Найбільш гучним питанням сесії Раївської сільради, з найдовшим обговоренням, суперечками та вимогами, стало затвердження містобудівної документації «Детальний план частини території с. Воронове Синельниківського району Дніпропетровської області щодо можливості розміщення зернового терміналу по вул. Дніпровська, 5».
Цю тему «Берег надій» порушив у минулому номері (див. «В нашу гавань заходили корабли», №25 від 20.06.2019 р.), розповідаючи, що на території Василівщини знову намагаються звести річковий перевалочний елеватор. Після сходів жителів Воронового, про які саме йдеться в статті, проблему розглянули депутати.
Питань було безліч – і до місцевого жителя Бориса Клочка, який згоден уступити ділянку, котру має у власності, на користь фірми «Аскет Шиппинг», і до самої фірми, і до Василівського старости Наталі Пасько, і до керівництва ДМП ВКГ «Дніпро-Західний Донбас», яке є бюджетоутворюючим підприємством території.
Депутати дивувалися, чому збори проведені лише у Вороновому, де були присутні ледь більше 30 чоловік, тоді як можливі зміни торкатимуться життя щонайменше 600-т. Чому не враховано думку жителів Ненаситця та Василівки, чиї дороги нівечитимуть багатотонні вантажівки? Чому мешканці взагалі не знають про наміри щодо зведення подібного підприємства? Керівників водогону цікавило, як однією й тією ж розбитою сільською дорогою возитимуть зерно на елеватор і хлор – для потреб водоводу, звідки братимуть електроенергію, куди скидатимуть стоки, а головне – що робити з санітарною зоною?
Представники ж «Аскет Шиппинг» зі свого боку запевняли, що прибережна зона, до якої, зокрема, належить ділянка 1,6 га і де розташований пам’ятний знак, залишиться вільною для всіх сельчан. На питання депутата Анатолія Роя, як сплачуватимуться податки, зазначили, що планується працевлаштувати 45 чоловік, і понад 2,5 млн. грн. надходитиме до сільського бюджету. У цьому засумнівався керівник водоводу Ігор Смірнов, котрий зауважив, що на його підприємстві наразі багато вакансій, на які не знаходиться охочих, то звідки набере працівників елеватор? І чомусь депутати так і не почули відповіді на питання, скільки ж становить уставний капітал «Аскет Шиппинг». Тому результати голосування такі: «за» - жодного голосу, «проти» - 11. І ще 8 депутатів утримались від прийняття рішення.
Також сесія прийняла Положення про призначення та виплату одноразових грошових винагород (премій) обдарованим дітям. Маленьким раївцям, які проявили себе в навчанні, спорті, мистецтві, відтепер щорічно виплачуватимуться премії, розмір яких в залежності від номінації та отриманого місця становитиме від 500 до 2000 гривень.
Затверджені зміни до бюджету, які визначили доходи в сумі 85 502 035 грн., у тому числі: доходи загального фонду – 84 683 593 грн., спеціального – 818 442 грн. Видатки становлять 89 747 667,19 грн., у тому числі загального фонду – 86 249 714,19 грн., спеціального – 3 497 953 грн.
Крім того, було розглянуто низку земельних питань і задоволено заяву в.о. Вільненського старости Анатолія Полякова про складення ним повноважень.
ВЛ. ІНФ.
|