Інтернет-версія газети Берег Надій

Форма входу

Логін:
Пароль:

Категорії розділу

Новини міста
Регіональні новини
В Україні
Політика
Актуально
Проблема
Погляд
Спорт
Здоров’я
Зворотній зв’язок
Кримінал
Фотофакт

Пошук

Статистика

Каталог статей

Головна » Статті » Актуально

Світлана Назарчук: «Немає синельниківців, васильківців чи межівчан.  Є один великий Синельниківський район»

Вже місяць посаду голови Синельниківської райдержадміністрації обіймає Світлана Назарчук. Хто вона, з якими планами прийшла в район, як збирається об’єднати території? Про все це – у нашому ексклюзивному інтерв’ю.

А розпочалася наша розмова з теми, до якої нещодавно знову повернувся «Берег надій»: практично повна відсутність дорожнього покриття між селом Котляревське та центральною садибою, як і мобільного й електронного зв’язку, у Великомихайлівському старостаті Раївської сільської ради.
– Про цю проблему я дізналася з газети і одразу ж зацікавилася документацією з цього приводу. Наразі ніяких проєктів, листів, звернень на рівні РДА немає. Тож, вважаю, треба зібратися спільно з представниками Раївської громади для вирішення цього питання. Зараз  ми всі чекаємо змін до законодавства щодо як повноважень, так і коштів районної ради. Свої гроші рахують і громади. Тому, коли вирішуються такі масштабні питання, то треба залучити і обласну адміністрацію, і депутата Верховної Ради, адже це стосується жителів всього Синельниківського району. І ми обов’язково проведемо таку нараду з депутатами районної ради, попрохаємо допомоги для вирішення цього питання у сільгоспвиробників району. 
– Нинішній Синельниківський район має найбільшу в області площу і через це, відповідно, такі ж відстані між населеними пунктами. Як дістатися, скажімо, з Петропавлівки до райцентру?
– І не лише до райцентру. Наприклад, через відсутність транспортного сполучення Межової з Покровським людям доводиться їздити через Петропавлівку. Саме зараз є можливість закладення коштів на проєктно-кошторисну документацію для завершення будівництва дороги, яка з’єднає ці дві території. Вже є попередня згода громад допомогти фінансуванням. Ця дорога раніше вже ремонтувалася, і на сьогодні залишилося 13 кілометрів, які треба довести до ладу. 
Знаю, що в планах цього року і ремонт автодороги обласного значення «Дніпропетровськ-Мелітополь», яка єднає Синельникове з Васильківкою, Покровським. 
Взагалі ж одна з цілей реформи децентралізації – зробити так, щоб для отримання послуги людям не доводилося їздити за 100 або 200 кілометрів. Тому сьогодні максимально розширений перелік послуг, які надаються на місцях, в громадах. На кожній території залишились ЦНАПи, відділи районного управління соцзахисту, які займаються питаннями призначення державних соціальних допомог та соціальною підтримкою пільгових категорій населення та осіб з інвалідністю. Також у Синельниковому та Петропавлівці залишилися відділи контролю за правильністю призначення, перерахунку та виплати усіх видів соціальних допомог. Перший обслуговує територію Синельниківщини, Васильківщини, Покровщини, другий – Петропавлівський та Межівський регіони. Стосовно ж транспортного сполучення з Синельниковим – на сьогодні поки немає звернень від жителів віддалених територій з цього приводу. Якщо така необхідність постане – звичайно, будемо розглядати всі можливості.
– Позиція, яку Ви озвучили при своєму першому знайомстві з активом району – призначати на вакантні посади в органи державної влади васильківців, покровців. Чому так? 
– З об’єднанням в нас вже немає синельниківців, васильківців чи межівчан.  Є один великий район.
І з припиненням діяльності колишніх районних адміністрацій люди з віддалених територій зосталися без роботи. Частково ми забезпечили їх зайнятість, залишивши висококваліфікованих спеціалістів на віддалених робочих місцях. Я не звільнила жодного спеціаліста, який працював у Синельниківській райдержадміністрації. Лише один працівник відділу ЖКГ, котрий працював за трудовим договором, пішов за власним бажанням, навіть не пояснивши причин. Щодо вакантних посад, то вони пропонуються і покровцям, і васильківцям, котрі, так само, як і синельниківці, мають право на робочі місця. І, знову ж таки, давайте не будемо забувати, що район у нас – один.
– Вже призначені Ваші заступники?
– Так, першим заступником призначена Тетяна Олегівна Завалій, другим – Олексій Геннадійович Баркалов. Залишається ще одне вакантне місце. 
– Ваше прізвище пов’язують з Василем Астіоном. Навіть подейкують, що Ви є його протеже на цю посаду. Наскільки це відповідає дійсності?
– Призначення мене головою райдержадміністрації відбулося розпорядженням президента після попередньої співбесіди. Взагалі ж в органах державної влади я працюю тридцять шість років, пройшла шлях від інструктора до голови Покровської, а тепер – Синельниківської райдержадміністрації. 
– Попереднє питання виникло через велику кількість претензій пайовиків з приводу заборгованості ТОВ «Дніпро-агроальянс» перед ними. Як Ви будете вирішувати цю проблему: бюрократичними відписками, як це, на жаль, часто буває, чи маєте реальні важелі впливу?
– Важелів впливу райдержадміністрації в такому випадку не мають, адже розрахунки з пайовиками – це цивільно-правові відносини, які, відповідно до договорів, вирішуються у судовому порядку. Але розв’язувати питання необхідно, і з Василем Миколайовичем ми вже домовились про зустріч. Наскільки я знаю, у «Відродження», «Дніпроагроальянса» залишились борги частково 2020-го і 21-го року. Ми зустрічатимемось, і обов’язково питання буде вирішено. Не треба забувати, що це одне з господарств, яке сплачує найбільші податки, і орендна плата в нього не менше за інших, а може й більша. І кошти, які сплачуються ним, направляються на розвиток всіх наших громад. 
– Розкажіть трішки про себе: хто Ви, яка?
– Сама я з Васильківки. Закінчила Дніпропетровський інженерно-будівельний інститут, факультет виробництво будівельних матеріалів і конструкцій, два роки працювала за розподілом у Маріуполі (тоді Жданов) майстром, старшим майстром, інженером, інженером-технологом заводу
залізобетонних виробів. Після смерті батька мама залишилася одна, і я повернулася на Васильківщину. Тут мені, молодому спеціалісту, запропонували працювати інструктором оргвідділу райдержадміністрації. 
Я зі звичайної селянської сім’ї, батьки були колгоспниками, тож  з дитинства привчили до роботи по господарству. Наша сім’я (а це чоловік, син, невістка, яких я дуже люблю) вирощує на власному городі помідори, огірки, які закриваємо на зиму. А ще тримаємо курей. 
Встаючи вранці, готую сніданок своїм дітям і чоловіку. А коли повертаюсь з роботи, моя сім’я чекає мене з вечерею.
– Чим найчастіше балуєте домашніх?
– Вони дуже люблять мою випічку, але часу на це не вистачає, тому коли я печу пиріжки з вишнями, це для них свято.
– Останнє, традиційне питання. За час, що обіймаєте посаду голови РДА, Ви вже визначились з першочерговими завданнями?
– Насамперед я хотіла б об’їхати усі громади та агроформування, зустрітися з людьми, вислухати їх. На жаль, зараз, через непросту ситуацію з загрозою коронавірусу, ці зустрічі поки призупинені, але не полишаю намір побувати скрізь. Щодо першочергових завдань, то всі вони сформульовані у програмі соціально-економічного розвитку та змінах до неї: роботи з водопостачання, ремонту доріг, освітлення та інших аспектів. Заходи розроблені для кожної території великого Синельниківського району. 

Розмову вела Оксана ЛЕНДА.

Категорія: Актуально | Додав: admin (14.04.2021)
Переглядів: 61 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Статті

[05.05.2021]
Нічия збірноїНічия збірної

[05.05.2021]
Вклонімося їмВклонімося їм

[05.05.2021]
Гаряче зведенняГаряче зведення

[05.05.2021]
Найвища цінність - життяНайвища цінність - життя

[28.04.2021]
Оазис серед безладуОазис серед безладу

[28.04.2021]
Більше премій розумникамБільше премій розумникам

[28.04.2021]
Весняний день рік годуєВесняний день рік годує

[28.04.2021]
25 рентген назавжди25 рентген назавжди

[28.04.2021]
Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…Гірчить Чорнобиль, крізь роки гірчить…

[28.04.2021]
О«МРІЯ»ний реванш-2О«МРІЯ»ний реванш-2

[28.04.2021]
Природа - як фокусникПрирода - як фокусник

[21.04.2021]
Михайлівка у соснахМихайлівка у соснах

[21.04.2021]
Славгород без води

[21.04.2021]
Тисяча до свята: буде чи ні?Тисяча до свята: буде чи ні?

[21.04.2021]
Інформує 101Інформує 101

[21.04.2021]
Автодор вже розбирають по цеглинкахАвтодор вже розбирають по цеглинках

[21.04.2021]
Міграційна служба залишається в Синельниковому

[21.04.2021]
Шановні читачі!

[21.04.2021]
Футбол СинельниківщиниФутбол Синельниківщини

[21.04.2021]
Единое целое?Единое целое?

[21.04.2021]
Вербна неділяВербна неділя

[21.04.2021]
Чорнобиль: як це булоЧорнобиль: як це було

[21.04.2021]
Бережімо первоцвітиБережімо первоцвіти

[14.04.2021]
Світлана Назарчук: «Немає синельниківців, васильківців чи межівчан.  Є один великий Синельниківський район»Світлана Назарчук: «Немає синельниківців, васильківців чи межівчан.  Є один великий Синельниківський район»

[14.04.2021]
Гаряче зведенняГаряче зведення

[14.04.2021]
Жителі Варварівки досі чекають на аптекуЖителі Варварівки досі чекають на аптеку

[14.04.2021]
Призначено заступників голови райдержадміністраціїПризначено заступників голови райдержадміністрації

[14.04.2021]
Сміття вивезли

[14.04.2021]
ТарифиТарифи

[14.04.2021]
60 років у космосі60 років у космосі

[14.04.2021]
О«МРІЯ»ний  реваншО«МРІЯ»ний  реванш

[14.04.2021]
Як проходить вакцинаціяЯк проходить вакцинація

[14.04.2021]
Коронавірус на СинельниківщиніКоронавірус на Синельниківщині

[07.04.2021]
Коронавірус на Синельниківщині

[07.04.2021]
Гаряче зведенняГаряче зведення

[07.04.2021]
До восьми років за пів мільйона

[07.04.2021]
В об’єднанні – сила і вигодаВ об’єднанні – сила і вигода

[07.04.2021]
З другої спроби і критичним мінімумомЗ другої спроби і критичним мінімумом

[07.04.2021]
Як я вакцинуваласьЯк я вакцинувалась

[07.04.2021]
До спортшколи прийдуть боксериДо спортшколи прийдуть боксери

[07.04.2021]
Дорога железная…Дорога железная…

[07.04.2021]
За крок від сенсаціїЗа крок від сенсації

[07.04.2021]
З історії Зайцівської школиЗ історії Зайцівської школи

[01.04.2021]
«Колос-1» - чемпіон Синельниківщини«Колос-1» - чемпіон Синельниківщини

[31.03.2021]
У Синельниковому триває вакцинація проти COVID-19

[31.03.2021]
Коли закінчуються канікули в міських школах?Коли закінчуються канікули в міських школах?

[31.03.2021]
Великомихайлівці в очікуванні зв’язку із «зовнішнім світом»

[31.03.2021]
З миром та любов’ю до людейЗ миром та любов’ю до людей

[31.03.2021]
Банкет-хол «Rio-de-Roya» запрошуєБанкет-хол «Rio-de-Roya» запрошує

[31.03.2021]
Почуття гумору – крок до президентстваПочуття гумору – крок до президентства