День людей похилого віку – це ще один привід зібратися разом, поспілкуватися, відчути увагу й турботу з боку оточуючих. Саме так пройшла зустріч з нагоди цього дня в Новопоселківському будинку культури.
До сельчан завітали голова районної ради Юрій Мартиненко та помічник депутата обласної ради Василя Астіона Надія Шалахманова. Всі разом присутні переглянули зворушливі виступи культпрацівників та школярів, котрі змусили завмирати у тиші, згадувати, замислюватися, адже йшлося про вічні цінності – маму, батьківщину, традиції…
А потім до мудрих сивочолих людей звернувся Миролюбівський сільський голова Анатолій Варава, який наголосив на тому, що кожна людина похилого віку має бути оточеною увагою не лише в сім’ї, з боку рідних, а й в державі. Продовжуючи цю тезу, Надія Шалахманова розповіла, що, окрім надання матеріальної підтримки на лікування, Василь Астіон допомагає у ремонтах і оновленні школи, будинку культури, дитячих майданчиків. Крім того, депутат запровадив програму «Хліб рідного краю», в рамках якої вже другий рік забезпечує сельчан хлібом по нижчих цінах.
З Юрієм Мартиненком новопоселківці говорили про можливі шляхи вирішення проблеми водопостачання, якою він займається протягом вже 10 років. За цей час, за словами Юрія Івановича, він твердо переконався: результат буде там, де до нього щонайменше прагне 75% мешканців, якщо ж навіть половина – то все залишиться на рівні сварок і скандалів. Тому він ще раз наголосив на тому, як важливо працювати спільно і на єдину мету.
- Все прораховано покроково, - зазначив голова райради. – Маємо хорошу свердловину, вже встановили башту Рожновського. У цьому році ми замінюємо 2 кілометри труби від свердловини до башти. Наступного плануємо замінити ще три кілометри.
При цьому Юрій Мартиненко пояснив, що не варто боятись прокладання нової, більш якісної і міцної водомережі, як висловилися сельчани, «городами». По-перше, одночасне існування двох гілок магістралі дає змогу не відключати воду на час робіт. По-друге ж, такий досвід вже успішно запроваджено у Писарівці, Кислянці, Михайлівці.
І ще одну нагальну проблему обговорили під час зустрічі – довготривала відсутність лікаря на території сільської ради. Миролюбівців наразі обслуговує Тургенєвська амбулаторія, а своя – наче «безхазяйна».
- Давайте всі разом шукати лікаря, - звернувся голова райради до аудиторії. – Знайдемо і «купимо» його. «Купимо» хатою, яку надамо, машиною, гідною зарплатою. Нехай це навіть буде і не молодий спеціаліст, а медик у віці – пройде курси, швидко перевчиться, адже вже має досвід. І сельчани матимуть свого лікаря, а не виїзного.
Порушили й тему автобусного сполучення. Воно, на щастя, існує, але ж ніяк не второпають новопоселківці, як саме розраховуються ціни на квитки. До Миролюбівки від Синельникового 13 гривень, а далі до Новочернігівського (а це лише 7 кілометрів) – ще 10! Говорили про відсутність облаштованих автобусних зупинок, лавок, щоб не очікувати транспорт стоячи тощо.
Присутні говорили про наболіле, інколи перебиваючи один одного, емоційно, небайдуже, а головне – з надією на те, що їх почують. А почути і допомогти – хіба це не є головним?
Оксана ЛЕНДА.
|