Цьогорічний традиційний науково-практичний семінар синельниківські аграрії провели буквально на жнивному марші. Бо коли його учасники ступили на дослідні ділянки зернових селекційно-дослідної станції, на поля С(Ф)Г „Чайка”-„Аїст” вийшли комбайни.
Так, погода щороку вносить свої корективи в плани сільгоспвиробників і жоден сезон не буває схожий на попередній. Нинішній також приніс свої сюрпризи: 10-го червня науковці зафіксували історичний температурний максимум – 30 градусів Цельсія. Така спека не могла не вплинути на посіви ранніх зернових, і першими на неї відреагували поля пшениці по соняшнику – почалося поспішне її дозрівання. І лише завдяки рясним дощам у квітні та травні аграрії району все ж можуть розраховувати на добрий врожай.
За словами ведучого науковця СДС Миколи Солодушка, у кращому стані до жнив підійшли озимі оптимальних строків посіву. Гірші - пізніх строків. Далі він прокоментував досліди на 68-ми сортах пшениці як вітчизняної, так і іноземної селекції, залишаючись при цьому твердим прихильником українських сортів. Хоча вони також вимагають правильного підбору попередників, бо, скажімо, більшість одеських сортів по парових попередниках цьогоріч вилягли.
Приємне враження склали донецька Олексіївка та херсонська Конка, канадські Новел Джерсі, краснодарські Лідія, Ювілейна-100 та сорти пшениці Київського інституту фізіології рослин.
Далі учасники семінару від науки перейшли до практики – розпочався огляд наслідків господарювання фермерськими господарствами.
У С(Ф)Г „Рой” оглянули ріпак та пшеницю сорту Лідія. Головний агроном підприємства Сергій Гриненко проінформував про технологічну карту, відповів на питання колег. Зауважень не було навіть від найбільш прискіпливих старших товаришів – у С(Ф)Г „Рой” все по найвищому розряду.
Звернули увагу також на те, як у господарстві чистять лісосмуги, які подекуди захопили по 10-20 метрів поля. Не лишився непоміченим і страшенний сморід відходів Синельниківської бройлерної фабрики. Незрозуміло, чому на це не реагують працівники санепідстанції?.. Чекають якоїсь епідемії?!
Керівник С(Ф)Г „Надія” Геннадій Риженко поділився результатами власних дослідів з сортами пшениці Мулан, Грім, Богдана, а посівами кукурудзи гібриду Полтава просто здивував. Ніхто з присутніх так і не наважився заявити, що десь бачили в районі кращу королеву полів. І важливо те, що даний гібрид здатен довго витримували посуху, що цього літа, схоже, буде визначальним фактором для отримання врожаю качанистої.
Бригада ТОВ „Агросвіт” за останні два роки буквально переродилась. З’явилась нова техніка та нові ангари для неї, розпочали ремонт офісних приміщень, замість старих наполовину всохлих кленів механізатори власними силами заклали яблуневий сад на крапельному зношенні, де уже прижились понад 120 саджанців. А у поля керівник Микола Карасьов і раніше завжди з радістю запрошував колег, бо впевнений у власній технології та майстерності своїх механізаторів.
Подорожуючи полями Славгородського куща, не могли не звернути увагу на те, як фермери намагаються самотужки рятувати дороги. Так, ями на ділянці від селища до Сімферопольської траси асфальтували за рахунок ТОВ „ДВК”. А ще колектив Дмитра Гапоненка порадував учасників семінару стрункими рядами винограднику, який уже і в наших умовах почуває себе не гірше, ніж у Криму чи Херсоні.
Після відвідин ангарів з технікою ТОВ „Гарант-Агро” у декого з керівників на душі зашкребло. Особливо після оглядин посівного комплексу прямого посіву, який забезпечує надійні сходи навіть на сухій землі. Впевнені, що багатьом захотілось придбати таку ж, коли б не космічна ціна на неї. Ніякої державної компенсації фермерам на подібну техніку не передбачено, хоча чогось подібного вітчизняні машинобудівники не пропонують.
Але хто добре господарює – той осилить ще й кращу. І ось доказ – у С(Ф)Г „Рой” вона уже також з’явилась.
Завершився семінар традиційним обговоренням побаченого у тісному дружньому колі.
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: під час семінару.
|