На цьому місці планується зведення альтанок та майданчиків.
По-весняному яскраве сонечко за вікном красномовно нагадує, що зима уже відступає і незабаром прийде золоте літечко. А яке літо без відпочинку на морі?
Синельниківцям в цьому плані дуже пощастило – дякуючи колишнім мудрим головам колгоспів, район має дитячий табір відпочинку у прекрасному місці на Арабатській стрілці. І не просто прекрасному, а унікальному, бо розташувався він у золотому трикутнику: між морем, соляними озерами та геотермальним лікувальним джерелом штучного походження йодо-бромної хлоридно-натрієвої води високої мінералізації. Тому до вибору наших земляків та природи ніяких претензій немає. А от щодо творіння рук людських – не так все райдужно і оптимістично.
Невеличкий екскурс в історію. Наші читачі прекрасно пам’ятають, які поневіряння випали на долю установи у постперебудовні часи та перші роки незалежної України. Як переходив табір від орендаря до орендаря, як ледь животів без фінансування, як без належного контролю з боку районної влади навіть втратив частину території.
Ситуація почала змінюватись після прийняття установи до комунальної власності районної ради і жесту доброї волі ТОВ «Нива» (керівник Володимир Сулаєв), коли було надано майже мільйонну позичку на відновлення інфраструктури табору та реконструкцію корпусів. Потім до фінансування долучився районний бюджет, і так за кілька останніх років домоглись того, що табір практично все літо здатен приймати дітей на оздоровлення.
І не тільки. По закінченню дитячого сезону, про що писав торік «Берег надій», районні агропідприємства мають змогу оздоровити тут своїх ветеранів. Більше того – за належних побутових умов табір міг би заробляти гроші і взимку, даючи прихисток тим, хто звик цілорічно оздоровлюватись у геотермальному джерелі. Так що ж заважає?
Саме для з’ясування цих питань, а також щоб зрозуміти найближчу перспективу та наочно пересвідчитись у фінансових та матеріальних потребах установи, її відвідали голова та заступник райради Костянтин Кравченко і Володимир Колесник, голова РДА Станіслав Ткачов, депутат райради Микола Костеленко, голова Раївської ОТГ Юрій Мартиненко.
Директор табору Володимир Панченко назвав головні проблеми табору: висока температура під час спеки у кімнатах другого корпусу через переобладнання балконів, зношена водопровідна мережа, необлаштованість території. А саме: недостатньо альтанок, лавочок, квітників, відсутні літній танцювальний та якісний спортивний майданчики. Все це впливає на привабливість табору, через що середньомісячна чисельність відпочиваючих не перевищує 200 осіб при максимальній вмістимості
корпусів 350.
Враховуючи це, адміністрація табору знову буде звертатись до депутатів районної ради з проханням виділити орієнтовно 190 тисяч гривень на підтримку роботи установи. Одночасно директор табору Володимир Панченко прозвітував про використання коштів у минулому році.
Зокрема, у 2019 році табір «Дніпро» приймав дітей на оздоровлення дві зміни. За цей час заклад встигло відвідати 320 дітей, з яких 119 було з Синельниківського району. Іларіонівська ОТГ направила на відпочинок 28 дітей, Славгородська – 3, Раївська – 29 дітей, Зайцівська громада придбала 27 путівок та оздоровила 54 дитини за два заїзди. Також були відпочиваючі з Херсонської області: сільські громади Іванівки, Дружбівки, Волинського району та с. Агаймани загалом оздоровили 27 дітей. З Кіровоградської області відпочивали діти пільгових категорій з професійних ліцеїв Олександрії, Піщаного Броду та м. Новоукраїнка.
Загальна сума коштів, отриманих за оздоровчі путівки, склала 1 635 014 гривень.
В спортивну зміну в червні та серпні заклад приймав групи дітей з Києва, Житомира, Харкова, Синельниківщини та Білорусі.
Починаючи з квітня та впродовж всього літа було проведено повну ревізію трансформатору та всієї електромережі, заміну повітряного кабелю СІП, ремонт освітлення території з встановленням датчиків «день/ніч» на ліхтарі та економічних ламп, за допомогою грейдера було вирівняно та вичищено пляжну зону та під’їзні шляхи від бур’яну, на пляжі збільшили кількість тіньових навісів, в літньому душі повністю замінено систему водопостачання та встановлено подачу води з баків, в яких вона підігрівається природнім шляхом, закуплено 150 комплектів постільної білизни, посуд та 30 матраців, на третьому поверсі в корпусі №2 власними силами відремонтовано «під ключ» 2 кімнати, а на другому поверсі в санвузлах встановлено душові кабінки – по дві на кожен.
З районного бюджету у 2019-му році заклад отримав 180 тисяч гривень, з яких на 129 200 гривень було придбано та встановлено обладнання для пральні (2 пральних машини з завантаженням 10 кг) та харчоблоку (2 електричних плити на 6 та 4 конфорки, промислову овочечистку, овочерізку, м’ясорубку, кип’ятильник та холодильник для охолодженої продукції).
Т. СЕРГЄЄВ.
Біля моря гарно навіть взимку.
Відремонтовані кімнати.
|