Воскресіння Христове випадає на 19 квітня, а значить, як і всі Великодні свята проходитимуть в умовах карантину, який продовжено до 24-го квітня. Тож як синельниківські священнослужителі планують проводити богослужіння з нагоди цього релігійного свята та як служать нині в умовах обмежень та застережень?
Настоятель Свято-Миколаївського храму (по вул. Покровська) о. Віктор розповідає, що богослужіння і зараз проходять відповідно до рекомендацій за наявності не більше 10-ти прихожан, які дотримуються соціальних дистанцій. Віряни до церкви, двері якої відчинені з 8-ї до 12-ї години, заходять виключно в масках, про їх обов’язкову наявність нагадують на вході розклеєні оголошення.
Тож Великдень не виключення – у храмі продовжуватимуть дотримуватися правил карантину. Слідкуватимуть за тим, щоб не збиралися великі скупчення людей, при цьому пасхальні кошики освятять всім, хто забажає. Втім, о. Віктор вважає, що парафіяни все ж таки дослухаються до рекомендацій і взагалі не полишатимуть домівки. Насамперед, прихожани, які знаходяться в групі ризику за віком.
А ось у Свято-Володимирському храмі (на східному боці міста), в якому настоятель о. Олександр готовий приймати прихожан цілодобово, у будні до церкви запрошують не більше двох осіб, а на богослужіння – до 10-ти. Також в цьому божому домі дотримуються усіх правил карантину з урахуванням заходів протиепідемічної безпеки. А як проходитиме Великдень, стане відомо ближче до Вербної неділі.
У храмі Єфрема Сиріна (у центрі міста), за словами настоятеля о. Сергія, також допускають до служінь до 10-ти вірян. Церква відкрита по суботах та неділях.
На Великдень на вході до храму черговий контролюватиме, щоб кількість людей не перевищувала норму. В будівлю для служінь пускатимуть ненадовго – поставити свічку чи звернутися до Бога з молитвою. Обов’язкова умова – наявність маски та обробка рук засобами дезінфекції, які є в церкві. На Воскресіння Христове у храмі один священник вестиме службу, а інший – займатиметься требами – освяченням пасок та їжі, що розпочнеться з 4-ї ранку.
Ми запитали у мешканців Си-нельниківщини, хто як планує святкувати одне з найочікуваніших весняних свят. Звичайно ж, опитування проводили не на вулиці, де людей майже не зустрінеш, та й дистанції відповідної треба дотримуватися. Тож, збирали думки синельниківців у соцмережі.
Так, майже половина опитуваних висловили думку, що на святкування немає коштів. Втім, в цьому напрямку мислять люди й позитивно: «Гречки наваримо, так і будемо святкувати». Це жартівливе висловлювання дуже доречне, оскільки з об’явленням карантину з полиць магазинів почала зникати гречана крупа. Останнім часом таким популярним стало й борошно, певно, через підготовку до світлого свята Воскресіння Христового, наступна черга за яйцями?
Певний відсоток учасників дискусії засмутився, що цього року не вдасться піти до церкви й освятити паски. Проте знайшлися й ті, хто запевнив, що ніякої небезпеки в цьому не вбачає, адже освячення зазвичай проходить на вулиці.
Вслід таким висловлюванням посипалося, що зараз, коли у світі оголошена пандемія, людям не до празників, а запалити свічку та помолитися можна вдома, адже віра в серці, головне – щоб усі були здорові.
Паски синельниківці пекти збираються, як і красити яйця, щоб у свято влаштувати «крашанкові бої» та поласувати солодким великоднім хлібом. Хтось планує святкувати в родинному колі, інші – відправитися на природу смажити барбекю, певно, не боючись штрафів, адже з посиленням обмежень скупчуватися заборонено.
Поділіться і ви, дорогі читачі, збираєтесь йти до церкви чи все ж таки зрадите традиціям, дотримуючись застережень?
Орися ЛАДАТКО.
|