Через тиждень після Великодня, який православний люд відзначатиме 19-го квітня, настають поминальні дні. Тож читачів «БН» цікавить, чи пускатимуть у зв’язку з карантинними обмеженнями на місцеві кладовища, щоб вшанувати пам’ять померлих рідних та близьких.
Нині на цвинтарях збираються люди у масках, аби впорядкувати могили. Але ж то поодинокі випадки, а як же бути з масовим напливом охочих традиційно вшанувати померлих під час поминальних днів (25-28 квітня)?
За словами голови Дніпропетровської обласної ради Святослава Олійника, на поминальні дні кладовища будуть закриті для відвідування. Він вважає, що навідатися до місць поховань рідних людей можна не лише на Радоницю, а пізніше і поступово.
- Найголовніше зараз не допустити критичного рівня заражень та утримати ситуацію під контролем. Важливо підготуватися та посилити контроль за виконанням карантинних заходів під час святкувань Великодня та поминальних днів! За позитивними прогнозами область почне виходити з карантину у травні, - запевнив очільник обласної ради.
Про те, що поліцейські стовідсотково чергуватимуть на кладовищах під час поминальних днів, повідомив начальник сектору превенції патрульної поліції Синельниківського ВП Олександр Крупський.
У самій же Постанові Кабміну «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» прямої заборони відвідувати гробки немає. У той же час, нею забороняється проводити будь-які масові заходи, зокрема релігійні. До них, певно ж, відноситься і традиційне вшанування померлих на кладовищах, які належать до громадських місць. Тож в ситуації, що склалася у всьому світі, краще уникнути масового скупчення людей на місцях поховань та пом’янути тих, хто відійшов у вічність, вдома.
Орися ЛАДАТКО.
|