До редакції «Берега надій» звернулись постійні читачі, які проживають у сільській місцевості, які отримали попередження від газівників щодо термінової необхідності укладання угод на обслуговування газового обладнання. За роз’ясненням ми звернулися до провідного інженера з експлуатаційної діяльності Синельниківської дільниці служби експлуатації систем газопостачання Павлоградського відділення ПАТ «Дніпропетровськгаз» Анатолія Терещука.
- На підставі чого виникла необхідність укладання договорів на технічне обслуговування газового обладнання?
- Згідно з двома законодавчими документами: правилами безпеки експлуатації мереж газопостачання і кодексу газорозподільних мереж власник повинен забезпечити технічне обслуговування системи газопостачання. Відтепер відповідальність за безпеку газопостачання у будинку чи квартирі несе власник.
У багатоповерхових будинках обслуговувати обладнання мають право виключно оператори газових мереж. А ось в приватному секторі кожен господар може укласти угоду з підприємством, яке має ліцензію на виконання робіт з технічного обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання.
- На Синельниківщині є підприємства, з якими ще можна укласти угоду, окрім місцевої газової служби?
- У Синельниковому відповідну ліцензію має ПП «Кравченко», але лише на обслуговування імпортного газового обладнання. Наша служба таке обслуговування не забезпечує. А ось у Дніпрі ліцензованих компаній маса, тож не обов’язково укладати угоду саме з нами. Однак у разі її відсутності до 1-го травня, ми зобов’язані будемо припинити газопостачання.
- Скільки ж коштуватиме технічне обслуговування газових мереж?
- У вересні минулого року відмінили положення, яке зобов’язувало нас виконувати технічне обслуговування на безоплатній основі. У тариф 8,55 гривень ці послуги не закладені. Скажу більше – з цієї суми за метр кубічний газу наше підприємство отримує лише 70 копійок. Відчуваєте різницю?
Вартість технічного обслуговування для кожного домогосподарства буде визначена індивідуально. Наприклад, за наявності газової плити та котла послуги обійдуться приблизно у 301 гривню, а якщо до них додається ще й газова колонка, то – 470 гривень на рік.
- Чому представники га-зової служби, які розносять попередження про необхідність укладання угоди, не можуть на місці владнати всі формальності? Відтепер доведеться їхати у газову службу, стояти в безкінечних чергах, а люди залежать від автобусних маршрутів, які їздять через день. Чи впораються ваші працівники з напливом людей, коли кілька сільрад приїдуть одночасно укладати угоди?
- За 10 днів ми рознесли півтори тисячі таких попереджень, на які відреагувало аж 38 чоловік. Тож ані черг, ані напливу людей немає.
Укладання договору – це ціла процедура, яка вимагає перевірки наявності людини в базі даних та акту меж обслуговування. Документ має пройти технічні та юридичні погодження, верифікацію. Потім вручаємо квитанцію на оплату, а далі договір на підписання з графіком виконання робіт.
- Які документи необхідно мати при собі задля укладання договору? Як бути, якщо людина за певних обставин не може сама вчиняти будь-які дії?
- Із документів при собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код, технічний паспорт, написати заяву для укладання угоди. Приїжджати треба власнику особисто або ж довіреній особі, у якої є довіреність вчиняти дії за власника, та вищевказані документи.
Орися ЛАДАТКО.
Від редакції: І все ж в діях газівників вбачається чимало бюрократизму. Адже кожен споживач газу уже має основний договір на постачання блакитного палива згідно з паспортними даними, ідентифікаційним кодом, техпаспортом і т.д. Невже цього не досить для укладання додаткової угоди без зайвої волокіти?
|