Минулий тиждень виявився багатим на сільськогосподарські семінари як на Синельниківщині, так і у сусідньому Васильківському районі.
Так, техніка відомої фірми була представлена на полях синельниківських С(Ф)Г „Чайка” та „Аїст”. Особливу увагу приділили аграрії самохідному обприскувачу, серед головних переваг якого визначали високий кліренс, який дозволяє обробляти високорослі культури як-то кукурудза, соняшник чи ріпак у досить пізній фазі розвитку. Потужний двигун, уніфікована підвіска, великі ємності з робочим розчином, сучасна електроніка забезпечують як високу продуктивність, так і високу якість обприскування. Єдине, що викликало деякий сумнів, так це розташування штанг з розпилювачами у передній частині агрегату. Чи не потраплятиме механізатор у пестицидну хмару?
- Конструкція кабіни сконструйована таким чином, що має постійний надлишковий тиск, який гарантує безпеку працюючим, - переконували представники фірми. – Інакше обприскувач ніколи б не був сертифікований на європейському ринку, де до питання екології дуже прискіплива увага.
Ці слова підтвердив і господар семінару Володимир Постол, на полях якого даний агрегат уже відпрацював нинішнє літо без жодних зауважень:
- Хотілось би, щоб коштувала така техніка дешевше, а до іншого претензій немає. А мати її у господарстві спонукало бажання отримувати на існуючій у нас системі зрошення не просто високі врожаї кукурудзи, а ще й зерно високих кондицій.
Вчились новому і васильківці уже на традиційно щорічному практичному семінарі на демонстраційних полях С(Ф)Г „Україна-2000”, який проходить при партнерстві з ТОВ „Агрозахист Донбас”. Тут розташувались гібриди соняшника та кукурудзи ведучих світових фірм різних строків дозрівання, які по-різному повели себе цьогорічного посушливого літа. А це уже сигнал і підказка аграріям, коли прийде пора обирати насіння під майбутній врожай.
Все побачене активно обговорювалось і у колі аграріїв, і з представниками фірм.
- Два гібриди я уже взяв на замітку і маю намір випробувати їх наступного року, - оцінюючи користь таких заходів, прокоментував голова ВСК „Україна” Синельниківського району Георгій Колпак.
- Мене цікавило питання, як строки посіву вплинули на запилення соняшнику, - ділився з колегами голова С(Ф)Г „Рой” Володимир Рой. – Наприклад, маю власний досвід, коли на полях з різницею усього в три-чотири дні результат був уже різний. А це втрати врожаю, яких допускати ми не повинні.
Керівник С(Ф)Г „Павлівське” Васильківського району Олександр Гусак зосередив увагу присутніх на дотриманні добропорядних партнерських стосунків між аграріями і продавцями насіння:
- Ми повинні довіряти один одному і бути впевненими, що у мішку те насіння, яке зазначене й на етикетці. Адже не секрет, що деякі ділки вважають, що в Україну можна „зіпхнути” всю некондицію як країні третього світу. Таких треба гнати з вітчизняного ринку, а для цього аграрії мають виявляти одностайну солідарність і не думати, що чиясь хата скраю і він найхитріший. Поодинці ми точно програємо, сила – у єдності.
- Підтримую цілковито! – емоційно виступав керівник ТОВ „Авангард” Дмитро Ушаков, - Адже не тільки в рекордному врожаї наше покликання, а й в тому, щоб лишити добрий слід для людей.
Підсумував дис-кусії керівник С(Ф)Г „Україна-2000” депутат обласної ради Віктор Дубовик:
- Ми беремо участь у всьому новому.
І зазначив, що нинішній семінар дає можливість оцінити зовнішній вигляд посівів. А остаточний висновок буде зроблено після збирання врожаю, тому він чекає дзвінків від колег, з якими залюбки поділиться отриманим результатом.
Завершився семінар неформальним спілкуванням під час якого відбувся розіграш цінних подарунків, серед яких і насіння гібридів фірм-учасників.
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: Під час семінарів.
|