Цей постулат ще на початку весни озвучив голова ТОВ „Агросвіт” Микола Карасьов. А минулого тижня його підтвердили науковці Синельниківської селекційно-дослідної станції під час районного семінару по підготовці та проведенню жнив.
Так, під час огляду дослідних ділянок разючою була різниця між підживленими посівами та без добрив.
- Таких площ по району, на жаль, вистачає. І саме тому ми запросили на семінар майже сімдесят сільгоспвиробників усіх форм власності та одноосібників, щоб вони мали змогу чомусь навчитись. Але прибули переважно керівники великотоварних господарств, у яких з агротехнікою та технологіями і так все добре, - прокоментував начальник районного управління АПР Микола Малюков. - Ну що ж, шукатимемо інші способи впливу на нерадивих господарів.
Присутні мали змогу поспілкуватись з науковцями, побачити стан озимої пшениці та ячменю різних сортів і строків посіву. Вперше за останні часи було зроблено висновок, що представлене демонстраційне поле поступає-ться за станом рослин багатьом товарним площам у сільгосппідприємствах. Це наслідок як неналежної уваги та фінансування науково-дослідних інституцій з боку держави, так і значного росту потенціалу наших господарств, де виробництво вже давно базується на кращих світових зразках техніки та насінництва.
Підтвердженням цього стали поля С(Ф)Г „Рой”. У чудовому стані пшениця сорту Ліра, придбана у покровського колеги Володимира Брацила, яка була підживлена рідкими добривами безпосередньо під корінь. Причому, дехто з наших аграріїв, посіявши Ліру торік, в подальшому від неї відмовився, про що після побаченого у С(Ф)Г „Рой” пожалкував.
- Виявляється, сорт сортом, але під нього ще й технологію треба підібрати, - був висновок.
Канадський ячмінь Абелін вправі претендувати на один з кращих в районі, і за попередніми прогнозами та оцінками уча-сників семінару урожайність цілком може бу-ти більше 60-ти центнерів з гектара. На полі гороху з задоволенням скуштували солодких стручків, а біля соняшника Володимир Рой назвав два елементарні фактори, які можуть на 35 відсотків знизити його урожайність – це нерівномірна розстановка рослин у рядку та не витримана густота.
Далі маршрут пролягав полями ВСК „Україна”, про стан яких ми уже розповідали у минулих номерах „БН”. З того часу мало що змінилося, адже Великомихайлівку цього літа погода чомусь обділяє дощами. Але навіть за таких умов тут вправі очікувати на вагомий врожай.
Здивувала поведінка деяких фермерів, які розорюють навіть круті балки. А Олександр Прокопенко навіть засіяв соняшником дорогу поблизу села Заяче і тепер селяни з села в село прямують між рядками. Діяльність окремих одноосібників Шевченківської сільради (нині старостату) учасники семінару назвали просто знущанням над землею, а стан кинутих і пограбованих приміщень школи та садочка - знущанням над пам’яттю предків.
До Тургенєвки учасники семінару прямували відремонтованою колективом С(Ф)Г „За мир” трасою, потім жахливою ділянкою Славгородської траси, де ремонтом і не пахне, і зупинились на дорозі до Михайлівки, яку, не дочекавшись обіцяного, почало ремонтувати ТОВ „Гарант-Агро”. Хоча основна увага була прикута не до цього, а до прямого посіву пшениці. Така технологія дозволила ефективно використати наявну мінімальну осінню вологу та отримати дружні сходи. А ще присутні були приємно здивовані інформацією про майже однакові площі ріпаку та пшениці: відповідно 930 та 1100 гектарів.
Закінчили об’їзд обговоренням побаченого у невимушеній обстановці і за пропозицією Володимира Роя домовились знову зустрітись після жнив, щоб поділитись своїм кращим досвідом.
Станіслав ТКАЧОВ.
На фото: під час семінару.
|