Відбулася чергова сесія Раївської сільради на якій новообрана об’єднана територіальна громада прийняла перший бюджет.
Про головний фінансовий документ Раївської сільської ради доповіла начальник відділу бюджету, фінансів, планування, економічного розвитку та інвестицій Лариса Халабуда. За її словами, бюджетна скарбничка Раївської громади становитиме 66 596 700 гривень в тому числі власних доходів 34 731 670 гривень, а все інше– освітня та медична, депутатська субвенції, базова дотація.
Утримання виконкому обійдеться громаді у 12 724 336 гривень. На шкільну та дошкільну освіту піде відповідно 31 040 866 та 3 674 050 гривень. 1 207 468 гривень заплановано на терцентр, з яких 145 675 грн. на опалення ЦРЛ, на районний Центр первинної медико-санітарної допомоги 211 920 грн., на райраду 89 000 грн., де поки що сільрадою винаймаються приміщення, на спортшколу, яка співфінансуватиметься з Іларіонівською ОТГ 80 000 грн., на соцзахист 84 540 грн., на раду ветеранів 15 000 грн. Синельниківський міський голова просить відшкодувати затрати на дітей Раївської ОТГ, які навчаються в Синельниківських НВК та 5-й школі, в сумі 1 449 190 гривень, у школі культури та мистецтв 217 600 грн. На музичну школу депутати передбачили видатки повністю, а на інші поки що не надали. Шахтарській школі, яка навчає раївських дітей виділили 65 100 грн.
Але на всі витрати бюджету може не вистачити. Прогнозована незабезпеченість складає 11 179 780 гривень.
Для забезпечення харчування в освітніх навчальних закладах, депутати запланували на одну дитину, яка виховується в дитсадку, 30 гривень на день, 18 з яких сплачуватиме сільрада, решта – кошти батьків. 10 гривень витрачатиметься на школяра 1-4 класів, 45 гривень – на вихованця НВК. Згідно із законом, 40 відсотків вартості харчування сплачують батьки, інші за рахунок сільської ради.
Затвердили Статути Центру соціальної служби для дітей, сім’ї та молоді й Центру культури та дозвілля. Керівниками відповідно назначили Каріне Чуєву та Оксану Редько, які очолювали відповідні структури в районі. У зв’язку з реорганізацією сільрад, які увійшли до складу Раївської сільської ради (ОТГ), вирішено змінити власника дошкільних навчальних закладів та шкіл, внести зміни до назв та Статутів. Відділ освіти створюватися не буде, школи стануть юридичними особами і самі розпоряджатимуться коштами.
Заслухали звіт керівника КП «Раївське» Азбека Кохарова. За його словами, за 2017 рік доходи підприємства склали 166,6 тисяч гривень, витрати – 402, 2 тисячі гривень. Впродовж року займалися капремонтом люків, розпилюванням та вивезенням гілля, впорядкуванням кладовища, благоустроєм територій, покосом трави, прибиранням автошляхів від снігу, їхнім посипанням та іншим.
Схвалили раївські депутати ліміти пального на автівки: для «Славут» та «Жигулів» старост відповідно по 200 та 250 літрів на місяць, а ось для «Форду» голови ОТГ – 400 літрів.
Затвердили також ставки податку на нерухоме майно, яке залишили без змін, та земельного податку. Вирішили податок на землю сільськогосподарського призначення зробити однаковий для всіх старостинських округів. Внаслідок цього збільшаться й надходження до бюджету ОТГ.
Також під час сесії депутати обрали відкритим голосуванням заступника Раївського сільського голови – мешканця Раївки Ігоря Калашнікова та таємним голосуванням секретаря, яким став депутат Раївської сільради Олександр Доленко.
Орися ЛАДАТКО.
P.S: На сьогодні з усіх створених в районі об’єднаних територіальних громад лише Раївська створила журналістам сприятливі умови для доступу до інформації. Саме тому її можна вважати найпрозорішою. Нагадуємо керівникам та депутатам інших ОТГ, що вони також можуть використовувати шпальти «Берега надій» для інформування населення про свою діяльність.
|