Літо - найяскравіша, кольорова і багатозвучна пора року. Це час, коли школярі мають можливість відпочити від шкільних клопотів. Оздоровлення ж у пришкільному таборі, особливо завдяки підтримці виконавчого комітету Раївської сільської ради, завжди проходить насичено, весело, з користю для молодого покоління.
Щороку в Циганівській школі працює табір відпочинку «Семицвітка» із денним перебуванням, де діти змістовно проводять час. Ось і цього року з 3 по 21 червня пришкільний оздоровчий табір щодня гостинно зустрічав вихованців.
Під час організації відпочинку й оздоровлення відпочивальників враховано особливості фізичного, психічного розвитку школярів, що дозволило розробити розважальні, екскурсійні програми, які були одночасно пізнавальними і цікавими. Школярі мали можливість якнайповніше задовольнити інте-рес до певної галузі знань, творчості або мистецтва в поєднанні з оздоровчим відпочинком у колі однолітків, продемонструвати свої здібності й таланти, набути нового соціального досвіду.
У «Семицвітці» з 8.00 до 14.00 години щодня, крім вихідних і святкових днів, відпочинком охоплено 80 дітей. Організовано дворазове гаряче харчування 36 вихованцям за батьківські кошти та 16 – за рахунок місцевого бюджету.
Вісім укомплектованих за віковою категорією загонів розміщувалися в окремих класних кімнатах, переобладнаних під ігрові. Затишок і комфорт у цих приміщеннях – окрема гордість вихованців, бо створювалися безпосередньо за їх активної участі. Діти з великим бажанням працювали над іміджем свого загону. Ця робота сприяла мобілізації та згуртуванню, усвідомленню, що вони – члени однієї команди.
Якісну роботу табору забезпечили 9 педагогів, залучених для роботи вихователями, 1 медичний працівник, 3 працівники харчоблоку, 4 осіб адміністративно-господарського й обслуговуючого персоналу, що відповідає нормативним вимогам.
Виховну роботу у «Семицвітці» сплановано так, щоби щодня проводився загальнотабірний захід, який відтворював соціально важливі творчі справи із різних напрямків виховного процесу: еколого-натуралістичного, спортивно-оздоровчого, туристсько-краєзнавчого, суспільно-громадської творчості.
Колективні прогулянки та екскурсії є найбільш цікавим засобом для формування у дітей правильного емоційного глибокого розуміння моральних цінностей і принципів здорового способу життя, тому особлива увага приділялась їх організації. Щодня працювали гуртки для розвитку творчої обдарованості вихованців: драматичний «Капітошка», волейбольний та мовний гурток «Говоримо англійською».
Завдання педагогів, які працювали у таборі, полягали в тому, щоб замінити рутинну повсякденну роботу творчою, скрізь побачити позитив, не зводити оздоровлення учнів тільки до харчування, прогулянок на свіжому повітрі, не відкидати жодної цікавої та корисної пропозиції стосовно організації дозвілля у таборі. Ці завдання виконувалися, щоби 21 день табірної зміни не перетворився на змарнований час.
Підсумком роботи табору було вручення дітям грамот, подяк та солодощів.
Ірина ТРІШІНА,
педагог-організатор
Циганівської школи.
|