На черговому засіданні голів квартальних комітетів під головуванням секретаря міськради Олени Заіки обговорили низку важливих для місцевого населення питань.
Так, з виступу начальника відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення міськради Світлани Бутурлакіної стало відомо, що з 15-го квітня завершується опалювальний сезон. Розмір субсидії на питну воду зміниться, у зв’язку з її подорожчанням до 15,89 гривень, інших видів комунальних послуг зміни не торкнуться.
Вже з 1-го травня пройде автоматичне перерахування субсидій на новий термін з урахуванням актуальних даних про доходи. Якщо ж субсидіант кілька місяців не сплачував за послуги і має заборгованість від 340-ка гривень, субсидію йому не нарахують.
Субсидія також не надаватиметься, якщо в домоволодінні проживають незареєстровані підлітки 14-річного віку, які мають отримати паспорт. Серію та номер цього документа слід повідомити в управління праці та соціального захисту населення.
Про актуальні вимоги чинного законодавства України з питань паспортизації доповіла провідний спеціаліст Синельниківського районного сектору міграційної служби Євгенія Козубська. Документ нового зразка у вигляді ID-картки повинен отримати кожен громадянин України, який досяг 14-річного віку. Отриманий раніше паперовий документ-книжечка поки що лишається дійсним, тож замінювати його варто лише у випадку непридатності для користування, втрати або заміни прізвища, за бажанням – при зміні фотокартки на нову (25, 45 років).
Про аспекти медреформи, яка розпочалася на початку квітня, розповіла головний лікар міського ЦПМСД Олена Сачко. Раніше на сторінках «БН» ми вже друкували списки лікарів, з якими можна укласти договір. Як виявилося, пацієнту з міської місцевості можна обрати сільського сімейного лікаря і навпаки.
Головна лікарка міськцентру надання первинної медико-санітарної допомоги повідомила, що деякий час підписати декларації буде непросто через певну нестачу оргтехніки. Але частина її закуплена, тож найближчим часом медзаклади будуть підключені до системи «Е-Хелз» - електронне здоров’я. Незабаром на дверях амбулаторій з’явиться напис: «Тут можна обрати свого лікаря», який сигналізуватиме про те, що вже можна підписувати декларації з лікарем, якого обрали.
До речі, медпрацівник може відмовити у наданні послуг лише в тому випадку, коли набрав достатню кількість пацієнтів. Сімейний лікар обслуговуватиме 1800 пацієнтів, терапевт – 2000, педіатр – 900. На запитання квартальних, чим ці лікарі відрізняються один від одного, Олена Ігорівна пояснила, що сімейний лікар веде пацієнта від народження і до смерті, педіатр лікує дітей від 0 до 18 років, а терапевт обслуговує людей, які вже досягли повноліття.
Розглянули квартальні й комунальні питання. Так, від головного інженера СМКП «Водоканал» Івана Нагорняка черговий раз дізналися про підвищення тарифу на воду. Вкотре голови квартальних комітетів висловили свої невдоволення роботою «Дніпрокомунтрансу», який надає послуги з вивезення сміття. Хоча влучніше було б сказати – не надає, бо місто просто потопає у відходах, вулиці перетворилися на сміттєзвалища. Логіст товариства Олена Карвель виправдовує переповненість контейнерів несприятливими погодними умовами, які спричинили затримку вивезення сміття і пообіцяла, що найближчим часом працівники «ДКТ» увійдуть в графік й виправлять ситуацію. Що ж – почекаємо цього «найближчого часу».
Начальник КП «Ритуальна служба» Володимир Лобанов повідомив про підготовку підприємства до поминальних днів – прибирається та впорядковується територія трьох кладовищ, завозиться пісок та ґрунт, встановлюються сміттєві контейнери. В.о. начальника управління ЖКГ та комунальної власності міської ради Оксана Смірнова закликала міських жителів прибрати ділянки біля своїх домоволодінь та повідомила про розпочаті роботи, націлені на благоустрій Синельникового й наведення належного санітарного стану. Отож, сподіваємось, що об’єднавши зусилля, зовсім скоро вулицями нашого міста ми зможемо ходити з задоволенням, а головне – безпечно для здоров’я.
Орися ЛАДАТКО.
|