Опалювальний сезон розпочинається з 1 жовтня і закінчується 30 квітня. Сьогодні про нове у призначенні субсидій нашим читачам розповідають ті, хто безпосередньо займається цими питаннями в Синельниковому та районі.
В умовах підвищення тарифів на природний газ Урядом України прийняті рішення щодо посилення соціального захисту населення.
По-перше, зменшився обов’язковий відсоток платежу за житлово-комунальні послуги для працездатних сімей з 20% до 15% та непрацездатних сімей з 15% до 10%. Відтепер сім’ї непрацездатних громадян, які звернуться за призначенням житлової субсидії, будуть сплачувати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання не більше 10 відсотків середньомісячного сукупного доходу навіть у разі, коли деякі з них займаються трудовою діяльністю. Непрацездатні громадяни - це особи, які досягли встановленого законом пенсійного віку або визнані інвалідами (відповідно до статті 1 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”). Непрацездатними також є діти до 18 років.
По-друге, спростився механізм отримання субсидії на житлово-комунальні послуги. Для отримання субсидії громадяни надають заяву, довідку про доходи та заповнюють декларацію. У разі, якщо сім’я складається лише з непрацездатних осіб, органи праці отримують інформацію про розмір пенсії від органів Пенсійного фонду України. Разом з тим, з 6 серпня 2010 року органами Пенсійного фонду України сім’ям пенсіонерам поштою розіслано бланки Заяви та Декларації. Громадяни зможуть заповнити їх за наданими зразками та надіслати в управління соціального захисту (конверт для безкоштовної пересилки додається). Якщо пенсіонери працюють, або разом з ними зареєстровані особи працездатного віку - до Заяви та Декларації необхідно додати довідки про їх доходи за попередні 6 місяців (чи за попередній календарний рік у разі звернення за субсидією на тверде паливо).
Важливо! Відтепер не потрібно надавати довідки про забезпеченість житлово-комунальними послугами. Управління праці та соціального захисту населення провадить обмін базами в електронному вигляді із підприємствами - надавачами послуг.
По-третє, наявність заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг не є перешкодою для одержання субсидій. Це надасть можливість сім’ям, які мають борги, не накопичувати їх ще більше, а прийти та оформити субсидію на житлово-комунальні послуги.
В-четвертих, у разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, скраплений газ, тверде та рідке пічне побутове паливо субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів. Якщо на даний час сім’я користується субсидією, перерахунок розміру субсидії за новими тарифами та зменшеним відсотком платежу буде здійснено автоматично, без особистого звернення громадян.
Важливо! Якщо площа будинку (квартири) перевищує встановлені нормативи (21 кв. м на особу та додатково - 10,5 кв. м на сім’ю), за рішенням комісії місцевих органів влади субсидія може бути призначена на площу, що перевищує вказані нормативи.
В яких випадках субсидія не призначається: 1. Якщо у житловому приміщені зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку не працювали, не навчались протягом 3-х місяців, що передують місяцю звернення (крім тих, що доглядають за дітьми до 3-х років, за інвалідами 1 групи або пристарілими) та не зареєстровані у службі зайнятості. 2. Якщо уповноважений власник житла здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення. 3. Уповноважений власник житла та особи, які зареєстровані разом з ним, мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення (будинок), загальна площа яких у сумі перевищує встановлені норми володіння (21 м2 на 1 особу + 10,5 м2 на сім’ю). 4. Уповноважений власник житла та особи, які зареєстровані разом з ним, мають у своєму володінні чи володінні дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) більше одного автомобіля, транспортного засобу. Слід наголосити, що автотранспорт, переданий за довіреністю, залишається у Вашій власності. 5. Якщо будь-хто із зареєстрованих протягом 12 місяців здійснив купівлю, яка перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб. У випадках придбання житлового приміщення (будинку) субсидія призначається не раніше, ніж через рік з місяця придбання.
Субсидія призначається уповноваженому власнику. Не власник житла не має права на субсидію. За цими обставинами в окремих випадках субсидії можуть бути призначені за рішенням комісії на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї. Громадянам, які звертаються за призначенням субсидії, необхідно бути уважними при заповненні декларації про доходи та майновий стан. Достовірність поданої інформації про доходи та майновий стан перевіряється працівниками управління через податкову інспекцію, ДАІ, БТІ. У разі виявлення подання заявниками неповної або недостовірної інформації субсидія припиняється і надміру виплачені кошти повертаються до державного бюджету. Отримати роз’яснення з питань призначення житлової субсидії можливо за безкоштовним телефоном «урядової гарячої лінії» 0-800-507-309, в обласному управлінні праці та соціального захисту населення за телефонами 713-65-60, 713-66-18 або звернувшись на „гарячу лінію» до міського управління праці та соціального захисту населення 4-22-50, 4-21-70, або особисто в інформаційній кімнаті управління праці та соціального захисту населення, вул. Радянська, 36, кім. №2. Прийом за призначенням допомог здійснюється щодня. Попередній запис на прийом до спеціаліста здійснюється за телефоном 4-22-50, або можете особисто у інформатора отримати талон на прийом до спеціаліста. Субсидії призначаються за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах норм споживання і обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу. Крім того, жителі району при виникненні додаткових питань можуть звернутись до управління праці та соціального захисту населення Синельниківської райдержадміністрації з 8.00 до 20.00 години (без перерви на обід) за адресою: м. Синельникове, вул. Енгельса, За. Телефон «гарячої лінії» управління праці та соціального захисту населення Синельниківської райдержадміністрації 4-21-72. Телефони «гарячої лінії» управління Пенсійного фонду України в Синельниківському районі 4-04-29, 4-30-81, 4-06-02. Зразки заповнення бланків Заяви та Декларації також розіслані по сільських та селищних радах для розміщення на дошках об’яв. У разі виникнення питань щодо заповнення бланків звертайтеся в сільські та селищні ради, а також до управління соціального захисту.
Тетяна ЗЕМЛЯНКО, начальник управління праці та соціального захисту населення Синельниківської райдержадміністрації.Олена ШЕКЕРСЬКА, начальник управління праці та соціального захисту населення Синельниківської міськради.
Графік виїзних прийомів спеціалістів управління праці та соціального захисту населення Синельниківської райдержадміністрації з питань призначення субсидії на ЖКП
|