Минулого тижня на центральній площі села Катеринівка Покровського району знову було людно – тут пройшов традиційний щорічний науково-практичний День поля ТОВ „"Агрофірма „"Славутич". Гості з Дніпропетровської, Запорізької, Донецької, Кіровоградської областей завітали сюди, щоб дізнатись про новинки насінництва озимої пшениці та вибрати кращі сорти для посіву у своїх господарствах.
Господарі щиро прийняли усіх присутніх, про що зазначила у своєму виступі голова Покровської РДА Світлана Назарчук. Гендиректор товариства Роман Браціло у кожному учаснику Дня поля вбачає не просто колегу, а справжніх друзів підприємства, тому готовий викласти усі секрети технології „як на духу”. Як успіхи, так і сумнівні нюанси, щоб уберегти земляків від можливих помилок.
Хоча їх важко знайти у відлагодженій чіткій системі ТОВ „Агрофірма „Славутич”. Це засвідчив завідуючий кафедрою селекції і насінництва Дніпропетровського державного агроекономічного університету доктор сільгоспнаук професор Володимир Ващенко. За його словами, „Славутич” в області є одним з найкращих насіннєвих господарств і полігоном для випробування передових сортів пшениці.
Начальник обласного управління агропромислового розвитку Вадим Удовицький також підтвердив, що на таких підприємствах тримається не тільки насінництво області, а запорука великих хлібів дніпропетровських сільгоспвиробників.
Але що значать слова для мудрих селян? Вони вірять лише тому, що бачили очами і щупали своїми руками. Голова правління товариства Володимир Браціло й сам такий, тому він без зайвих балачок запросив усіх гостей до автобусів, щоб вирушити в поля на дослідні ділянки.
- А потім і поговоримо, - резюмує Володимир Григорович.
Гідами учасників Дня поля стали Роман Браціло та головний агроном господарства Сергій Бурлай. Вони і розповіли про особливості нинішнього аграрного сезону.
Найголовніше, як завжди – кількість опадів. Цей ви-значальний для селянина фактор нині склався досить позитивно – 495 мм вологи з червня 2018 по червень 2019 року. Хоча торішньої осені тривоги катеринівські хлібороби натерпілись, адже вона видалась посушливою і несприятливою для оптимальних строків посіву.
- Мали поля, які увійшли в зимівлю у фазі трьох листочків, - ділився Роман Володимирович. – А за вологою буквально ганялись погодинно, то починаючи сівбу, то припиняючи, посіви то засихали, то знову росли. Тому й тривала посівна з 5 вересня по 10 жовтня.
Це все впливало також на технологію, на норми висіву, на кількість добрив. По кращих попередниках висівали по 4,5 мільйони на гектар, а по пізніх соняшнячищах норму збільшували до 7-ми мільйонів. А коли навесні небеса щедро відвалили дощів, довелося застосовувати регулятори росту, щоб зменшити висоту стебла для запобігання виляганню. Вважають, що витратились не марно, бо навіть „Подолянка”, яка за таких опадів вилягає завжди, встояла.
Як повели себе сорти пшениці за таких цьогорічних погодних умов, всі могли побачити на демонстраційному полігоні. Дехто встиг навіть порахувати зернинки в колосі, „прикинути” врожайність та шепнути на вухо Роману Брацілу – „беру, зарезервуй”.
Важливо зупинитись ще на одному моменті. Під час торішнього Дня поля синельниківські фермери, зокрема Георгій Колпак, дорікнув господарям, що всі демполя розташовані по пару чи гороху, а рядові господарства переважно сіють по соняшнику. І було б дуже корисно побачити, як ведуть себе сорти саме по таких попередниках. На зауваження в „Славутичі” відреагували і заклали цьогоріч ще один демонстраційний полігон з восьми сортів пшениці по соняшнику. То ж тепер сільгоспвиробники мають повну інформацію про той чи інший сорт пшениці і можуть обрати собі найкраще.
А найкраще це: озима пшениця Київського ІФРГ НАН України „Золотоколоса”, „Смуглянка”, „Ново Смуглянка”, „Малинівка”, „Городниця”, „Подолянка”, „Богдана”, „Золото України”, Одеського СГІ УААН України „Годувальниця Одеська”, „Мудрість Одеська”.
Серед ярих ячменів заслуговують на увагу „Адапт”, „Прерія”, „Донецький-14”, „Аверс”.
Насамкінець кращий комбайнер минулого сезону Сергій Колісник вручив директору господарства Роману Брацілу повновісний сніп нового врожаю і запитав дозволу розпочати нові жнива.
- З Богом, - прийнявши подарунка, побажав успіху трударям Роман Володимирович і дав добро розпочати битву за хліб.
Усе побачене учасники Дня поля мали змогу обговорити під час неформального спілкування. Хтось уже і договір готовий був укласти на придбання насіння, а комусь хотілось дочекатися кінця жнив, щоб уже мати конкретний результат. Але всі були згодні з висновком васильківського депутата Дніпропетровської обласної ради керівника С(Ф)Г „Україна – 2000” Віктора Дубовика:
- Якісне насіння у ТОВ „Славутич” є і воно й нам забезпечить високий врожай наступного року!
Станіслав ТКАЧОВ.
P.S. Редакція „БН” висловлює подяку головному агроному С(Ф)Г „Анастасія” Антону Усову за сприяння в організації матеріалу.
Контакти:
ТОВ
„Агрофірма
„Славутич”
Дніпропетровська область,
Покровський район,
село Катеринівка.
Телефони:
+28(097) 817-20-63;
+38(098) 492-32-00.
e-mail: peter.kolesnik2011@gmail.com
На фото: під час Дня поля.
|