День працівника сільського господарства є одним із головних свят трудівників України, області і Синельниківщини. Цілий рік хлібороб живе думою про врожай. Восени нарешті збіжжя зібране, озимина посіяна, поля поорані. І сам вигляд чорної ріллі, котра ніби спочиває після напруженого року, вселяє в душу спокій і філософське сприйняття селянського змісту життя: ми посіяли, ми віджнивували і знову посіяли, значить у нас є майбутнє.
Але ніколи селянин не забуває про своє минуле, своє коріння, яке живе в традиціях нашого народу, в нашій історії. І кожен регіон має чим пишатися в цьому плані. Синельниківський район – не виняток.
Цьогоріч Синельниківщина посіла перше місце в області зі збирання ранніх зернових культур та увійшла до трійки лідерів зі збирання технічних.
Кожен прожитий та відпрацьований рік несе хліборобам нову науку. 2020-й не став винятком. Трударі наших ланів виростили та зібрали валовий урожай зерна в межах 309,5 тис. тонн, тобто 114,3 відсотка до рівня минулого року. В тому числі ранніх зернових культур намолотили 174 тис. тонн. врожайність соняшника склала 23,8 ц/га, що дозволило сільськогосподарським господарствам району отримати 46,8 тис. тонн насіння цієї цінної олійної культури.
На наступний рік господарства по можливості заклали добрі підвалини для нового хліборобського сезону. По району посіяно 31,4 тис. га озимої пшениці, озимого ріпаку – 7 тис. га.
Середня заробітна плата по сільгосптоваровиробниках на 1 листопада поточного року склала 9670 грн., що складає 114,6 % від аналогічного періоду минулого року.
В господарствах району закладено яблуневі, горіховий сади, ягідники та виноградники – 115 га загальної площі.
|