9-го листопада, у День української писемності та мови, колектив редакції газети «Берег надій» вперше долучився до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогорічна акція єднання була ювілейною – двадцятою за рахунком, а започаткували її у 2000-му році з метою згуртування нації. Звідтоді неймовірна кількість охочих і в Україні, і далеко за її межами беруть активну участь у флешмобі, перевіряючи, наскільки добре знають солов’їну.
Отож бережани, озброївшись пером, взялися за написання диктанту під назвою «Виклики книжкової ери», який створив письменник і видавець Іван Малкович, а начитувала наживо в ефірах національного телебачення та радіо акторка Римма Зюбіна. Текст видався не складним, але і не зовсім легким. В ньому було чимало слів, написання яких після затвердження нового правопису змінилося. Але ж це чудова нагода зазирнути до першоджерела, розібратися з помилками, дізнатися нове, поглибити знання.
Крім нас, перевірили свої знання української мови багато знаменитостей, зокрема, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, народні депутати, артисти та багато відомих українських діячів і зірок. Писали радіодиктант й шрифтом Брайля діти з порушенням зору, які виховуються у харківському спецінтернаті.
Долучилися до акції прихильники української мови, які нині перебувають в Об’єднаних Арабських Еміратах, Лівані, Німеччині, Словаччині, Австралії, навіть у Канаді, де на той час була друга ночі. За хештегом #РадіоДиктант2020 українці у всьому світі розповіли у соцмережах, як вони писали диктант. Серед них – дипломати з Південної Африки, Казахстану, Македонії, полярники зі станції «Академік Вернадський», наші земляки з Мексики, Китаю, Нідерландів та інших країн.
А як давно ви, шановні читачі, писали диктант? Чи брали за 20 років участь у цій акції єднання?
|