Останнім часом в керівництві Дніпропетровської області сталось немало змін. Про це і не тільки сьогодні наша розмова з першим заступником голови Дніпропетровської облради Святославом Олійником.
- Святослав Васильович, минулого тижня відбулася важлива подія – перший приїзд на Дніпропетровщину нашого земляка Володимира Зеленського у ролі Президента. Журналісти „Берега надій” брали участь у зустрічі і вже подали звіт. Ми бачили, що Ви були у безпосередній близькості з главою країни. На що звернули увагу Ви і чого не помітили ми?
- На моїй пам’яті до цього часу жоден президент за один візит не відвідував таку кількість об’єктів. Це були ті місця, з якими пов’язані найбільш болючі проблеми наших земляків. То ж без зайвих слів про те, що ми маємо у „сухому залишку”.
Перше - міжнародному аеропорту у Дніпрі бути. Попередньо Президент Володимир Зеленський погодив один із варіантів реконструкції летовища, при якому нову злітну смугу протяжністю 2,9 кілометрів буде збудовано на місці існуючої. Кошти, які попередній Президент обіцяв знайти лише під час передвиборних піар-акцій, зараз реально будуть виділені. Але на реалізацію проекту знадобиться півтора-два роки, і на цей час дніпрянам доведеться користуватися Запорізьким або Криворізьким аеропортами.
Стосовно нового терміналу, держбюджет на це кошти витрачати не може, бо, на відміну від злітних смуг, які є державними, приміщення у приватній власності. Його запропонують звести приватним інвесторам.
- Тобто, Ігорю Коломойському?
- Не обов’язково. Я також чув про бажання це зробити від харківського бізнесмена Олександра Ярославського, і ще існує незавершений список інших можливих інвесторів.
По-друге – на Південній об’їзній дорозі голова Укравтодору Славомір Новак отримав конкретне завдання організувати роботи так, щоб цього року почати, а наступного закінчити її будівництво, зв’язавши між собою Кривий Ріг, Запорізьку трасу і новий аеропорт.
По-третє, - колишня гордість Південмашу Льодовий Палац, який сьогодні має занедбаний вигляд, вирішено передати до обласної комунальної власності, щоб звільнити підприємство від витрат на соціальні питання. Після реконструкції за рахунок обласного бюджету він стане сучасним виставковим залом з великою ареною для культурних та спортивних заходів.
Для самого ж ПМЗ передбачена окрема виробнича програма спільно із Міноборонпромом, яка допоможе підприємству вийти із прогресуючої кризи.
По-четверте – новий міст через Дніпро має бути повністю відремонтований до дня міста 14 вересня. Інакше очільники міста втратять свої крісла.
По-п’яте – у результаті наради з екології у Кривому Розі було вирішено, що офіс Мінекономіки переїде із Києва до цього міста. Саме таким дорученням відреагував Володимир Зеленський на свідоме зволікання чиновниками міністерства реалізації природоохоронних програм із зменшення шкідливих викидів у повітря. Бо наслідки цього жахають - в результаті погіршення екології за останні роки кількість онкохворих у Кривому Розі збільшилась на 25000 чоловік.
- Такий коефіцієнт корисної дії приїзду Президента похвальний, але все ж від цього візиту чекали оновлення влади в області і кардинальних кадрових змін. Чому їх не сталось?
- Вони обов’язково будуть, але вже після дострокових парламентських виборів і формування нового уряду. Такий на сьогодні існує порядок призначення голів ОДА та вертикалі виконавчої влади.
- Під час зустрічі Володимира Зеленського в аеропорту він до всіх високопосадовців області звертався на ім’я-по батькові, а Вас називав Слава. За цим щось криється? Бо дехто у цьому побачив натяк на майбутнього губернатора.
- На мій погляд, коли офіційна особа звертається на ім’я до підлеглого, то це сучасна форма нової комунікації і демонструє більш ефективний, бюрократично не заангажований контакт. До такої форми звернення я ставлюсь добре, вона викликає позитивні емоції, є менш сухою і офіційною. Тим більше, що ми дійсно давно добре знайомі.
- Ви згадали про оновлення влади після парламентських виборів і в цьому плані у нас є питання. По 39-му виборчому округу балотується знайома Вам людина – Сергій Северин. Ви узгоджували цю кандидатуру з кимось чи це суто рішення самого кандидата?
- З цією людиною я дійсно давно працюю, знаю його багато років і його вибір балотуватись по цьому округу далеко не випадковий. Він сам родом з Покровщини, там живуть його рідні, знайомі, там же він отримав перший досвід роботи на держслужбі, був першим заступником голови РДА, добре знає цю роботу. У нього також є досвід управління промисловими підприємствами та великий адміністративний досвід.
Я взагалі вважаю, що з таким кандидатом, як Сергій Северин, місту Синельникове і всьому округу дуже пощастило. Це – готовий народний депутат України. Йому не треба довго навчатися, щоб виконувати парламентську роботу і вникати у вирішення складних питань. Тим більш мені важко уявити Северина, який би прогулював пленарні засідання, або займався кнопкодавством. Мені навіть дещо «шкода», що у разі обрання його у парламент, обласна рада втратить цінного фахівця. Але йому потрібно рости і реалізовувати свій потужний потенціал на державному рівні. Таких фахівців зустрінеш не часто. Сергій Северин - це та людина, яка завжди спрямована на вирішення задач. Які б складні вони не були. У нього є гострий розум, сильна воля і, що надзвичайно важливо - відповідальність.
- Але з початком передвиборної агітації на адресу Сергія Северина вихлюпнулось немало негативу.
- І в чому його звинувачують?
- Як правило, в трьох речах: належить до влади, побував у різних партіях, приписують опосередковану причетність до ситуації з незавершеним будівництвом парку на мікрорайоні. На сьогодні парк так і лишається неприйнятим на баланс міста, час від часу заростає бур’янами, всихають ялинки, виникають купи сміття…
- По-перше, ви правильно підмітили – „з початком передвиборної агітації”. Під час подібних кампаній наявність чорного піару річ не нова, тому ставитись до неї треба відповідно: на слабких не нападають. Бруднять лідерів, бо бачать у них сильних конкурентів, тому й борються з ним опоненти всіма доступними способами.
По-друге, якщо це весь «компромат», який знайшли на кандидата, то в нинішних політичних реаліях ця людина майже «безгрішна». У нього немає ні маєтків, ні закордонних рахунків, він не замішаний ні в рейдерстві, ні у корупційних схемах.
Тепер щодо звинувачень. Працює в обласній раді, значить – при владі. Сергій Северин рік трудиться на посаді начальника управління економіки, бюджету та фінансів. І у нього є одна влада – влада експерта, людини, яка фахово розуміється в нелегких питаннях бюджетоутворення в умовах децентралізації. Люди з такими знаннями і досвідом конче потрібні новій команді Президента для проведення справжніх реформ. Тепер, що стосується партій. Що таке партія? Це – соціальний ліфт, який відтворює нову політичну еліту будь-якої країни. І якщо молода людина має активну громадську позицію і хоче реалізувати свій потенціал, то для неї іншого шляху немає. І це не проблема Северина, а біда колишньої політичної системи. По-справжньому соціальний ліфт запрацював з обранням нового глави держави і Сергій Северин, як і сотні інших молодих людей, скористався цією можливістю. Партія «Слуга народу» високо оцінила його знання і управлінські здібності.
А тепер щодо причетності Северина до ситуації навколо парку у місті Синельникове. Давайте згадаємо, з чого все починалось. На цьому місці не було нічого гарного: запущена лісосмуга зі шприцами, битими пляшками та місцем правопорушень, зі смердючим болотом замість колишньої водойми.
Що там сьогодні? Рекреаційна зона з озером, дитячими майданчиками, місцями відпочинку, велосипедною доріжкою, з алеєю декоративних насаджень. Більше того, такий парк задумувався як майбутній центр житлової міської зони, яка мала б розростись аж до села Новогніде. Саме тому була збудована дорога через Красне, щоб з’єднати нові житломасиви з мікрорайоном. А мета одна – розширити межі міста Синельникове для збільшення кількості населення щонайменше до 50-ти тисяч мешканців. Бо саме місто з такою кількістю населення має значно більші перспективи стати екологічним супутником Дніпра.
Чи все вдалося? Поки що ні. Причин неповного завершення проекту кілька. Зокрема, синельниківський парк став першим подібним проектом в області, тому й неможливо було передбачити всі проблеми. Не вдалося уникнути певних помилок. При виборі підрядника важливим критерієм було те, щоб він був місцевим. Для чого? Для того, щоб прибутковий податок платився за місцем реєстрації підприємства, тобто до бюджету Синельникового. При виділеному обсязі фінансування це близько п’яти мільйонів гривень - сума для міста відчутна.
Попутно в рамках проекту було зроблено реконструкцію очисних споруд, колектора кількох вулиць. Ми першими серед міст почали робити не лише дороги, а і тротуари, які для простих людей є навіть більш актуальними.
На жаль, підрядник виявився недостатньо кваліфікованим і головне – не зовсім порядним. Наскільки мені відомо, він зараз зник, знаходиться „в бігах” десь в Криму. І все ж, незважаючи на це, все обіцяне нами буде дороблене, бо ми не зупинились у розвитку міста. За останні чотири роки Синельникове отримало безпрецедентну суму коштів на фінансування десятка проектів, які багатьом іншим містам і не снились, бо у вас є великі лобісти, які у будь-який спосіб спрямовували сюди фінансування. У тому числі і завдяки Сергію Северину. Більше того, жоден інший кандидат не здатен ефективно вирішити проблеми міста. А Сергій Северин у складі потужної президентської команди, яка отримає у Верховній Раді більшість, буде мати великі можливості і серйозні важелі для зміни життя синельниківців на краще. Це дасть новий поштовх для розвитку 39-го округу, в тому числі Синельникового і Синельниківського району. Я в цьому абсолютно переконаний.
- Тобто Ви особисто гарантуєте ефективність нардепа Сергія Северина?
- При виборі того чи іншого кандидата я користуюсь простим правилом. Я подумки ставлю його за трибуну Верховної Ради і уявляю, як він буде відповідати на складні, а іноді провокаційні питання, які посипляться на нього з зали. Чи буде він реагувати адекватно, виважено і професійно, чи буде виглядати дурником і нести популістську маячню, чим зараз займається більшість претендентів на депутатський мандат. Впевнений, що за Северина виборцям не буде соромно. І головне, він іде в парламент, щоб продовжувати політику нового Президента Зеленського, допомагати реалізувати той курс, у який повірили люди, щоб позбавитись від проблем минулого і вибудувати сучасну країну. Тому кожен голос за партію «Слуга народу» і за його висуванця Сергія Северина – це голос на підтримку Президента Володимира Зеленського!
|