Кабінет міністрів продовжив карантин в Україні до 11 травня, але і в наступні два роки може бути встановлено обмеження через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19.
- За розрахунками Національної академії наук України, які було отримано нещодавно, очікуються ще два піки захворюваності: один орієнтовно – це кінець квітня і, орієнтовно, – між 3 і 8 травня, - підкреслив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. - Тому на засіданні Кабміну, ґрунтуючись на цих розрахунках, ми продовжили карантин, як мінімум до 11 травня.
За словами прем’єра, поки 11 травня розглядається як «бажана межа, після якої ми очікуємо отримувати позитивні дані і жити в більш м’якому режимі, але не факт, що так і буде».
У Кабміні хочуть, щоб із 12 травня «відбулися певні пом’якшення», щоб почати думати про розвиток економіки і шукати «баланс між жорстким карантином і роботою економічних секторів». Кабмін готує двоетапну стратегію поступового виходу України з карантину, яку планують реалізувати від початку травня до початку липня. Очікується, що першими зможуть вийти на роботу українці працездатного віку. Для людей старшого віку, студентів і школярів жорсткий карантин буде продовжено.
Довідка «БН»:
Нагадаємо, з 12 березня в Україні було введено тритижневий карантин у зв’язку з ризиком поширення Covid-19, а пізніше уряд вирішив продовжити його до 24 квітня.
За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 22 квітня в Україні 6592 лабораторно підтверджені випадки COVID-19.
На амбулаторному лікуванні 4 466 пацієнтів, з них 334 дитини. Усього госпіталізовано 2 126 осіб, з них 97 дітей. На апараті штучної вентиляції легенів знаходиться 92 людини.
Внаслідок ускладнень, викликаних хворобою, померло 174 людини.
Загалом 424 людини вже одужали, з них 27 дітей.
|