Українська аграрна компанія-дилер „Агросем” провела клубний семінар для своїх віп- клієнтів, які могли не лише поспілкуватись з колегами та помилуватись подніпровими краєвидами на території бази відпочинку, а і дізнатись новинки агровиробництва.
Так, учасникам семінару була представлена продукція фірми „Яра”, яка спеціалізується на виробництві комплексних добрив. До слова сказати, засновники даної кампанії першими на початку минулого століття винайшли спосіб виготовляти азот (основу добрив) не з нафти чи газу, а з повітря.
Також увазі аграріїв представили результати вирощування гібридної пшениці Хюбері та Мулан. Саме навколо цього і розгорнулись найбільші дискусії. Так, з одного боку вони високопродуктивні, дуже витривалі з високою стійкістю до захворювань стебла та хвороб колоса, придатні до дуже ранніх строків сівби, потребують меншу норму висіву.
Але в цьому і їх недоліки через те, що зріджені посіви провокуватимуть сильніший ріст бур’янів та можуть не витримати спекотливих погодних умов нашої зони. До того ж ціна насіння гібридів значно дорожча від сортів.
- Якщо запорізькі колеги отримали по 65 центнерів з гектара гібридної пшениці, а я по 57 традиційної, то чи настала уже пора для таких новацій на наших полях? А от інформація про застосування добрив компанії „Яра” та особлива увага до сірки була дуже корисна, - поділився з колегами синельниківський фермер Володимир Рой.
Станіслав ТКАЧОВ.
|