобутки?
- Нещодавно  наші волейбо-лісти  зайняли  на обласному турнірі призові місця: дівчата – 1-ше, хлопці – 3-тє. В минулорічному міжнарод-ному одеському турнірі з дзюдо спільними зусиллями спорт-сменів, тренерів, батьків вперше гідно заявили про себе  на змаганнях високого рівня. На сьогодні зібрана група дітей,  які в літній період додатково займатимуться дзюдо, тож по суті не матимуть літніх канікул, бо обирають спортивний шлях. Батьки підтримують своїх юних спортсменів. Честь футболу відстоюють команди «Іларіонове» (серед старшого по-коління), які заявили себе на чемпіонаті Дніпропетровського району з футболу в 2017-му році і вибороли друге місце, та «Спортінг» (серед молодого покоління), яка також долучається до футбольних змагань.
- Країна  пере-живає чергову мед-реформу. Як у Вас з медициною?
- Прийнято рішення створювати Центр первинної медико-санітарної допомоги  Іларіонівської громади. В нас є план структури, який ми прорахували з фахівцями. Центр повинен бути бездотаційним, тобто коштів, які згідно з реформою надходитимуть сюди, вистачатиме. Додаткових коштів з бюджету селради Центр не вимагатиме, хіба що  на розвиток, поліпшення матеріально-технічного оснащення чи медичні заходи.
- В чому джерело Ваших ідей для розвитку громади?
- Ще за юнацьких років, керуючись батьківською настановою з мудрого прислів’я «Краще бути гіршим серед кращих, ніж кращим серед гірших», прагну до ліпшого та переймаю  досвід від інших, більш досвідчених та успішних громад, необов’язково великих. Нещодавно відбулася робоча поїздка до Польщі начальника відділу освіти, щодо впровадження освітньої реформи.
- Щось підглянули у «сусідів»?
- Якщо відверто, то нам ніколи вгору глянути не те, щоб підглядати. Але це не означає, що ми не спілкуємося та не радимося. Вчуся не боятися змін. Незабаром в с. Іванівка відкриється взуттєвий цех,  який до кінця року, окрім додаткових надходжень до бюджету, надасть до півсотні робочих місць.
- Який розмір інфра-структурної субвенції та куди збираєтесь її витратити?
- Нам надали 1 мільйон 704 тисячі гривень. Було прийнято рішення в повному обсязі направити її на капітальний ремонт  адміністративної будівлі в нещодавно створений Первомайський старостинський округ. В ньому староста вестиме особисті прийоми по понеділках, по інших населених пунктах по черзі – виїзні. Це об’єкт під ключ, реалізувавши який, відкриємо повноцінне відділення пошти, офіс старости з працівниками округу, бібліотеку нового формату, послуги якої значно розширяться. Прилеглу територію плануємо облаштувати дитячим майданчиком, щоб тут можна було не лише вирішити життєво важливі питання, а й відпочити з дітьми.
До того ж, розгорнувши карту Іларіонівської ОТГ, визначили, що Первомайське знаходиться в центрі громади. Хоч карета швидкої, хоч пожежна автотехніка зможе однаково  оперативно та швидко дістатися і в Іларіонове, і в Шахтарське, і в Знаменівське, що на окраїні... Тож Центр безпеки найвірогідніше буде розташований саме тут.
- Раніше ми вже писали на сторінках «БН» про закриття районної бібліотеки. А як з цим у вас?
- Треба розуміти, що бібліотечний заклад – це не книгозбірня, це місце для чудового настрою, веселого дозвілля та пізнання.  На базі такого закладу у нас проводяться ігри «Що? Де? Коли?» серед населення. Для того, щоб їх запус-тити, громадська організація «Іларіонівська єдність» першими в якості гравців запросила депутатський корпус, а зараз у командах не вистачає місця, так багато охочих взяти участь. Також члени організації, волонтери у бібліотеці проводять творчі майстер-класи, арт-терапії, години спілкування, літературні читання. Уже зовсім скоро відбудеться відкриття нашого літнього кінотеатру, який третій рік поспіль працює завдяки активістам громадської організації.
Загалом же, ГО «Іларіонівська єдність» – це команда, яка хоче аби наша громада процвітала та змінювалася на краще. Я дуже дякую цим людям, які ніколи не опускають руки і готові завжди працювати разом та йти вперед.
- Як йдуть справи комунальні?
- Цю роботу забезпечує комунальне підприємство «Іла-ріонівський комунгосп», яке очолює Денис Гніпенко – також депутат селради.  Зараз вони працюють в трьох напрямках: впорядкування кладовищ до поминальних днів, поточний ремонт доріг, прокладання мереж вуличного освітлення. Цього року засяють селища Первомайське, Іларіонове, Сад, Хорошеве, Шахтарське. Плануємо завершити вуличне освітлення і в Мар’ївці, яке розпочала колишній голова Наталія Григор’єва-Кисіль, яка зараз виконує обов’язки старости. Також маємо проблему в найбільших  населених пунктах громади з каналізацією, де не робився капітальний ремонт більше 20-ти років. Тож будемо працювати і над вирішенням цього питання.
- Без кого неможливо обійтися  в громаді?
- Без квартальних ні селище, ні громада жити не може. Це велика допомога! На жаль,через брак часу та навантаження, наших з ними зустрічей поменшало, але депутати та працівники активно співпрацюють з головами квартальних комітетів. Вони господарі на своїх територіях, знають населення, проблеми. Загалом же я вдячний всім людям за небайдужість до рідного краю. Ось зараз, з приходом весни приємно усвідомлювати, що для більшості односельчан двір не закінчився хвірткою, і всі впорядковують свої задвір’я, наводячи лад.
- Отож, підсумовуючи інтерв’ю, чи вважаєте свою громаду спроможною?
- Безумовно вважаю її спроможною. Замість настільної книги щодня перед очима у мене аналіз виконання плану по доходах. Ми помилилися в прорахунку надходження до бюджету в приємну сторону. Порівняно з минулим роком маємо невеликий, але ріст власних надходжень. Сподіваюсь на подальше взаєморозуміння з товаровиробниками та сільгоспвиробниками.
Також, після прийняття до комунальної власності  державних земель, які перебувають за межами населених пунктів, очікуємо на збільшення власних надходжень, які в першу чергу будуть спрямовуватись на покращення соціальної сфери громади.

Інтерв’ю вела
Орися ЛАДАТКО.

Категорія: Регіональні новини | Додав: admin (12.04.2018)
Переглядів: 438 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статті

[07.04.2021]
Коронавірус на Синельниківщині

[07.04.2021]
Гаряче зведенняГаряче зведення

[07.04.2021]
До восьми років за пів мільйона

[07.04.2021]
В об’єднанні – сила і вигодаВ об’єднанні – сила і вигода

[07.04.2021]
З другої спроби і критичним мінімумомЗ другої спроби і критичним мінімумом

[07.04.2021]
Як я вакцинуваласьЯк я вакцинувалась

[07.04.2021]
До спортшколи прийдуть боксериДо спортшколи прийдуть боксери

[07.04.2021]
Дорога железная…Дорога железная…

[07.04.2021]
За крок від сенсаціїЗа крок від сенсації

[07.04.2021]
З історії Зайцівської школиЗ історії Зайцівської школи

[01.04.2021]
«Колос-1» - чемпіон Синельниківщини«Колос-1» - чемпіон Синельниківщини

[31.03.2021]
У Синельниковому триває вакцинація проти COVID-19

[31.03.2021]
Коли закінчуються канікули в міських школах?Коли закінчуються канікули в міських школах?

[31.03.2021]
Великомихайлівці в очікуванні зв’язку із «зовнішнім світом»

[31.03.2021]
З миром та любов’ю до людейЗ миром та любов’ю до людей

[31.03.2021]
Банкет-хол «Rio-de-Roya» запрошуєБанкет-хол «Rio-de-Roya» запрошує

[31.03.2021]
Почуття гумору – крок до президентстваПочуття гумору – крок до президентства

[31.03.2021]
Кримінальну справу за крадіжки в Райавтодорі відкритоКримінальну справу за крадіжки в Райавтодорі відкрито

[31.03.2021]
Землю знову не дали...Землю знову не дали...

[31.03.2021]
Газ у квітніГаз у квітні

[31.03.2021]
Гаряче зведенняГаряче зведення

[31.03.2021]
Прийшла весна –  прибирання пораПрийшла весна –  прибирання пора

[31.03.2021]
Книга – маяк під час штормуКнига – маяк під час шторму

[24.03.2021]
Призначено керівника прокуратуриПризначено керівника прокуратури

[24.03.2021]
Ремонт дороги біля колишнього поста ДАІРемонт дороги біля колишнього поста ДАІ

[24.03.2021]
28-го березня – стрілки годинника вперед28-го березня – стрілки годинника вперед

[24.03.2021]
У когось безсимптомно, інших – температуритьУ когось безсимптомно, інших – температурить

[24.03.2021]
Що буде з безпритульними тваринамиЩо буде з безпритульними тваринами

[24.03.2021]
Великі робітники маленького містаВеликі робітники маленького міста

[24.03.2021]
ВосьмикласницяВосьмикласниця

[24.03.2021]
Гаряче зведенняГаряче зведення

[24.03.2021]
Знайомство з головою райдержадміністраціїЗнайомство з головою райдержадміністрації

[24.03.2021]
Все починається з під’їздуВсе починається з під’їзду

[24.03.2021]
Пороги є!Пороги є!

[24.03.2021]
Історія повторюєтьсяІсторія повторюється

[24.03.2021]
Ну що б, здавалося, слова…Ну що б, здавалося, слова…

[17.03.2021]
Як записатися на вакцинацію проти COVID-19Як записатися на вакцинацію проти COVID-19

[17.03.2021]
Шкільне ресторанне менюШкільне ресторанне меню

[17.03.2021]
Призначено голову Синельниківської РДАПризначено голову Синельниківської РДА

[17.03.2021]
Умови створені – чекаємо результатУмови створені – чекаємо результат

[17.03.2021]
Зведений з нуля дитсадок нарешті запрацюєЗведений з нуля дитсадок нарешті запрацює

[17.03.2021]
Рятувальні будніРятувальні будні

[17.03.2021]
Автодор – у стадії банкрутстваАвтодор – у стадії банкрутства

[17.03.2021]
Чарівниця іграшкового світуЧарівниця іграшкового світу

[17.03.2021]
Шість вбивств за минулий рікШість вбивств за минулий рік

[17.03.2021]
Нові експонати для Варварівського музеюНові експонати для Варварівського музею

[17.03.2021]
Забуттю не підлягаєЗабуттю не підлягає

[17.03.2021]
До фіналу не потрапилиДо фіналу не потрапили

[17.03.2021]
СинагогаСинагога

[10.03.2021]
З крадіжками в райавтодорі розбиратиметься поліціяЗ крадіжками в райавтодорі розбиратиметься поліція