На другому засіданні робочої групи з питань реорганізації районного центру медико-санітарної допомоги обговорили алгоритм дій перетворення комунального закладу охорони здоров’я на комунальне некомерційне підприємство, окреслили приблизну мережу структурних підрозділів та орієнтовний штатний розпис КНП.
Так, головний лікар районного ЦПМСД Інна Шарамок визначила основні кроки на шляху до перетворення закладу охорони здоров’я. Окрім реорганізаційних аспектів, планується оптимізація штатного розпису, деяких пунктів здоров’я (ФАПів).
Як вже повідомляли раніше, гряде скорочення стоматологів, п’ятьох з восьми вже повідомлено про це. Натомість їм пропонують приватну практику. Гінекологів, як вважає головний лікар, усунути з посад неможливо, адже для отримання жінці декретної відпустки необхідна комісія з двох гінекологів (саме стільки зараз має районна «первинка»).
Злободенним питанням лишається геть повільне підписання декларацій із сімейними лікарями. Станом на друге серпня, їх підписано усього 1494. Найбільше у Славгородській амбулаторії (797), а є й такі, де укладання нульове.
І лікарі, і населення повинні розуміти, що з наступного року урядом не передбачається субвенції для первинної медичної допомоги, тому виключно від укладених угод з сімейними лікарями залежатиме існування «первинки». Але поки що діагноз для сільської медицини – кома (глибокий сон). Хочеться вірити, що вона якнайшвидше вийде з цього стану, і селяни отримуватимуть якісну медичну допомогу.
Наразі середньозважений рівень медичної субвенції на первинній ланці становить 270 гривень на одного пацієнта.
З цих коштів лікар отримуватиме свою зарплату та нараховуватиме заробітну платню персоналу амбулаторії, оплата енергоносіїв, утримання автомобіля, придбання медичних витратних матеріалів, навіть ремонт приміщення (за необхідності).
Підсумовуючи засідання, його члени та учасники виказали свої бачення та побажання. Так, Зайцівський сільський голова Володимир Хорішко виказав, що через незрозумілість перспектив первинної ланки районної медицини певна кількість жителів підписувати декларації з сімейними лікарями відправилися до Павлоградського та Новомосковського районів.
Депутат районної ради, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, освіти, молоді, спорту, культури та соціального захисту Анатолій Екзархов наголосив на тому, що питання вимагає досконального вивчення, тому необхідно підготувати пакет документів для учасників робочої групи, голів ОТГ. Він пропонує провести жорсткі глобальні прорахунки перетворення, щоб чітко бачити, що мали та який продукт отримаємо в кінцевому результаті.
На цьому засідання робочої групи завершили, пообіцявши приділити особливу увагу вивченню даного питання, щоб до кінця року реорганізований центр запрацював з «новими силами».
Орися ЛАДАТКО.
|