Минуло 35 років від дня найбільшої техногенної катастрофи в історії людства – аварії на Чорнобильській АЕС. Цій події був присвячений урок Пам’яті «Дзвони Чорнобиля» в КЗО «Новоолександрівська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів» Раївської сільської ради. 26 квітня в актовій залі зібрались старшокласники школи, ліквідатори аварії на ЧАЕС Павло Тішковець, Микола Храпко, Григорій Макушок, староста Алла Дмитрієва, директор БК Галина Гречко.
Павло Тішковець народився 14 травня 1964 року. До аварії на ЧАЕС працював у рідному господарстві. До Чорнобиля потрапив від військкомату. На роботах із ліквідації наслідків аварії пробув 14 днів, отримав дозу опромінення 15,5 рентген.
Микола Храпко народився 30 січня 1950 року. До аварії на Чорнобильській АЕС працював трактористом у колгоспі ім. Леніна. На АЕС потрапив за викликом із військкомату. Працював з 13 грудня 1987 по 16 березня 1988 року.
Григорій Макушок народився 7 травня 1961 року. Працював водієм військової пожежної частини №34 в м. Синельникове. Саме тому в 1987 році став ліквідатором наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Працював водієм. Пробув у Чорнобилі три місяці: січень, лютий, березень.
Володимир Роєнко народився 25 червня 1960 року. В молоді роки працював зі своїм другом Григорієм Макушком водієм ПЧ №34. За власним бажанням поїхав туди працювати водієм пожежної частини. Пробув у Чорнобилі три місяці. Отримав дозу опромінення 15 рентген.
Зустріч із земляками-ліквідаторами аварії була особливо хвилюючою. Вони навіть не стримували своїх чоловічих сліз. Слова подяки за героїзм прозвучали під час виступу старости Дмитрієвої Алли Василівни, учнів та вчителів школи.
Такі зустрічі, коли безпосередні очевидці діляться своїми спогадами, змінюють наше бачення світу. Наш земний уклін, довічна вдячність усім тим, хто ризикуючи своїм здоров’ям і життям, брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, відроджував нове життя на обпаленій радіацією землі.
Тетяна МАКУШОК, педагог-організатор.
Оксана ДМИТРІЄВА, заступник директора з навчальної роботи.
|