Чергова сесія райради розпочала свою роботу з того, що передала у власність Іларіонівській громаді вечірню школу. У даному випадку не йдеться про приміщення, яке знаходиться на території Синельникового, адже, як зазначив депутат Анатолій Екзархов, вже ширяться чутки, що така передача має на меті саме будівлю. Ні, така передача пояснюється тим, що переважна більшість учнів (90 із 108) – це контингент СВК-94, що розташовується саме на території Іларіонівщини. Інші громади, за словами голови райради Костянтина Кравченка, не претендують на таке майно, тим більше, що з них відвідують школу по 3-5 чоловік.
Директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ірина Бірюкова відзвітувала про роботу, зазначивши, що в районі створено 4 прийомні сім’ї, в яких виховується 9 дітей, у трьох будинках сімейного типу – ще 24 дитини. Наразі готується до відкриття ще 2 ДБСТ у Роздорах, де знайдуть сім’ю п’ятеро дітей.
Про роботу також звітували директор терцентру Олена Журавель, голова райорганізації ВФСТ «Колос» Дмитро Даниленко, директор друкарні Наталя Попова, директор ДОК «Дніпро» Володимир Панченко. Останній, зокрема, наголосив, що дитячий табір повністю готов до прийому маленьких синельниківців, водолази обстежили дно, придбано дві пральні машини місткістю по 30 кілограмів кожна, поповнюється комплектація харчоблоку, де, до речі, проходитимуть практику старшокурсники-кулінари міського профліцею.
Головний інженер ТОВ «Солар квант енерджи» Олександр Шевчук під час затвердження депутатами техдокументації щодо встановлення енергогенеруючого підприємства на території Раївської сільради розповів, що на двох ділянках у Новому Посьолку (6 та 8 га), де були закинуті ферма та сад, розмістяться сонячні електростанції, які зможуть забезпечити електроенергією біля третини Синельниківщини. Робочі місця тут отримають 8 чоловік, а податок з доходу сплачуватиметься до бюджету Раївської сільради. Пуск електростанції планується на 1 липня.
Крім того, прийнято зміни до бюджету. Доходна частина загального фонду збільшена на 237 тис. грн., у тому числі 220 тисяч становить перевиконання, 17 тисяч – дотація з Іларіонівського селищного бюджету.
Видатки збільшено на 2,128 млн. грн., левова частка яких складається із коштів вільного залишку. Цю суму розподілили на терцентр (на придбання будматеріалів на загальну суму 191 671 грн. та оплату послуг по поточному ремонту даху будівлі відділення стаціонарного догляду постійного проживання 28 329 грн. Крім того, за іншою статтею установа отримає 266 597 гривень: на той же поточний ремонт даху 156 608 гривень та на реконструкцію вузла обліку газу та заміни опалювальних газових апаратів АОГВ-25 на опалювальні газові котли 109 989 гривень.
На утримання трудового архіву (а саме: на оплату праці з нарахуваннями 16039 гривень, оплату за природний газ 961 грн.).
Лікарні планується виділити кошти на загальну суму 270 000 грн. на придбання продуктів харчування 170 000 гривень та медикаментів 100 000 гривень.
На центр первинної медико-санітарної допомоги планується направити кошти на загальну суму 120 107 гривень, в тому числі: на встановлення газового балонного обладнання в автомобілі 21000 гривень, на оплату послуг по частковому ремонту даху адміністративної будівлі 99107 гривень.
За пропозицією рай-держадміністрації планується направити кошти на загальну суму 529 738 гривень, на виконання районної програми “Фінансового забезпечення функціонування Синельниківської райдерж-адміністрації для здійснення повноважень, делегованих їй Синельниківською районною радою на 2019-2020 роки”.
Кошти також спрямовуються на програму захисту прав дітей та розвитку сімейних форм виховання (18 820 грн.), управлінню соцзахисту (1174,90 грн.), центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (63 019 грн.), відділу освіти, культури, молоді та спорту (189 700 грн.).
ВФСТ “Колос” отримає 31071 грн. на оплату праці з нарахуваннями.
Виділено кошти й громадам. Так, писарівці отримають дотацію з районного бюджету в сумі 114 522,84 гривень, для проведення поточних витрат, пов’язаних із заміною вікон в закладі культури та приміщенні апарату сільської ради; Зайцівська сільська рада - 62 102 грн. на утримання 6 дошкільнят з Дерезуватки, які відвідували зайцівський дитсадок. Таке ж відшкодування за 6 писарівських малюків та 48 школярів отримають і роздорці (224 175 грн.). Своє заперечення висловив дерезуватський депутат Юрій Коваль (на фото стоїть у центрі), котрий вважає невірним, що місцеві мешканці збирають гроші на створення НВК у себе, де понад 50 дітей чекають свого дитсадочка, а в цей час за шістьох малюків (а по суті, впевнений Юрій Коваль, - трьох) перераховується понад 60 тис. грн.
Депутати також внесли зміни до кількох програм та заслухали, як виконано програму соціально-економічного та культурного розвитку району у першому кварталі.
Оксана ЛЕНДА.
|