В рамках програми «Безпечне місто» по Синельниковому встановлено понад півсотні камер відеоспостереження.
57 камер передають зображення з різних частин міста та ще 4 – з околиць (на в’їздах-виїздах). Вартість об’єкта обійшлася міському бюджету в 1 мільйон 400 тисяч гривень, а ще 520 тисяч заплановано на 2019 рік для утримання мережі (інтернет, електроенергія, обслуговування камер). Але, як наголосив заступник міського голови Володимир Яковін, економити на безпеці в такий неспокійний час – не можна.
Переваги у спостереженні вбачають не лише поліцейські, а й комунальники. Так, за словами начальника міського управління ЖКГ Андрія Романовських, тепер легше координувати дії комунальних підприємств, адже чітко видно, в якій частині міста варто посилити роботи з розчищення чи відсипання вулиць.
Також дуже добре фіксується, хто не доносить сміття до контейнерів. От якби це потім ще транслювалося в мережі, взагалі б ціни не було!
У свою чергу начальник Синельниківського відділу поліції Олег Малинога зазначив, що встановлення відеонагляду – реальна потужна допомога в розкритті та запобіганні злочинів. Монітори, на які виведено зображення, знаходяться безпосередньо біля чергових, які цілодобово несуть службу. Якщо правопорушення коїться поза межами бачення камер, за допомогою особливих прикмет підозрілого можна відслідкувати його можливі шляхи відходу та передати інформацію найближчому наряду поліції.
Ці камери не лише допомагають в оперативному реагуванні та затриманні по гарячих слідах, а й у боротьбі з правопорушниками на дорозі. Наприклад, матеріал про одне з таких порушень правил дорожнього руху вже вилучено, долучено до адміністративних справ, спрямовано до суду й буде офіційно використано, як речовий доказ.
Місця встановлення камер визначали спільно з поліцією, нацбезпекою, міськрадою за принципом розташування в зонах, де найбільше трапляється пригод. Однак, за словами поліцейських, можливо, їх розміщення скоригується в процесі несення служби.
Отож, будьте обачні, відтепер за нами стежать!
Орися ЛАДАТКО.
|