Раївська сільська рада взяла участь як одна з 14-х пілотних громад у Дніпропетровській області в проекті «Покращення якості послуг в сфері управління відходами на муніципальному рівні» та в грантовій програмі в рамках цього конкурсу, що реалізуються за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та «Кластеру сталого економічного розвитку GIZ Україна».
Проектом передбачено навчання фахівців ОТГ управлінню твердими побутовими відходами та надання підтримки у розробці планів заходів щодо управління і сприяння міжмуніципальному співробітництву у цій сфері. Тож днями раївців з семінаром відвідали експерти-екологи. Представники Дніпропетровської торгово-промислової палати – заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Олена Мальцева та завідуючий кафедрою екології Придніпровської державної академії будівництва та архітектури Григорій Шматков, які поділилися досвідом та ідеологією сталого споживання та поводження з відходами, надали агітаційні матеріали для інформування населення громади.
- За результатами проекту ми розробимо план дій поводження зі сміттям. Цей документ стане ключовим у подальшому розвитку сфери поводження з відходами на території громади, - говорить спеціаліст ЖКГ Євгенія Доненко. - Поступово відмовлятимемося від складування відходів на територіях несанкціонованих сміттєзвалищ неподалік сіл або посадок, та переходитимемо до роздільного збирання, перероблення сміття, і втілення інших «еко-френдлі» (з англ. – дружніх, розумних, не шкідливих до екології) ініціатив. Сміттєві ж зони мають бути рекультивовані та закриті назавжди!
Також спеціаліст додає, що отриманий грант на суму майже 270 тисяч гривень дозволить провести якісні дослідження морфологічного складу відходів, об’єму їх накопичення, розробити детальну схему санітарної очистки всіх населених пунктів та провести інформаційну кампанію для населення.
В результаті досліджень планується провести розрахунок декількох альтернативних варіантів подальшого розвитку сфери поводження з відходами та обрати максимально вигідний. В перспективі планом передбачено можливості отримання прибутку від продажу відсортованої вторинної сировини та використання коштів на розвиток і благоустрій населених пунктів Раївської громади.
Орися ЛАДАТКО.
Прості принципи, що полегшують людям перехід на екологічне життя:
*Використовуйте європейський принцип 3R у справі зі сміттям. Він простий: Reduce (скоротіть власне продукування сміття), Reuse (використовуйте щось повторно), Recycle (відправте на перероблення чи оберіть продукцію з переробленого сміття).
* Розумно скоротіть споживання води та електрики.
* Маєте можливість посадити деревце чи виростити квітку – робіть це.
* Докладайте зусиль до збереження природних водойм у вашій місцині. Не засмічуйте береги.
* Менше їздіть на авто, більше на велосипедах чи ходіть пішки.
* Придбавайте електроприлади з функцією енергозбереження.
* Купуйте продукцію в екологічній упаковці (менше пластику, більше скла й паперу).
* Беріть менше «кульочків». Використовуйте паперові пакети за можливістю (їх немає у наших супермаркетах, на жаль, доводиться брати свої), не беріть пакети для продуктів, яким не загрожує розсипатися чи витекти, і які вже упаковані. Заведіть собі сумку-шопер з екологічних матеріалів і беріть її з собою.
|