Через кілька місяців спливає черговий строк каденції місцевих рад. Редакція «БН» вирішила започаткувати рубрику «Що зробив, депутат?» і звернутись до обранців місцевих рад різних рівнів з пропозицією проаналізувати своє депутатство.
Сьогодні перше наше інтерв’ю з головою Дніпропетровської обласної ради Святославом Олійником:
- Святославе Васильовичу, дане скликання Ви розпочинали депутатом від Синельникового, а закінчуєте головою ради. Чи не вплинули нові обов’язки і турботи на увагу до нашого міста та на вирішення нагальних його проблем?
- Вплинули. Я отримав більше можливості для створення умов для якісного життя синельниківців і наблизитись до лейтмотиву моєї передвиборчої програми – Синельникове має стати екологічним 50-ти тисячним містом. Читач, напевно, пам’ятає, що саме про це я говорив у своєму минулорічному інтерв’ю «Берегу надій» напередодні парламентських виборів.
- То чи наблизились до цього?
- Вважаю, що так, і це помітно по наших поступальних кроках, спільних з міським головою Дмитром Зражевським та Синельниківською міською радою конкретних справах.
Зокрема, в сфері житлово-комунального господарства міста основними напрямками були:
1. Безперебійне водопостачання.
Основним в цьому напрямку стала реалізація в 2016 році проєкту «Реконструкція водопровідних мереж
м. Синельникове». В результаті було побудовано 4780 метрів водопровідних мереж, що дозволило вирівняти тиск води в цілому по місту, покращити водопостачання, в тому числі в східній та північній частинах Синельникового. Вартість проєкту, з урахуванням співфінансування з обласного бюджету, складає 11 млн. грн.
У 2017 році Синельниківська міська рада стала переможцем обласного конкурсу проєктів і програм розвитку місцевого самоврядування. На конкурс було представлено проєкт «Реконструкція мереж водопроводу за межу санітарної зони в районі вул. Робоча».
Проблема полягала в тому, що ділянка діючого водопроводу знаходилася у безпосередній близькості від закритого для поховань кладовища по вул. Робочій, що у випадку пошкодження труби могло призвести до надзвичайної події – отруєнню питної води. У результаті реалізації проєкту виконано перенос труби водопроводу (350 метрів) за межу санітарної зони. Це дозволяє не допустити надзвичайної ситуації, покращити водопостачання всього міста Синельникового. Фінансування проєкту здійснювалось у співвідношенні 50 на 50 відсотків. З обласного бюджету та бюджету міста на ці цілі виділено 1 млн. 142 тис. грн.
2. Реконструкція очисних споруд каналізації.
Тривалий час місто Синельникове потерпало від відсутності сучасної водоочисної системи та системи каналізації. Тому у 2016 році за кошти обласного бюджету завершені роботи І етапу реконструкції очисних споруд каналізації, які дозволять проводити стовідсоткову механічну очистку побутових та промислових стічних вод.
3. Захист від підтоплення та затоплення території міста.
За рахунок коштів обласного бюджету у 2016 році роботи проводилися на вулицях Київська, Молодогвардійська, Харківська, Георгієвського, Жлоби. Виконання цих робіт забезпечить зниження ґрунтових вод на 2,5 м, і нормальне функціонування підземних споруд, інженерних комунікацій, поліпшить умови проживання близько 3000 синельниківців.
4. Ремонт доріг, безпека дорожнього руху.
Капітально відремонтовано асфальтне покриття на вулицях Перемоги, Горького, Маяковського, Кутузова, Виконкомівській, Космічній, по вул. Кирпичній до с. Новогніде, Залізничній, Локомотивній (від Курганної до Кутузова), П. Тичини (від Покровської до Виконкомівської), Ковпака, Ватутіна, Миру, Гвардійська, Говорова (від Ватутіна до Індустріальна). Всього капітально відремонтовано близько 139,0 тис. кв. м дорожнього покриття за кошти обласного бюджету.
З 2017 року розпочали ремонт внутрішньобудинкових територій багатоквартирного сектору. На даний час відремонтовано близько 14,0 тисяч квадратних метрів.
5. Створення комфортних умов для пішоходів.
Вперше за багато років у 2016 році в місті були розпочаті роботи з ремонту тротуарів. Старе асфальтоване покриття поступово замінюється новим або ж на сучасну залізобетонну плитку по вулицях Воїнів-афганців, Миру, Козацька, Ватутіна. Капітально відремонтовані тротуари по вулицях: 25 Дивізії, Ватутіна, Залізнична, Космічна. Проведено роботи по вул. Миру та Каштановій. У 2017 році поточним ремонтом охоплено ділянки тротуарів по вул.: Миру, Затишна, у 2018 році - відремонтовано ділянку тротуару біля будинків 18-19 на вулиці Миру. У 2019 році капітально відремонтували тротуар на вул. Каштановій (дві сторони до школи №3).
Всього відремонтовано близько 12,0 тис. кв. м ділянок тротуарів.
У 2020 році заплановано відремонтувати: тротуари по вул. Музичній (дві сторони), на вул. Центральній, по вул. 8 Березня від (вул. Західна до вул. Глінки), по вул. Виконкомівській (від будинку №74А до дитячого садка №5 «Вербиченька», по вул. Гостинній (від вул. Тітова до вул. Суворова, по вул. Миру (від будинку №30 до будинку №35).
6. Поліпшення санітарного та екологічного стану міста, створення умов для відпочинку синельниківців.
Зокрема - реконструкція системи водовідведення міста, а саме: відновлення гідрологічного режиму водойми в районі вулиці Робоча. Це дозволило відновити гідрологічний режим водойми, позбутися ґрунтових вод у центральній частині міста, покращити навколишнє середовище.
Міське звалище побутових відходів по вул. Робоча закрите з 2016 року. У 2019 році за кошти обласного бюджету розпочаті роботи з рекультивації земельної ділянки міського звалища побутових відходів по вул. Робоча, 121. Термін виконання робіт – до 2022 року. Замовник робіт - Департамент ЖКГ та будівництва Дніпропетровської ОДА. В результаті реалізації даного проєкту отримаємо 25 гектарів чистої рекультивованої земельної ділянки для подальшого використання.
7. Благоустрій міста, створення умов для відпочинку синельниківців.
У 2019 році за міські кошти виконано роботи щодо капітального ремонту парку «Слави» у центральній частині міста: улаштування пішохідних доріжок та площі тротуарною плиткою, організація зони відпочинку та збільшення рослинності. У 2019 році розпочато роботи з об’єкту «Капітальний ремонт, благоустрій прилеглої території до Центру дитячої творчості по вул. Богми»: розпланування території, часткове облаштування території тротуарною плиткою та встановлення стовпів для організації освітлення, озеленення території, організовано зону відпочинку. Загальна вартість проєкту - близько 5 млн. грн.
У 2020 році Синельникове стало переможцем в обласному студентському архітектурному конкурсі «Територія майбутнього», ініційованого мною. Для участі у конкурсі від м. Синельникове була направлена пропозиція щодо благоустрою парку по вулиці Гурджаанській, що знаходиться в центральній частині міста. З метою поліпшення благоустрою інфраструктури, за кошти міського бюджету виготовлена проєктно-кошторисна документація на об’єкт та на умовах співфінансування з обласним бюджетом – в 2020 році буде проведено облаштування сцени «Ракушки», що знаходиться в парку.
8. Освітлення міста.
Щороку місто стає «світлішим» в прямому розумінні цього слова. На сьогодні загальна протяжність електромережі складає близько 138 кілометрів. У період з 2016 по 2020 роки капітально відремонтовано близько 50 км мереж зовнішнього освітлення та встановлено близько 1000 світильників.
9. Відновлення ліфтового господарства.
У період з 2017 по 2019 роки, після майже 20-ти річної перерви, введено в експлуатацію 3 ліфти у дев’ятиповерховому будинку №28 та 1 – у другому під’їзді дев’ятиповерхівки №11 на вул. Миру житлового масиву «Мікрорайон». Роботи були виконані в два етапи: спочатку за обласні кошти встановили нові кабіни, а потім, за кошти місцевого бюджету, виконали їх підключення до електромережі, провели технічне облаштування комплектуючих.
10. Покращення житлових умов громадян.
У 2019 році Дніпропетровською обласною радою був проведений обласний конкурс мікропроєктів з енергоефективності та енергозбереження. Від міста Синельникове переможцем стало «ОСББ Південний 183А» (голова правління Вікторія Вишневська), яке надало проєкт «Теплі вікна» щодо заміни вікон у місцях загального користування будинку за адресою вул. Центральна, 183А.
Для реалізації проєкту із обласного бюджету виділено 70 тис. грн., решту на умовах співфінансування надано із міського бюджету 50 тис. грн. та власних коштів мешканців будинку – 85 тис. грн. Загальна вартість проєкту склала 205,0 тис. грн.
- Нерідко за такими масштабними проєктами губиться проста людина, залишаючись наодинці зі своїми щоденними побутовими проблемами. Як не забути кожного?
- Так саме ж на вирішення таких проблем і спрямовуються ці проєкти. До того ж, працюючи на окрузі, через моїх помічників протягом 2015-2020 років 698-ми мешканцям міста надано матеріальну допомогу на лікування та оздоровлення на загальну суму 2 млн. 029 155 грн.
- Святославе Васильовичу, світова пандемія коронавірусу, на жаль, ще раз вказала на слабкість нашої системи охорони здоров’я. Чи планує область зміцнювати матеріальну базу Синельниківської міської лікарні?
- Ми не просто плануємо, а уже надали конкретну допомогу. Зокрема, заклад отримав монітор пацієнта поліфункціональний з неінвазивним вимірюванням, гемодинаміки (неінвазивний АТ, ЧСС, ЕКГ, SpО2, t), чотири дозатори лікувальних речовин (шприцевий насос), чотири дихальних апарати ручних силіконових, що автоклавується, для новонароджених дітей та дорослих, два апарати ШВЛ середнього класу (можливість допоміжної та неінвазивної ШВЛ та керування вдихом за тиском та за об’ємом), із розрахунку 1 на 2 ліжка, сканер радіографічного приладу VISITOR T 30 C-DR (апарат пересувний рентгенівський), систему ультразвукову діагностичну VERSANA ESSENTIAL, 1060 костюмів біозахисту, 1500 респіраторів з класом захисту не нижче FFP2, 350 респіраторів з класом захисту не нижче FFP3, 3000 бахіл.
На забезпечення заходів протидії розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 допомогу отримав і міський центр первинної медико-санітарної допомоги.
- Не можу не поставити питання стосовно нашумілої теми – парку відпочинку на мікрорайоні. Ситуація склалась прямо-таки біблейська: благими намірами вистелили дорогу в соціально-фейсбуківське пекло. Яка подальша його доля?
- Ну чому ж пекло? Просто уже дехто чомусь забув, які гнидники були на цьому місці до початку будівництва парку. А стосовно ситуації, яка склалась з реалізацією проєкту, то я вже неодноразово пояснював причини. Тільки, на жаль, я можу відповідати лише за те, що говорю, а не за те, що чують мої опоненти. Залишається додати лише одне – парк у такому вигляді ми не залишимо і незабаром городяни в цьому переконаються. Як і інші наші спільні з міською радою проєкти, бо любити своє місто можна лише конкретними справами.
- І насамкінець найтривожніше для жителів району, та і городян, питання – чи залишиться Синельниківський район після адмінреформи?
- Можу відповісти лише одне – керівництво області зробило все можливе, щоб Синельниківський район залишився на карті області.
Т. Сергєєв.
|