Минулого тижня за ініціативи районного управління агропромислового розвитку та керівника районного відділення Держспоживслужби Андрія Забари відбулася зустріч з районними бджолярами.
Перше, про що йшла мова – порядок здачі меду заготівельникам. Виникло це питання після того, як податківці виявили здавальників по 8-40 тонн меду, що уже передбачає сплату податку на прибуток. Адже, як зазначили учасники зустрічі, не оподатковується прибуток пасічників до 115 тисяч гривень.
Але ще цікавіше було те, що при перевірці з’ясувалось, що у цих пасічників нараховується 8-20 бджолосімей, які аж ніяк не можуть забезпечити збір такої кількості меду. Тож або вони займаються перепродажем сировини і мають зареєструватись як фізичні особи-підприємці чи відкрити підприємницьку діяльність, або ж перекупники просто здали зібраний мед на їхні персональні дані, щоб не „світитись” самим.
Як вберегтись від таких ділків? Організатори зу-стрічі порадили співпрацювати лише з перевіреними закупівельникам.
Наступне питання – захист пасік від потрави отрутохімікатами під час обробки полів фермерами. На жаль, тісної співпраці з аграріями пасічникам не завжди вдається досягти. Часом сільгоспвиробники дбають лише про свою вигоду, застосовуючи токсичні препарати, не попереджуючи про це пасічників. А інколи і попереджувати нікого, бо не всі бджолярі реєструють свої пасіки і своєчасно повідомляють фермерів та сільради про місця знаходження пасік.
Тому було рекомендовано усім бджолярам-любителям зареєструвати свої пасіки (це проводиться безкоштовно) та обстежити їх у ветлабораторії і отримати відповідні паспорти. Це спростить здачу меду в сезон та допоможе відстояти свої права при виникненні конфліктних ситуацій в разі потрави бджіл.
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: під час зустрічі.
|