Традиційно щомісяця ми готуємо з вами класичну страву – український борщик за трохи незвичним рецептом та підсумовуємо скільки він коштуватиме господині. Рецепт, який пропонуємо сьогодні, відмінно підійде для поціновувачів зеленого борщу, особливо в ті пори року, коли щавлю під рукою вже немає. Його можна замінити шпинатом, причому як свіжим, так і замороженим, який доступний будь-коли.
Для того, щоб приготувати борщ, слід зварити 2,5 літри бульйону або просто скип’ятити води (для пісного). Курячий бульйон із 300-т грамів крилець обійшовся нам у 16,5 гривень.
Двохсотграмову бурячину, яка коштувала близько 2-х гривень, порізали соломкою і спасерували – висипали в каструлю, туди ж додали порізаних кубиками 4 картоплини – 600 г х 15 грн./кг – 9 гривень. Поки варилися буряк з картоплею, зайнялися заправкою: цибулину (1,5 грн.), морквину (2 грн.) і перчину (4,5 грн.) обсмажили, залили томатом, додали за смаком перець горошком, часник і зелень та півлимона (2,15 грн.). У лимоні, до речі, й криється секрет «кислинки», яка притаманна щавлю, і не властива для шпинату. Якщо ж жовтобокого цитрусу під рукою не виявиться, можна замінити півсклянкою (125 мл) огіркового розсолу. Заправку протушили, а потім відправили в каструлю.
За 5 хвилин до приготування, у борщ поклали 3 зварених подрібнених яйця (6 грн.) та 200 грамів шпинату. На ринку ми придбали два пучки цього корисного листя за 20 гривень – по 10 гривень кожний. Купили також по пучечку зеленої цибулі та петрушки по 5 гривень кожний, але на таку каструльку додали лише по половині кожної з трав, отож вийшло ще 5 гривень.
Щойно зелений борщик на курячому бульйоні за 68,65 гривень настоявся, подавали до столу. Спробувавши приготувати ще один із варіантів традиційної страви, дивуєшся, яким незвичайним та різноманітним може бути звичний для усіх борщ.
Орися ЛАДАТКО.
|