15 вересня Cинельникове святкуватиме 150-й день народження, а 21 вересня - 75-у річницю з дня визволення від нацистських загарбників. Два такі визначні ювілеї – чудовий привід підбити певні підсумки, прозвітувати про успіхи, провести «роботу над помилками», окреслити перспективи.
Саме про це сьогодні наша розмова з міським головою Дмитром Зражевським.
- Почну із того, якими здобутками ми зустрічаємо ювілейний день народження нашого міста. Від 2010-го року, коли містяни довірили мені відповідати за Синельникове, нехай не так «швидко й одразу», як би того хотілося, але ми робимо поступові й послідовні кроки щодо розвитку інфраструктури міста.
Наведу лише кілька прикладів: проведено значну роботу з освітлення північної та східної частини нашого міста, капремонт мереж освітлення вулиці Каштанової, 333 Дивізії, Вагонної, Залізничної, Осипенко, Стадіонної, Ватутіна, Ковпака, шляхопроводу у центральній частині міста, стадіону. Відкрито новий автобусний маршрут, що з’єднав північну частину міста з центральною.
Проведено роботи з кільцювання водопровідних мереж м. Синельникове та І етапу реконструкції очисних споруд каналізації. Реалізували проект «Реконструкція мереж водопроводу за межу санітарної зони в районі вул. Робоча», що дозволить не допустити надзвичайної ситуації, покращити водопостачання всього міста. Провели роботи щодо захисту від підтоплення та затоплення вулиць міста ґрунтовими водами.
Здійснили будівництво І черги парку «Дружба-Достик», реконструкцію привокзальної площі ст. Синельникове-ІІ, продовжуються роботи з облаштування паркової зони в районі вулиці Робоча.
За ці роки ми також реконструювали стадіон ДЮСШ, відкрили історико-краєзнавчий музей у 5-й школі, після реконструкції запрацював Будинок науки і техніки локомотивного депо на 300 місць, на базі колишнього БК «Родина» відкрили сучасний центр дозвілля для дітей та молоді - центр дитячої та юнацької творчості, а на базі 7-ї школи - створили сучасний заклад освіти - навчально-виховний комплекс (НВК), де функціонують дошкільний та шкільний підрозділи, в подальшому тут буде відкрито відділення Синельниківської дитячо-юнацької спортивної школи. У школах виконали програму по 100% заміні старих вікон на сучасні. Така робота розпочата по дитячих садках. Протягом 8 років облаштували 19 дитячих майданчиків в різних районах міста.
Створили комунальний заклад охорони здоров’я «Синельниківський міський центр первинної медико-санітарної допомоги Синельниківської міської ради» з трьома амбулаторіями, а також міський центр надання адміністративних послуг з комфортними сучасними умовами для надання мешканцям адміністративних послуг за принципом «Єдиного вікна».
Провели реконструкцію братської могили воїнів, які загинули при звільненні міста та померли від ран у шпиталі у вересні 1943 року по вулиці Квітнева, відкрили пам'ятний знак на честь героїв Синельниківщини, життя яких обірвалося в зоні АТО (ООС).
- А як вирішується в Синельниковому «квартирне питання»?
- Приємно, що житлове будівництво в місті не припиняється. Протягом останніх кількох років ведеться будівництво житлового комплексу на 100 квартир по вулиці Чехова, і у минулому році перша черга (44 квартири) вже введена в експлуатацію.
- Коли міська влада «вдарить по бездоріжжю»?
- Та вже «б’ємо», і досить відчутно. За ці роки капітально відремонтовано вулицю Богми та шляхопровід у центральній частині міста, Перемоги, Чехова, Горького, Маяковського, Кутузова, Виконкомівську, Космічну, по Кирпичній до с. Новогніде. Список продовжують дороги по вулицях: Залізнична, Локомотивна, П. Тичини, Ковпака, Гвардійська, Говорова, Ватутіна… І це без поточних ремонтів, внутрішньобудинкових доріг та тротуарів!
- Ви весь час кажете «ми зробили», «ми реконструювали». Хто це – ми?
- Це велика і дружна команда однодумців. Це наш депутат в обласній раді Святослав Олійник, депутати міської ради, які приймають необхідні рішення для нашого міста на обласному та міському рівні, підтримка голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації Валентина Резніченка, за сприяння якого з обласного бюджету виділяються кошти, спрямовані на розвиток інфраструктури нашого міста, реалізацію проектів розвитку. Це - керівники та працівники трудових колективів підприємств, установ та організацій різних форм власності, приватні підприємці, квартальні комітети, пересічні громадяни, які своєю щоденною працею вносять свій внесок у розбудову нашого міста, допомагають вирішувати проблемні питання.
- Якими досягненнями ознаменувався ювілейний для міста рік?
- Капітально відремонтованими дорогами по вулицях Миру, Говорова, Ватутіна, початком комплексних робіт з благоустрою парку Слави та території біля центру дитячої та юнацької творчості.
За рахунок міжнародного дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у садочку №12 капітально відремонтовано і відкрито дві нові групи. Найважливішим я вважаю той факт, що ми повністю ліквідували чергу в садки. Всього протягом останніх 8 років відкрито 10 груп для 200 дітей.
Триває реконструкція НВК, збудовано топкову у ДНЗ №8, капітально відремонтовано медіа-теки та ресурсні кімнати для дітей з особливими освітніми потребами на базі школи №6 та навчально-виховного комплексу.
Розпочала роботу перша амбулаторія загальної практики сімейної медицини по вулиці Гагаріна, 3, яка обслуговує близько 13 тис. синельниківців.
Ми встановлюємо мережу відеонагляду з близько 60 камер - це реальний крок у напрямі запобігання злочиності та допомога у розкритті злочинів. І це далеко не повний перелік того, що зроблено в місті для його мешканців.
- Чи завершено для Синельникового процес децентралізації? Міська громада – це остаточне формування або ж можливі в подальшому нові конфігурації з найближчими селами, тим більше, що багато дітей з Новогнідого чи, скажімо, Веселого, відвідують міські навчальні заклади?
- Так, процес децентралізації триває. Наша синельниківська громада завжди відкрита для всіх: як для новостворених об’єднаних територіальних громад Синельниківського району, так і тих, що тільки вирішують, яким шляхом йти далі.
Впевнений в тому, що сила громад – в єдності. Лише об’єднавшись в одне ціле, можна вирішити багато соціально-економічних проблем, навіть найскладніших. Тож запрошую всіх до співпраці, спрямованої на подальший розвиток - створення нових робочих місць, збільшення зайнятості населення, залучення інвестицій, зростання доходів місцевого бюджету, покращення якості життя, розвиток благоустрою та інфраструктури.
Хочеться, щоб кожного наступного року нам вдавалося зробити більше, ніж в поточному, і якщо ми всі разом докладатимемо для цього зусиль, якщо не лише будуватимемо, а й не руйнуватимемо те, чого вже вдалося досягти – у нас це вийде. Вірю, що саме так і буде.
З нагоди ювілею рідного міста щиро бажаю всім містянам благополуччя, добра, мирного неба і святкового настрою. Запрошую всіх 15 вересня разом привітати наше Синельникове з днем народження.
|