У листопаді вийшла друком публікація «Нє положено», або як сім’я у сімейного лікаря лікувалася» («БН» №48 від 28.11.2019р.), в якій йшлося про пережиті миті лікування протягом року у сімейного лікаря Олексія Білоуса. Автор статті порушив низку питань, пов’язаних з оформленням відповідної медичної документації для отримання інвалідності та проходження реабілітації. Нещодавно отримано відповідь про розгляд звернення Департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації за підписом директора Валерія Сердюка:
«Відповідно до інформації, наданої комунальним некомерційним підприємством «Синельниківський центр первинної медико-санітарної допомоги Синельниківської міської ради» (лист від 20.12.2019 №894), проведено перевірку фактів, викладених у зверненні, взято письмове пояснення у завідувача амбулаторії №3 Білоуса О.О. та встановлено, що інформація, викладена у статті «Нє положено, або як сім’я у сімейного лікаря лікувалася», яка опублікована у регіональній газеті «Берег надій» від 28.11.2019 №48, щодо оформлення медичної документації із соціальних питань та реабілітації, підтвердилась.
16.12.2019 на оперативній нараді у керівництва закладу спільно із завідуючими амбулаторій розібрано факти, викладені у статті, та опрацьовано питання оформлення документів на медико-соціальну експертну комісію (далі – МСЕК).
Згідно з Положенням про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2009 №1317 (зі змінами), лікарсько-консультативна комісія лікувального профілактичного закладу охорони здоров’я направляє осіб, що звертаються для встановлення інвалідності, на огляд комісії за формою, затвердженою Міністерством охорони здоров’я України.
Згідно з Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації №088/о «направлення на медико-соціальну експертну комісію (МСЕК)», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 14.02.2012 №110 (зі змінами), форма 088/о заповнюється лікуючим лікарем закладу охорони здоров’я за місцем проживання чи лікування хворого, підписується головою і членами лікарсько-консультативної комісії і надсилається в МСЕК.
Лікуючим лікарем пацієнта з цукровим діабетом І типу є лікар-ендокринолог, саме він міг здійснити оформлення медичної документації на МСЕК без перенаправлення до сімейного лікаря».
Від редакції: З листа-відповіді стало зрозуміло, що оформлення медичної документації для МСЕК пацієнту з діабетом в межах своєї компетенції могли здійснити обидва лікарі: і сімейний, і ендокринолог. Але, певно, з якихось причин не змогли. Сподіваємося, що цей випадок є виключенням, і решта пацієнтів не стикається з відфутболюванням від одного лікаря до іншого, яке в облздраві називають «перенаправленням».
|