Жнива на Синельниківщині на екваторі. Першим почали і першим закінчили збирання ранніх колосових у С(Ф)Г „Чайка-Аїст”, отримавши на круг в заліку понад 40 центнерів з гектара. На їхніх пагорбах при нинішній спеці це хороший урожай. Упорались з жнивами також у С(Ф)Г „Жулей”.
За оперативними даними райсільгоспуправління в усіх великотоварних господарствах закінчили збирання озимого та ярового ячменю (за винятком Синельниківської СДС), гороху. Ріпак зібрали господарства "Рой", „Агротехсервіс”, „Агро-світ”, „Шератон”, „Агро-Союз”, „Лік”. Середня урожайність по району становить: пшениці – 40,2 ц/га, озимого ячменю – 44, ярового – 48,8, гороху – 24,4, ріпаку – 30 ц/га.
Урожайність зернових серед господарств дуже строката - від 20-ти до 73-х центнерів. Причини, сподіваємось, спеціалісти районного управління агропромислового комплексу проаналізують під час проведення районних обжнивок (надіємось, такі будуть). Поділяться своїм досвідом і сільгоспвиробники, щоб убезпечити колег від помилок. Так, було б цікаво почути від Володимира Роя, як вдалося отримати сімдесятитрьохцентнерний урожай озимого ячменю і чи виправдала себе технологія внесення добрив в грунт еквалайзером. Андрій Усов міг би поділитись ефективністю очісувальних жаток, Володимир Постол перспективою зрошення та біопрепаратів, Віктор Бібік результатом застосування нового посівного комплексу в умовах повітряної посухи. Голова районної ради сільгоспвиробників Микола Малюков також мав би що сказати уже не з позиції чиновника, а товаровиробника. Заслуговують на обговорення і інші нюанси агровиробництва, про які йшла мова на недавньому переджнивному семінарі.
Слово має б взяти і наука, щоб все ж відповісти на запитання, яке озвучив перед Миколою Солодушком голова ВСК „Україна” Георгій Колпак: що визначальне для врожаю – фактор технології чи фактор вологи? Сам же Георгій Васильович, який отримав урожайність ярового ячменю вищу від озимого, висловився так:
- Запитайте у господині, чи можна без якогось компонента зварити такий же смачний борщ, і вона скаже – ні. Так само і у сільськогосподарському виробництві все вирішується в комплексі. Є приказка, що один дощик у маю – агроном в раю. А у нашому господарстві в травні випало аж 51 міліметр, а з квітня по липень - 131 міліметр і при цьому ми говоримо про посуху. Бо у червні було лише 6 міліметрів і від реально очікуваної урожайності втратили щонайменше по 20 центнерів. Чи можна було цьому запобігти? Хотів би почути думку колег.
Отака зараз ситуація на полях району. Жнива тривають.
Станіслав ТКАЧОВ.
|