До першої школи в рамках освітнього проекту GoCamp, ініційованому громадською освітньою організацією GoGlobal, завітала іноземна гостя – Фатма Реда з Єгипту. Три тижні волонтерка провела разом зі школярами, навчаючи дітей англійській мові під час уроків та у позакласний час.
15-го березня у закладі відбулася фінальна зустріч, на яку завітали учні, педагоги та викладач сольних співів і народних інструментів школи культури та мистецтв Владислава Сєрікова. Чудові українські пісні та гра на бандурі у виконанні талановитої викладачки вразили єгипетську гостю, яка фільмувала на свій телефон її виступ.
Всього цьогоріч в Україну відправилися 32 волонтери з різних куточків світу, в Дніпропетровську область поїхало троє. Пані Фатма прибула з міста Ісмаїлія, що розкинулося вздовж озера Тимсах. За розповідями жінки, подолати акліматизацію їй було непросто, адже найхолодніша єгипетська температура – 18 градусів, а тут вона стикнулася з понад 20 за мінусом. Проте надзвичайна любов до подорожей та прагнення до вчителювання надихнули іноземну гостю поставити собі за мету волонтерство. Вона вже побувала в країнах Західної Європи – Італії, Франції, Німеччині, а також Еміратах.
- Цей проект пішов на користь і дітям, і вчителям, - розповідає вчитель англійської мови Юлія Ворона, - адже така співпраця з іноземцями мотивує, змінює враження, відміняє мовні бар’єри між людьми, які говорять різними мовами.
Як виявилося, Юлія Вікторівна не один рік докладала зусилля для того, щоб іноземна волонтерка завітала до школи. Спочатку перемога у відбірковому конкурсі, потім два тренінги на Київщині із залученням представників з Америки.
Візит пані Фатми запам’ятався дітям, вони висловили слова вдячності за цікаві та насичені дні, проведені разом, подарували гості листівки та інші подарунки на добру згадку про Україну, про Синельникове, про першу школу. Насамкінець іноземка, яка до цього спілкувалася виключно англійською, заговорила українською, подякувавши за теплу гостинну зустріч.
Закарбувалися в пам’яті дітей цікаві завдання, які вони виконували спільно з пані Фатмою. Це і робота над проектом, порівняння української та єгипетської освіти (для цього діти запитували у волонтерки на Фейсбуці, як проходить навчальний процес в її країні), щодня рухливі ігри, гра «драма», де мімікою та жестами показували слова тощо. Після уроків «діш-паті» - готували єгипетські національні страви, на жіночий день – виготовляли вітальні листівки, проходили гру-квест, брали участь у міні-проекті «Це моя мрія».
Тепло обійнявшись, обмінявшись подарунками та щирими словами, єгипетська гостя помандрувала далі. Школярі ж назавжди запам’ятають чудовий досвід спілкування з іноземкою, яка знайшла шлях до їхніх українських сердець. Діти говорять, що ця чудова пригода виявилася не такою складною, адже багато в чому допомагали жести, міміка та сучасні гаджети з перекладачами.
Орися ЛАДАТКО.
|